• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Provjeri najprije kaj je u rezervoaru.
Pumpu ne diraj dok motor zapali i ide.

Rezervar je prosle godine bio opran i poslije pranja kompletnoga sam ga s usisivačem iznutra usisal u vodu i sve ostalo smeće , i poslije pranja rezervara sve bilo oke do sad prije 2 mj kak mi se počel javljati taj problem s razionom goriva u rezervaru.

da li on uzima gorivo preko plovka tojest reko vrha rezervara ili je izlaz goriva iz rezervara na dnu ?

da li traktor ima različiti broj okretaja na leru kad je hladan ili topli?

Traktor kad zapali hladan u leru radi ravnomjerno , isto tak radi i kad masina dobije radnu temp. , za sad ne osjetim razliku kaj se tog tiče .

Nema plovak veze sa dovodom goriva.
Na dnu rezervoara je cijevčica koja ide do ventila, probaj ispustit gorivo van i ispuhat ju, usput očisti rezervoar.
Znam da reparacija Bosch pumpe košta ali se bojim da će u konačnici ona morat dolje.

Kako pali sad po ovom vremenu, jel motor radi malo drugačije nego prije, jel ima snage?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Traktor sad po ovome vremnu pali bez brige , za sad mu još netreba ni pomoć grijača , mort radi kak i uvek ne čujem ni osjetim razliku, a kaj se snage tiće nemrrem reči da sam osjetil razliku , motor snage ima , sad zadnjih par dana sam i na oranju bil i na pripremi zemlje znači kad god tima nafte vise 10 litri u rezervaru nema brige ni s paljenjem ni u radu , a i u radu ako mu padne razina nafte ispod 10 litara nebude stal sve je oke do prvog gasenja poslije ne pali. stvarno neznam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Možda probat ugradit nepovratni ventil negdje na dovod goriva pa vidjet kako će se ponašati. Jeftinije nego skidati pumpu i reparirat ju.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Hm pa trebalo bi probati za ssad budem pazil na nivo goriva u rezervaru pa onda se bude nekaj smislilo, sad sam se sjetil jedino kaj sam primjetil da kad , znači razina mu padne na ispod 10 litara goriva u rezervaru i traktor neće upalit , primjetil sad da kad ga verglam uopće nema dima na auspuh, tek poslije ozračivanja i dodatnog goriva kad vergla ima dima i onda i traktor upali.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Na toj razini ostane bez goriva, more bit da je peška djelomično zaštopana.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Iste simptome je i moj imao, čim je sa gorivom bio pri kraju drugi dan nije palio. Isto pumpanje na AC pumpu i odzračivanje da bi upalio.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Iste simptome je i moj imao, čim je sa gorivom bio pri kraju drugi dan nije palio. Isto pumpanje na AC pumpu i odzračivanje da bi upalio.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

I velis da poslije reparacije bosch pumpe bilo sve oke ?Čak sam i stavil novi ventil (pipicu ) i novo crijevo lajtung na rezervar za dovod goriva .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Da, promijenjena glava pumpe, poklopac i još nešto.
Istina da nisam baš oduševljen poslom jer je počela na dva mjesta malo slinit naftu i traktor na leru baš ne radi onak lijepo čisto, malo frflja.
Nisam išao odmah reklamirat a sad je već skoro dvije godine kako je to rađeno pa mislim da mi neće uvažiti reklamaciju.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
A možeš li u radu isprazniti tank do kraja?
Ak možeš, onda se gorivo iz nekog razloga vraća u tank, a kak je pumpa viša od spremnika, ostane suha.
Da nema neki nepovratni ventil u pipi ili spremniku koji je prestal "obnašati svoju funkciju"?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Znaš kaj probaj napravit, čim ugasiš traktor zatvori ventil na rezervaru. Tako se gorivo neće vraćat natrag.

Kad poslije upališ traktor nemoj zaboravit otvorit ga.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
A možeš li u radu isprazniti tank do kraja?
Ak možeš, onda se gorivo iz nekog razloga vraća u tank, a kak je pumpa viša od spremnika, ostane suha.
Da nema neki nepovratni ventil u pipi ili spremniku koji je prestal "obnašati svoju funkciju"?

Ako je traktor u radu i ne gasi se vjerujem da bi se dalo rezervar ispraznit , e sad za ventil na pipi ili rezervaru neznam to bi jos jedamput trebal sve dobro provjeriti zadnji put kad sam to provjeraval sve je radio ko urica .

Znaš kaj probaj napravit, čim ugasiš traktor zatvori ventil na rezervaru. Tako se gorivo neće vraćat natrag.

Kad poslije upališ traktor nemoj zaboravit otvorit ga.
Budem bas probal to pa javim kaj se desavalo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa i meni se to dogada da kad padne ispod neke kolicine nece upalit,tj. upali i sam poveca obrtaje i samo se ugasi.te ga onda mozes verglat 2 dana ali ne bude upalio,takodjer dima nema nikakvog iz auspuha..onda ja otvorim ac pumpu i ocistim malo "smeca" odzracim i pali onda bez greske..ali mora se nadopunit barem 10l
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Kolika je rotobrana da ju ne može gonit?



Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Par konja možeš dobiti podešavanjem bosch pumpe, no ne puno više momenta. Tebi je za te roto brane traktor preslab za bar 10-tak ks.
Skini noževe s jednog ili oba vanjska rotora ili nabavi jači traktor.
Dodati turbinu i dići snagu za 20-tak % i nije prekompliciran zahvat za vještog mehaničara, ali onda nastaje problem hlađenja klipova, ulja...pa premali kiler vode...
Netreba ni spominjati to da je onda kuplung premali i da bi mogel klizati, da je reduktor na kardanu možda preslab, baš kak i spojnička osovina...
Ukratko, neisplativo.
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Ma ima zetor 9540 sa profilne ali nije moj od ujaka je, kad mi treba posudim ga i njegove rotobrane iste te, nase sam jedne na njuskalu iste ko njegove, vlekel bi ih sa univerzalom samo teze, po ravnome terenu, ali posto sam iz zagorja bi mi trebalo par ks vise i napred utegi
 

Najnoviji postovi

Na vrh