• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
veli ovaj kaj je meni serafal to da se kroz te otvore da samo kumplug od brzina stelat, ovaj ne... Imam drugaciju getribu ja iam onu brzu(produzenu)
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
A ko ti je slagal da nije dobro složil kad je bil traktor na pol????:icon_hang:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,705
Hm, za 550 znam da ima dvostepeni i tu ručku. Gledal sam jednog pred 3 godine i 100% sam siguran u to i imal je tu dodatnu ručku. Također je imal i dodatne spore brzine.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ddok drzim nozni kumpljug i normalno dignem rucni i ocu ukljucit kardan nema sanse da ga ukljuci samo krci

To krčanje kad imaš pritisnuti nožni kuplung je samo kad je trakror u brzini ili i kad je u leru, a stišneš nožni kuplung?
Meni se događa u obje varijante, ako ne pričekam tih 10-ak sekundi dok se ne umiri.
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
tak je i kod mene isto

da draško i nadimak mu je crni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
dečki danas sam na utb 640 Kabina orašje skinul krov dole da vidim jel treba kaj zamjenit na grijanju/ventilaciji i ona 2 crijeva su popucala od starosti i cjeli sistem je otpojen i nije u funkciji vec 10 godina dal zna netko di se ta dva crijeva spajaju naprijed?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jedno se spajalo na glavi a drugo na donjoj cijevi koja ide na kiler
Donje gumenom crijevo se prerezalo ubacivala se metalna cijev sa pipcom za crijevo grijanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,794
Trebal bi na pumpi biti jedan imbus čep.
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
hvala dečki rješeno je spaja se na pumpu drugo na glavu, nego jel znate mozda di bi se moglo nac staklo vrata gornje za tu kabinu?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Da li je netko ugrađivao hidro volan na univerzala 550 U bez prednje vuče?
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
dobil je unic lampe i sajbu

picture.php


picture.php
 
Posljednje uređivanje:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Za vikend sam prvi put vozil prikolicu na traktoru (jer je nemam). Posudil sam od suseda i odma sam sprobal kipati. Sve super radi :) Samo pitanje, kad spustam kip i stisnem rucicu do kraja onda neki cudni zvukovi dolaze s traktora (valjda hidraulik pumpe?!). Kad spustam sporije onda sve super. Jel to normalno?

Dečki, mislim ja da vi tu nekaj krivo delate prilikom uključivanja kardana.
Nožno kvačilo ima prvi i drugi stupanj, prvi je samo za brzine a drugi za kardan. Onu ručku ne bi trebalo dirati kod uključenja kardana, ona služi samo da se kardan privremeno isključi kad se okrećeš sa traktorom a imaš priključenu prikolicu za sjeno, kombajn za kukuruz i sl.


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk


I jos sam sprobal to s rucicom. I s kuplungom do kraja i bez, nemrem ubacit kardain jer krci ko svi vragi. Sve sumnjam u to da mi kvacilo nije praf nastelano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh