• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Kruno od kud si iz Kupljenova?
Znam ti za jedne roto brame 2,30 skoro ko nove, to bi ti bilo taman za univerzala
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Najprije dečki Sretna nova godina puno sreče,zdravlja,pameti,seksa,da poticaj sjedne na vrijeme, puno obrađenih hektara, i cim boljih uroda i usjeva. Draško ja sam ti točno na granici kupljenovo,pušća i hruševec
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Onda te sigurno znam, ja sam iz Merenja.
Kak ti je prezime, moze i na privatnu poruku?
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Na privatnu sam ti poslal, veliš imaju pravo dobre rotobrane u nasem kraju za moj traktor?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Sretna nova godina svima! Nadam se da ste dobro proslavili!
Neki dan sam bil kod punice da malo traktor hvužgem. Upalil s prve nakon više od 2 mjeseca stajanja! Htel sam kardan malo uključiti da se ulje u mjenjaču zmiksa. Stisnul sam dvostepeno kvačilo do kraja i da bum ručicu za kardan pomaknul, osjetil sam da se nutra vrte zupčaniki i nisam mogel ručicu ubacit na rad kardana. Nakon par sekundi osjetil sam da taj zupčanik gubi broj okretaja i nakon nekog vremena sam mogel zupčanik smanjit broj okretaja i onda ubacit kardan. Kaj mi dvostepeno ne odvaja prav?

Sve najbolje, živjeli!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,705
Kardan se da uključiti i bez kvačila ak nema nikakvog opterećenja na njemu bez ikakvih problema.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zagi,
kaj to nije posljedica fest zgusnutog ulja?
Ja sam iz svojeg traktora izvadil akumulator i spremil ga u garažu. Ne bu paljen sigurno još 1,5 - 2 mjeseca.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Moguće. Ja sam ga malo vužigal jer mi falel zvuk.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tak sam ja napravil prošlu zimu. Ovu zimu sam posluhnul savjete s ovog foruma i izvadil sam akumulator.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Niti ja nemam akumuator nutra jer se sprazni na takvim temperaturama. Bolje da ga pustim onda dok ne počne sezona opet.
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Zagi meni se to desava isto na 640, ali ja imam odvojeno kvačilo, ali dok držim kvačilo nogom i dignem kvačilo za kardan nemogu upaliti kardan dok ne pustim nožno kvačilo krči samo i neče prebacit ruckica za ukljucivanje kardana
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kruno,
ako sam dobro razumio, za kardan imaš kvačilo prek ručke kao i ja na Goldoniju. Ja također djelujem istovremeno na oba kvačila (podignem ručno i pritisnem nožno). Tek kad pričekam 10-ak sekundi kardan se uklopi bez krčanja.
Bez istovremenog pritiskanja nožnog kvačila nisam niti probal uključiti kardan. Nije mi palo na pamet, nekak instiktivno pritisnem i nožno.
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
da imam posebno za brzine(nožni) i posebno za kardan(rucni), i dok drzim nozni kumpljug i normalno dignem rucni i ocu ukljucit kardan nema sanse da ga ukljuci samo krci i onda stavi traktor u ler pusti nozni u ukljucim bez problema
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
traktor je 2003 godina, tak je od prvog dana veli stari, mjenjali smo lamelu brzina prije 2 godine, jer je otisel semering, ima koji sat manje od 3800
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Tu nekaj nije dobro naštelano, sigurno capice jer nema kam odvojiti kad stisneš jedan i drugi.
Ja imam 550 isti je sistem, ali odvaja bez problema kad je stisnut i jedan i drugi.
Znam ti dobrog mehaničara iz Hruševca koji ti to može dobro naštelati, javi ako hoćeš
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
ma onda mora traktor opet na pola, a i navikel sam se ovak... da nisi ti mozda od barkovića kupil landinija?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,705
Dečki, mislim ja da vi tu nekaj krivo delate prilikom uključivanja kardana.
Nožno kvačilo ima prvi i drugi stupanj, prvi je samo za brzine a drugi za kardan. Onu ručku ne bi trebalo dirati kod uključenja kardana, ona služi samo da se kardan privremeno isključi kad se okrećeš sa traktorom a imaš priključenu prikolicu za sjeno, kombajn za kukuruz i sl.


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Kruno
-nisam kupio kod Barkovića, kupio sam ga prije 6 godina u Gradištu kraj Županje.
Pitaš mehaničara, da se to naštelati i kroz ona dva otvora na zvonu

Mane
-univerzal 64 i 55 imaju posebno jednu ručku za kunplug za kardan, nožni kunplug je jednostepeni, nema dva položaja kao na starim 445 i noviji 445 DTC isto imaju posebno kunplug za kardan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh