• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
ja imam universlal 340 i stalno mu hidraulika trza kad je je nekaj priključeno na hidrauliku
zna netko zakaj???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ili je loša gumica ili teflonski prsten na klipu. Može biti i do razvodnika, no manje je vjerojatno. Skini prednji poklopac hidraulike i sve buš znal. Usput opereš sve one ventiliće od špene i bude kak nova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
daj mi reči koliko može taj moj traktor univerzal 643 dl bez vanjskih celindra dignuti hidrulika kila hvala unaprijed
Sutra pogledam ako kaj piše
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
fina regulacija

imam problem sa hidraulikom pukla mi je ona lisnata opruga iza sica na koju dolazi treča poteznica (top-link) i zamijenio sam je sa novom sad imam problem ako je zeblja tvrda plug se nece zaorati ako je mekanija zaore se nesto napominjen da sam stavio sve podloške koje sam nasa između opruge i kučišta gdije se kači poteznica (8 kom.) neznam dali još gdije se moze regulirati dubina onu ručku sto je ispod nema razlike dali je povucem gore ili ju stavim dolje (bez fine refulacije) rastavio sam cijelu sklop ručice hidraulike ali tamo nema ničega samo neki prenosi neki valjčičli :( ......
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
to je i meni nema dugo puklo na U-445, kupio sam drugu al ju još nisam promjenio, al mi je malo čudno da to ima veze sa time šta plug neće u zemlju. Probaj stavit u neku drugu rupu poteznicu ili vidi da ti nije nešto sa plugom u redu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
imam problem sa hidraulikom pukla mi je ona lisnata opruga iza sica na koju dolazi treča poteznica (top-link) i zamijenio sam je sa novom sad imam problem ako je zeblja tvrda plug se nece zaorati ako je mekanija zaore se nesto napominjen da sam stavio sve podloške koje sam nasa između opruge i kučišta gdije se kači poteznica (8 kom.) neznam dali još gdije se moze regulirati dubina onu ručku sto je ispod nema razlike dali je povucem gore ili ju stavim dolje (bez fine refulacije) rastavio sam cijelu sklop ručice hidraulike ali tamo nema ničega samo neki prenosi neki valjčičli :( ......

Nama to isto puklo na UTB-u 530,promjenili smo to i ore bez greške plug kak se narihta tak ide u zemlju,jedino šta sad je suša pa je malo teže orat neče plug u zemlju zač ali inače super radi.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
to je i meni nema dugo puklo na U-445, kupio sam drugu al ju još nisam promjenio, al mi je malo čudno da to ima veze sa time šta plug neće u zemlju. Probaj stavit u neku drugu rupu poteznicu ili vidi da ti nije nešto sa plugom u redu.
...

mislim da nije u pitanju plug jer vidis na dodatnom cilindru da hidraulika pomalo kako se plug ukapa ga digne i opet se ukopa pa ga digne....
hidraulika radi OK samo je regulacija previse "fina":(
mozda je problem u "rukama" jer sam montira automacke kuke i mozda su ostale malo duze 5-7 mm. hm.....:roll::(:|:x:scratch:scratch:scratch:scratch:scratch
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
...

mislim da nije u pitanju plug jer vidis na dodatnom cilindru da hidraulika pomalo kako se plug ukapa ga digne i opet se ukopa pa ga digne....
hidraulika radi OK samo je regulacija previse "fina":(
mozda je problem u "rukama" jer sam montira automacke kuke i mozda su ostale malo duze 5-7 mm. hm.....:roll::(:|:x:scratch:scratch:scratch:scratch:scratch

na koje ruke misliš:scratch, možda donje poluge. Ja imam donje poluge od IMT 542 jer su mi puno jače ali su i duže za nekih cca 10cm. Kod orginala mi je stalno pucala desna poluga pod težinom roto kose i onda smo uzeli od IMT-a i od tada nikakvih problema. Jedina mana kod toga je šta bi trebao stavit prilikom transporta roto kose neke utege naprijed jer je malo prelagan, a sve ostalo je prednost jer kad nešto kopčaš ima puno više mjesta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh