• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
na koje ruke misliš:scratch, možda donje poluge. Ja imam donje poluge od IMT 542 jer su mi puno jače ali su i duže za nekih cca 10cm. Kod orginala mi je stalno pucala desna poluga pod težinom roto kose i onda smo uzeli od IMT-a i od tada nikakvih problema. Jedina mana kod toga je šta bi trebao stavit prilikom transporta roto kose neke utege naprijed jer je malo prelagan, a sve ostalo je prednost jer kad nešto kopčaš ima puno više mjesta.

da mislio sam bas na te poluge

proba sam staviti još jednu podlošku od 2mm i nisam primijetia nikakvu razliku, proba sam štelati onaj mali valjčić i opet sve isto najdublje ide nekih 15-20 cmm a tamo gdije je tvrdo samo se vozi po njivi :mad:j znam da je nekada dok je bila ona mala ručica dole plug bi se zaora da ga trahtor nije moga vuci a sad je skoro isto dali je ručica gore ili dolje lijepo se vidi na dodatno cilindtu kako ga hidraulika podize i ponovno spusta poteznica treča je postavljena na najnizu rupu....:cry:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
Vrati natrag onu puknutu oprugu i probaj malo zaorat, pa ćeš vidjet kako onda ide. Ili najbolje da zavariš tu staru oprugu (neće biti dugog vijeka) i onda probaj orat.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Vrati natrag onu puknutu oprugu i probaj malo zaorat, pa ćeš vidjet kako onda ide. Ili najbolje da zavariš tu staru oprugu (neće biti dugog vijeka) i onda probaj orat.


zavarena stara opruga isto zeza.....sa puknutom mislim da nebi mogao zaorati...
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
zanima me koliko je na univerzalu 640 brzina kardana 540 ok/min ,na koliko ga treba vrtit okretaja motora?
i zanima me da li on ima kardan preko brzina kao zetor i ursus ili preko kotaca?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pa ima oba 2 načina preko getribe trebaš cca 2000 okretaja motora
 
B

bond007

Guest
tako je u pravu si u getribu na UNIVERZALU ide isto ulje ko i u motor ili super 3 ili petica isti bog
 
B

bond007

Guest
druze moram te razocaratali univezal u 445 ima 4 cilindara a ne tri
 
B

bond007

Guest
Original ima 3 cyl. Možeš svoju tvrdnju nečim potvrditi ???
nemas brige cim dodem kuci poslikat cu cijeli vozni park pa i njegov motor
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
ja ću povrdit svojim životom da ima 3 cilindra, kupljen nov 1972 god. i dan danas vozi na tri cilindra
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
evo izvini malo sam se zajebo to rakovica ima 4 cilindra a ne on
Malo :scratch
Gde si ih samo povezal i kaj te zbunilo :madmana:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
nema potrebe za time, u mome ima najblaže rečeno sve i svašta znači i super 3, delta 5, ima i shella i radi bez ikakvih problema, samo jednom smo otvarali hidrauliku i mjenjali gumice u 39 god. rada
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
molio bi te imaš možda skanirano cijelu getribu za univerzal 643 dl i otraga gdje se kardan kapči nešto mi keči u getribi kad je kardan uključen aje možda lager
 

Najnoviji postovi

Na vrh