• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540


gdje nabavite takve gume dimenzija je 300/70R20 dali moram i felge mjenjati jer vidim u prometnoj da mi ta dimenzija piše a ja imam 8.3R20 i dali bi bilo to uredu za moj traktor Univerzal 643 dt molim odgovor tko zna hvala
 
Posljednje uređivanje:

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
ljep pozdrav ja imam univerzal 643,2005.g. i promjenio sam sve i to:alternator novi, regler crni i regler kockasti svijetle boje i dalje svijetli i sad svijetli zajedno kad dam kontakt lampica za ulje i lampica za temperaturu zna tko odgovor pomoč molim
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ljep pozdrav ja imam univerzal 643,2005.g. i promjenio sam sve i to:alternator novi, regler crni i regler kockasti svijetle boje i dalje svijetli i sad svijetli zajedno kad dam kontakt lampica za ulje i lampica za temperaturu zna tko odgovor pomoč molim
Slušal si @markotk savjet skidanjem kleme jer ti je to bilo jednostavnije a to je najgore kaj si mogel napraviti poslje tvoje intervencije ispod haube .
Davno te pitah kakvi je to regler crni i regler kockasti
Kak misliš da ti pomognem ak ne surađuješ ?
Daj adresu bum ti došel to popraviti a ti sjedi na toplom .

Nemaš poima o instalicijama i bolje posti majstora pod krov je buš spalil instalaciju
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ljep pozdrav ja imam univerzal 643,2005.g. i promjenio sam sve i to:alternator novi, regler crni i regler kockasti svijetle boje i dalje svijetli i sad svijetli zajedno kad dam kontakt lampica za ulje i lampica za temperaturu zna tko odgovor pomoč molim

Najbolje rješenje za tvoj regler je Altenator ,nabavi altenator od golfa mislim da če ti pasati na tvoj univerzal i problem si rješio zauvjek kod univerzala znaju ti regleri štekati
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Najbolje rješenje za tvoj regler je Altenator ,nabavi altenator od golfa mislim da če ti pasati na tvoj univerzal i problem si rješio zauvjek kod univerzala znaju ti regleri štekati
U postu 350ove teme napisal je ovo

zašto ispravno ne puni bateriu u kabini mi povremeno posvijetli baterija,a zamijenio sam alternator novi,crni kockasti regler i jedan mali svijetli regler molim odgovor sta mu je
to bi značilo novi alternator
za to se ne zna kaj je a neće objasniti
a ti sad veliš da metne golfa ..on več i sad ima toga previše
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Slušal si @markotk savjet skidanjem kleme jer ti je to bilo jednostavnije a to je najgore kaj si mogel napraviti poslje tvoje intervencije ispod haube .
Davno te pitah kakvi je to regler crni i regler kockasti
Kak misliš da ti pomognem ak ne surađuješ ?
Daj adresu bum ti došel to popraviti a ti sjedi na toplom .

Nemaš poima o instalicijama i bolje posti majstora pod krov je buš spalil instalaciju

i šta mi sad preostaje,samo sam klemu jednu skinuo i vidio da puni taj regler crni je na desnoj strani kad sjedneš u traktorkraj automata za žmigavce,a kockasti metalni je sa ljeve strane iznad osigurača i još je jedan mali okrugli metalni ali tog nisam promjenio zašto svijetli zajedno ulje i temperatura:madmana::madmana::madmana::madmana::madmana::madmana:
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
nema pritiska
pregrijal se je
:rolfer::partyman::drinkers:

ali to zajedno svijetli kad dam kontakt kad ga upalim ugasi se i lampica za ulje i lampica za temperaturu jer ako neko zna neka pomogne ako ne nek ne piše gluposti jer tak itak sam zvao električara da pogleda
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ja sam imao na univerzalu sličnih problema sa tim reglerom altenator neradi bez reglera i cjelo vrijeme me zaj... stavio sam altenator od golfa on radi na drugom sistemu ima na sebi regler i fila puno bolje od ovog orginala sad sam miran stim nekih sedam godina več radi ko curica a od to reglera mi je skoro otišla instolacija ...
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
meni fila sad sa novim alternatorom i reglerom ali mi nije jasno zašto to zajedno svijetli samo kad dam kontakt
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zamijenio sam kutiju osiguraca jer su mi oni starinski osiguraci "varili" cijelo vrijeme, morao sam neke zice prespoiti jer ova nova kutija ima samo 8 izlaza-ulaza a stara je imala 10
i naravno nesto sam zeznuo :(
sad mi cijelo vrijeme svijetli akumulator i lampica ulja i kad je kontakt ključ u 0 (ali nece vrtiti elektro-pokretač
sutra cu to probati "riješiti" ako ima netko katalog instalacije struje da se vidi koi osigurač pokriva koje trošilo pa bim lakse mogao skuziti koja žica je dobila struju a nije trebala ili ču morati skinuti bravu da vidim koje zice dolaze na nju i da probam skuziti koja je na kojem položaju kljuca u kontaktu :( :( bljak.....



gdje nabavite takve gume dimenzija je 300/70R20 dali moram i felge mjenjati jer vidim u prometnoj da mi ta dimenzija piše a ja imam 8.3R20 i dali bi bilo to uredu za moj traktor Univerzal 643 dt molim odgovor tko zna hvala

koje su dimenzije zadnje gume na tom traktoru?????????????

Več 10 godina trazim šire gume za na prednji pogon ali im opseg nesmije biti veci od orginal 7,50-20 ja imam sad gore 8,00-20 dok su one strosene a zadnje nove je OK ali ako su zadnje malo potrosene a prednje nove onda je problem iskopcati prednju vucu


PS: dobra vijes je sto bi ti te gume pasale jer ako sam dobro "pro googlao" orginal na universalu 643dt zadnje 14,9-28 prednje 7,50-20
7,50-20 = 280/70R20 e sad ako dobro kuzim prvi broj je širina drugi visina od felge R= radialne i zadnje 20 je dimenzija (radijus) felge, ako tako stvari stoje
300/70R20 bi trebale biti samo šire a ne vece po opsegu i to bi šljakalo dobro bi bilo da je sira felga ali mislim da bi prošlo jedna kvaka je u tome sto dođu oko 2100kn/kom. :) ja sam prošli mjesec za zadnje dao 2060kn/kom. a ova mala bi stala u njoj da nema felge ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
taj traktor prodaje slovenac u celju i vidi se da ima prvi most isti kak ja

koje su dimenzije zadnje gume na tom traktoru?????????????

Več 10 godina trazim šire gume za na prednji pogon ali im opseg nesmije biti veci od orginal 7,50-20 ja imam sad gore 8,00-20 dok su one strosene a zadnje nove je OK ali ako su zadnje malo potrosene a prednje nove onda je problem iskopcati prednju vucu


PS: dobra vijes je sto bi ti te gume pasale jer ako sam dobro "pro googlao" orginal na universalu 643dt zadnje 14,9-28 prednje 7,50-20
7,50-20 = 280/70R20 e sad ako dobro kuzim prvi broj je širina drugi visina od felge R= radialne i zadnje 20 je dimenzija (radijus) felge, ako tako stvari stoje
300/70R20 bi trebale biti samo šire a ne vece po opsegu i to bi šljakalo dobro bi bilo da je sira felga ali mislim da bi prošlo jedna kvaka je u tome sto dođu oko 2100kn/kom. :) ja sam prošli mjesec za zadnje dao 2060kn/kom. a ova mala bi stala u njoj da nema felge ....
dali moram i felge mjenjati ako bi kupio tu dimenziju 280/70R20 ili 300/70R20
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali moram i felge mjenjati ako bi kupio tu dimenziju 280/70R20 ili 300/70R20


a čuješ felga bi trebala biti šira da ljepse sjedne guma u nju za ovu širu gumu ali ako imas sada 9,5-20 onda po ovim podacima sto sam nasao ona 300/70R20 je ista ko i 9,5-20 ako ti ova prva stoi onda moze i ova druga
danas sam mijerio ja ima gore 8,00-20 i dosta su potrosene i sad se lagano ukopčava prednja vuca i iskopčava jer su zadnje nove mjereno metrom vanjska promjer je 91cmm nisam siguran ssto znaci ono 70 to bi treba biti postotak u odnosu na širinu ako je tako 300*,70=21,0cmm
20"= 50,8cmm
21+21+50,8=92,8 ako tocno izracunao to bi bilo šire samo 1,8 cmm mislim da bi to šljakalo a širina bi trebala biti 30cmm ove sad gore su nekih 24cmm (8,00-20) razlika u opsegu je 5,652 cmm
trebalo bi naci neke malo rabljene i probati da su šire felgi bilo bi bolje ali mislim da bi i ovako funkcioniralo
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
meni fila sad sa novim alternatorom i reglerom ali mi nije jasno zašto to zajedno svijetli samo kad dam kontakt
pa zato što mora
kako bi inaće znao da su ti lampice ispravne
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
pa zato što mora
kako bi inaće znao da su ti lampice ispravne

imaš pravo tako je rekao i električar danas je bio kod me

a čuješ felga bi trebala biti šira da ljepse sjedne guma u nju za ovu širu gumu ali ako imas sada 9,5-20 onda po ovim podacima sto sam nasao ona 300/70R20 je ista ko i 9,5-20 ako ti ova prva stoi onda moze i ova druga
danas sam mijerio ja ima gore 8,00-20 i dosta su potrosene i sad se lagano ukopčava prednja vuca i iskopčava jer su zadnje nove mjereno metrom vanjska promjer je 91cmm nisam siguran ssto znaci ono 70 to bi treba biti postotak u odnosu na širinu ako je tako 300*,70=21,0cmm
20"= 50,8cmm
21+21+50,8=92,8 ako tocno izracunao to bi bilo šire samo 1,8 cmm mislim da bi to šljakalo a širina bi trebala biti 30cmm ove sad gore su nekih 24cmm (8,00-20) razlika u opsegu je 5,652 cmm
trebalo bi naci neke malo rabljene i probati da su šire felgi bilo bi bolje ali mislim da bi i ovako funkcioniralo

ja imam sad 8.3-20,a otraga su 14.9-28
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja imam sad 8.3-20,a otraga su 14.9-28

i kako se ponaša u prijenosu???
dok su meni bile nove 8,00-20 a stražnje malo poderane prednji kotači su bili brži vidjelo se na oko i za iskopčati prednju vucu mora si obavezno ubaciti u rikverc da rasteretiš zupčanike....
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
i kako se ponaša u prijenosu???
dok su meni bile nove 8,00-20 a stražnje malo poderane prednji kotači su bili brži vidjelo se na oko i za iskopčati prednju vucu mora si obavezno ubaciti u rikverc da rasteretiš zupčanike....

super ništa mu ne smeta ljepo se ukopčava i iskopčava nikakvi rikvec ne trebam:supz:

:scratch
jel bar naplatio po posebnoj tarifi:madmana::madmana::madmana:

ništa nije naplatio :supz:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
super ništa mu ne smeta ljepo se ukopčava i iskopčava nikakvi rikvec ne trebam:supz:


gleda sam u robni centar krizevci 930kn kom. ali imaju samo 6 platna pa cu se gledati još raspitati....

PS: nesto nije mi jasno po ovoj tablici :http://www.sehatyre.com/teknik2.asp?ID=50

ispada da guma 8,00-20 ima veci vanjski promijer od 9,50-20:madmana::madmana: tko tu koga????
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh