• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali treba glavu na univerzalu 643 zategnuti nakon 3200h,zategnuta je samo na 150h


NE!
svakih 1000 sati bi trebalo provijeriti zazor na ventilima
ja sam to napravio na 1000 i na 2000 sad ima 3700 ali još nisam vec bi trebalo mislim i dizne pogledati.....
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
NE!
svakih 1000 sati bi trebalo provijeriti zazor na ventilima
ja sam to napravio na 1000 i na 2000 sad ima 3700 ali još nisam vec bi trebalo mislim i dizne pogledati.....

ja sam na 2500h stavio nove dizne,sad moj ima 3250h ali neki vele da bi bilo dobro malo pritegnuti da hoče dihtunga puknuti ta prva dok sjediš u kabini na 3500h
i kako si ti zadovoljan s njim koja je godina

Nema potrebe.

sad sam došao od prijatelja koji ima univerzal 643dt forte i rekao mi je da je njemu dihtunga otišla na 3500h
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
sad sam došao od prijatelja koji ima univerzal 643dt forte i rekao mi je da je njemu dihtunga otišla na 3500h

godiste je 2000.g
nemam kabinu
još je cijeli dihtun
malo dimi kad mu je tesko
uvjek zeza hidraulika kod oranja
zuje zadnji reduktori od kad je nov
pušta motorno ulje na par mijesti od kad je nov
promijenio mu kutiju osiguraca i sad ok jer prije su uvijek gubili kontakt pa grijali
ma jednostavan traktor malo starije konstrukcije samo mu fali dobra kabina
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
godiste je 2000.g
nemam kabinu
još je cijeli dihtun
malo dimi kad mu je tesko
uvjek zeza hidraulika kod oranja
zuje zadnji reduktori od kad je nov
pušta motorno ulje na par mijesti od kad je nov
promijenio mu kutiju osiguraca i sad ok jer prije su uvijek gubili kontakt pa grijali
ma jednostavan traktor malo starije konstrukcije samo mu fali dobra kabina

od koga si stavio kutiju osigurača ili možeš poslikati pa stavi slike hvala

Pripazi malo , stalno pišeš post ispod posta , u razmaku od par minuta . Ako si nešto zaboravio napisati koristi opciju Edit

pozdrav Žuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
od koga si stavio kutiju osigurača ili možeš poslikati pa stavi slike hvala

Pripazi malo , stalno pišeš post ispod posta , u razmaku od par minuta . Ako si nešto zaboravio napisati koristi opciju Edit

pozdrav Žuti

kupio u agrariji samo sto je imala 8 ulaza izlaza a na traktoru ima 10 (izlaza) neznam koliko ulaza ali sam uspio prepasati.


Žuti, nisam te razumio
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Jel zna tko zašto mi se više na Universalu ne čuje bum kada ga grijem a prije je, da li to znači da je neispravan grijač? Kad uključim grijač na prekidaču smanji mi se intenzitet svjetlosti na kontrolnim lampicama, znači baš slabije svijetle tak da mislim da grijač radi, a kaj bi onda još moglo biti?

21yes kaj si riješio s tim grijačem to se dešava mom prijatelju
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
meni na 445 se uopće ne čuje nikakva detonacija a grijač radi, dok na 533 je bilo detonacija i ubrzo je crknuo
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
prijatelj je promenio dva nova grijača pa ništa veli onaj koji je bio prvi orginal rumunjski se čulo i odmah je upalio
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
prijatelj je promenio dva nova grijača pa ništa veli onaj koji je bio prvi orginal rumunjski se čulo i odmah je upalio
To je njegov problem ..ovako mora raditi pravi grijač
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=I7p9s4-s2r8[/YT]
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
poslikaj svoj traktor zajdnu stran moja hidrulična pumpa se čuje kad dobije neku radnu temperaturu
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
poslikaj svoj traktor zajdnu stran moja hidrulična pumpa se čuje kad se zvruči

hidraulična pumpa nije sa zadnje strane!
obje hidraulicne pumpe su naprijed desno
i sta ti to znaci "kad se zvruči"??????????
poslikam ga sutra
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Ako se čuje setonacija u grani to znači da grijač ne radi kako treba


Majstori (puknuti, muhaničar, .....)
Na mojem traktoru koji ima isti motor ko universal (štore 404) grijač radi tako, da ga treba grijati u hladnom nekih 40 sekundi pa se onda u usisni grani čuje buuuh i tada počnem sa ajnlasovanjem. Tada mašina upali. Dali je moj grijač izpravan ili ga trebam zamjeniti ???
Molim odgovor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Majstori (puknuti, muhaničar, .....)
Na mojem traktoru koji ima isti motor ko universal (štore 404) grijač radi tako, da ga treba grijati u hladnom nekih 40 sekundi pa se onda u usisni grani čuje buuuh i tada počnem sa ajnlasovanjem. Tada mašina upali. Dali je moj grijač izpravan ili ga trebam zamjeniti ???
Molim odgovor.
To bi trebalo biti dobro.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja nikad ne grijem traktor!, istina ovdije i nisu neke zime, a i kad je zima mi se grijemo u kuci ...
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
hidraulična pumpa nije sa zadnje strane!
obje hidraulicne pumpe su naprijed desno
i sta ti to znaci "kad se zvruči"??????????
poslikam ga sutra

ja sam samo htio da vidim kak tvoj traktor otraga,a ja znam da je pumpa naprijed.Kada radim sa traktorom i zagrije se ulje u getribi onda se čuje pumpa kad imam nešto prikačeno otraga dali si razumio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh