• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
znači koliko sam te razumio trebam staviti drugi o-ring to je gumica na klip jaču jel tako, jer to kaj sam ti po slikao taj o-ring gumicu sam stavio vani okolo gdje se kreče klip nutra van

ako sam ja dobro razumio treba ugraditi tu manžetnu na čelo klipa hm mozda bi trebalo skratiti klip za debljinu manzetne a nebi bilo loše prehonovati na fino i cilindar jer gumica puca radi velike tolerancije između klipa i cilindra ili radi grube obrade cilindra (trebalo bi to skupa skinuti i dati nekome tko se bavi hidraulicnim cilindrima
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znači koliko sam te razumio trebam staviti drugi o-ring to je gumica na klip jaču jel tako, jer to kaj sam ti po slikao taj o-ring gumicu sam stavio vani okolo gdje se kreče klip nutra van
NE , trebaš skinuti klip , zapakirati ga u kutiju , otič na poštu i poslati meni .
Ja ti ga sredim i istom poštom ti ga pošaljem natrag .
Ne treba napominjati da to radim za đabe .
Samo je pitanje jel si ti sam to sposoban namotrirati natrag ...
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
NE , trebaš skinuti klip , zapakirati ga u kutiju , otič na poštu i poslati meni .
Ja ti ga sredim i istom poštom ti ga pošaljem natrag .
Ne treba napominjati da to radim za đabe .
Samo je pitanje jel si ti sam to sposoban namotrirati natrag ...

a imaš možda kakvo drugu rešenje da ga ne pošiljam k tebi klip,jer se taj zvuk samo čuje kod nas koji imamo unutarnju hidrauliku. Moj pajdaš ima i vanjsku dva celindra kod njega se ne čuje ništa

ako sam ja dobro razumio treba ugraditi tu manžetnu na čelo klipa hm mozda bi trebalo skratiti klip za debljinu manzetne a nebi bilo loše prehonovati na fino i cilindar jer gumica puca radi velike tolerancije između klipa i cilindra ili radi grube obrade cilindra (trebalo bi to skupa skinuti i dati nekome tko se bavi hidraulicnim cilindrima

maiky ja tebe nisam razumio kakva manđeta između ide duhtunga ali ona nema nikakve veze glavna je onaj o-ring gumica i mislim da treba ju napravit čvršče je sve su do 150bara jer onu sliku koju sam stavio vidi se o-ring gumica i metalni o-ring mesing ide na kraju celindra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
NE , trebaš skinuti klip , zapakirati ga u kutiju , otič na poštu i poslati meni .
Ja ti ga sredim i istom poštom ti ga pošaljem natrag .
Ne treba napominjati da to radim za đabe .
Samo je pitanje jel si ti sam to sposoban namotrirati natrag ...


pa sve sto se skine moze se namontirat...
ja imam isto vanjsku hidrauliku ona dva dodatna cilindra pa se isto cuje....
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
da i stavio čep ustvari pasala mi je muška brza spojka :p:p:p

možda ti se od tog čuje onaj zvuk trebaš složiti celindar jer moj prijatelj ima te dva celindra i ništa se ne čuje,a ja ih nemam
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
možda ti se od tog čuje onaj zvuk trebaš složiti celindar jer moj prijatelj ima te dva celindra i ništa se ne čuje,a ja ih nemam


isto je bilo i sa cilindrima nema ti to veze problem je u glavnom cilindru u kučištu ispod sica ovako je malo brza hidraulika jer su oni dodali cilindre ali nisu stavili jaču (veceg kapaciteta ) hidraulicnu pumpu...
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
dajte mi rečite koji zna zašto na univerzalu 643 ne drži hidraulika za plug okretač inače je plug na celindar i kad se orije onda popušta celinder ima ko kakvo rješenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
dajte mi rečite koji zna zašto na univerzalu 643 ne drži hidraulika za plug okretač inače je plug na celindar i kad se orije onda popušta celinder ima ko kakvo rješenje

Jednoradni? Sranje od pluga. Propušta ti razvodnik i nema pomoći do ugradnje onoga s pomičnim klipovima, ili pak nabava novog pluga s dvoradnim cilindrom i kockom na njemu.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Jednoradni? Sranje od pluga. Propušta ti razvodnik i nema pomoći do ugradnje onoga s pomičnim klipovima, ili pak nabava novog pluga s dvoradnim cilindrom i kockom na njemu.


??????????????????????????????????????????????????

kuzim da propusta razvodnik na traktoru......
ali ne kuzim "s pomičnim klipovima....
pluga s dvoradnim cilindrom i kockom na njemu
".....
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Jednoradni? Sranje od pluga. Propušta ti razvodnik i nema pomoći do ugradnje onoga s pomičnim klipovima, ili pak nabava novog pluga s dvoradnim cilindrom i kockom na njemu.

ZJ daj malo bolje objasni imam dvobrazni plug regent to sam sad kupio na sebi ima jedan celindar vele da je tak na svima univerzalima da ne drže da imaju pumpu ispod sica slabu da trebam ugraditi ventil otraga gdje se kapči cijev za taj celindar da mogu zatvoriti da se ne okreče ima neki kakvo drugo rješenje:madmana:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
JA bi to riješil s jednim sic ventilom ..a na vrh ručke namontiral tipklao .
Znači kad treba okrenuti plug pritisneš tipklao i pomakneš ručku ..kad se okrene do pola onda pustiš tipklao i pomakneš ručku u drugu strane .
Vjerujem da isto tak radiš i sada, kad se plug okrene do pola prebaciš ručku na drugu stranu.

Mogo bi se i s blok ventilom u kombinaciji s sigurnosnim ako imaš dvoravni izlaz .
Ili najdenostavnije sa slavinom , sve ovisi o tome kakvu komociju želiš a to je proprcionalno uloženim novcima.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
da tak su mi rekli da običan ventil nek stavim otraga gdje kapčim cijev zašto ne drži hidraulika vele da su svi univerzali takvi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Niti jedan razvodnik bez dodatnih ventla u sebi ili kraj sebe nije napravljen da drži pritisak ..A kamoli rumunjski , kineski ili potrošeni .
"Obični ventil" je obično riješenje , jel si ti spreman kod svakog okretanja gurati ruku iza i prije otvarati ventil a poslje okretanja pluga zatvarati isti ?
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Niti jedan razvodnik bez dodatnih ventla u sebi ili kraj sebe nije napravljen da drži pritisak ..A kamoli rumunjski , kineski ili potrošeni .
"Obični ventil" je obično riješenje , jel si ti spreman kod svakog okretanja gurati ruku iza i prije otvarati ventil a poslje okretanja pluga zatvarati isti ?

u pravu si ja sam danas sve složio,a sad je još jedan problem štop prekidači ne valjaju znaš kakve kvalitetne za univerzal

takvi ništ ne valjaju:madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh