• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
puno je radio bio na imanju od 100 rali. malo su ga pregrijavali i šta češ.
bio je povoljan pa sam ga uzeo. dobar je to stroj za 3 klipa i dv. bolji nego 549 dv ;)

Nisi pogriješio šta si ga uzeo. Ja imam Universala 530 97g. starija linija nego tvoja i samo smo na 3500rs mjenjali lamelu jer je do prošle godine radio teške poslove (orao,tanjurao i ostalo). Sad ima oko 4200rs i bez greške radi.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
Nisi pogriješio šta si ga uzeo. Ja imam Universala 530 97g. starija linija nego tvoja i samo smo na 3500rs mjenjali lamelu jer je do prošle godine radio teške poslove (orao,tanjurao i ostalo). Sad ima oko 4200rs i bez greške radi.

isto sam mjenjao lamelu, kako i sve drugo na traktoru. ali izgleda da mi mehaničar nije dobro složio, jer proklizva,
vukao sam prikolicu drva malo zapeo jedva uz šperu izašao i lamela smrdila dva dana :evil:
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ja sam na svojem lamelu promjenil na 2400h ali ju nebi menjal.zacvikal mi je druk lager za rucni kuplung za kardan. jos je bili kolko tolko dobra lamela ali je bil traktor na pola pa smo odma i zamjenili lamelu.isto mi nije dobro nastelal lamelu pa je jos jemput stelal i ve je dobro.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
koliko si platio gume i dali si nasao gume sa 8 pl.

ja sam kupio u dom križevcima mislim da je komad 835 kn i besplatna montaža. mitas mislim da jesu 8 platna.
a ove stare pireli koje su bile prije su 8.00-20 i bile su potrošene dosta, a vidi se na fotkama. uglavnom te pireli potrošene su više i šire od novih mitas, . šteta kaj nisam slikao usporedbu guma
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja sam kupio u dom križevcima mislim da je komad 835 kn i besplatna montaža. mitas mislim da jesu 8 platna.
a ove stare pireli koje su bile prije su 8.00-20 i bile su potrošene dosta, a vidi se na fotkama. uglavnom te pireli potrošene su više i šire od novih mitas, . šteta kaj nisam slikao usporedbu guma


ja sam ih lani (prije nove godine) našao kod lokalnog vulkanizera neznam gdije ih je on nabavio za nekih 700-750kn sa montazom ali su bile od 6pl. pa ih nisam stio kupiti jer sam imao orginal 750-20 od 6 pl i vise sam krpa gume nego sto sam radio sa traktorom sad u vec nekih 7-8 godina gore 800-20 ruma-guma od 8 pl i zadovoljan sam sa vulkanizerom sa se dogovorio da cemo probati nesto nabaviti poslije nove godine jer je ko novi uvoz..... sad nisam bas pri novcu pa mislim da ce ove morati izdrzati još godinu dana....:cry::cry::cry::cry:
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
ja sam ih lani (prije nove godine) našao kod lokalnog vulkanizera neznam gdije ih je on nabavio za nekih 700-750kn sa montazom ali su bile od 6pl. pa ih nisam stio kupiti jer sam imao orginal 750-20 od 6 pl i vise sam krpa gume nego sto sam radio sa traktorom sad u vec nekih 7-8 godina gore 800-20 ruma-guma od 8 pl i zadovoljan sam sa vulkanizerom sa se dogovorio da cemo probati nesto nabaviti poslije nove godine jer je ko novi uvoz..... sad nisam bas pri novcu pa mislim da ce ove morati izdrzati još godinu dana....:cry::cry::cry::cry:

Ma gume su jako otišle gore, ove su bile najjeftinije kaj sam našao,jer više manje svi uzimaju u križevcima, a onda nabijau marže. kod mog vulkanizer ista takva guma je 1150,00 kn s montažom. pa si ti misli.

daj stavi slike od svog universala
 
S

swat

Guest
zdravo

ja imam universal 643 DT 97god.proizvodnje da li bi mogao prednje kotace koji su 7,5 R 20 zamjeniti sa 9,5 R 20 zamnji su 14,9 R28
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ja imam universal 643 DT 97god.proizvodnje da li bi mogao prednje kotace koji su 7,5 R 20 zamjeniti sa 9,5 R 20 zamnji su 14,9 R28

Zašto nebi mogo,to ti je samo širina gume ništa više i da se pripasat šira guma na tvoju felgu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
ja imam universal 643 DT 97god.proizvodnje da li bi mogao prednje kotace koji su 7,5 R 20 zamjeniti sa 9,5 R 20 zamnji su 14,9 R28
Možeš, ali nesmiješ. 9,5-20 su više od originalnih za nekih 6cm, te bi narušil bi omjer između prednjeg i zadnjeg mosta.
Osim toga, prednje felge su preuske za te gume (trebale bi biti širine 7").
Ako pak baš hoćeš veće prednje gume, onda napravi nove,šire, felge i promijeni zadnje gume na 16,9-28"
 
S

swat

Guest
pozdrav,,,,zanima me da li znate cijenu guma za traktor velicine 9.5 R20 ili neke (300/70 R20);
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
ajd ti lijepo nazovi čovjeka pa ga pitaj za cijenu, puno puta stave neku bezveze cijenu a kad nazoveš onda je nešto sasvim drugo. Ljubitelj sam Universala al tolke novce za tu god. ne bi dao. To je model sa 3 cilindra tako da je to po meni puno novaca, ima ga moj bratić i super je zadovoljan sa njime.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
ajd ti lijepo nazovi čovjeka pa ga pitaj za cijenu, puno puta stave neku bezveze cijenu a kad nazoveš onda je nešto sasvim drugo. Ljubitelj sam Universala al tolke novce za tu god. ne bi dao. To je model sa 3 cilindra tako da je to po meni puno novaca, ima ga moj bratić i super je zadovoljan sa njime.

imam ga i ja pa razmišljam ako je tržišna cijena takva da ga prodam.
baš sam našao fakturu moj je 99 došao 96.540,00 kn
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
mlađi i veći Universali dođu tolko ili manje novaca tako da nema šanse da mu netko da 100 hiljadarki. Daš za novog 96000 a nakon deset godina ga prodaješ za 100000 :rolfer: moš mislit!
 
B

bilogorac

Guest
a) zamjenom pojaseva. Ako dobro koče, ne diraj. Obloge su uzrok cviljenja.
b) povećaj ler-gas na >800. manje se bude čulo. To ti lupaju zupčanici radi neravnomjerne brzine vrtnje motora na malim okretajima. Nije se nikaj pokvarilo. Mnogima (ako ne svima), pogotovo 3-cilindrašima se to čuje.
c) zazor zupčanika u bočnim reduktorima. Eventualno kajla na bubnjevima kočnica, no to je malo vjerojatno.
d) misliš na ručicu koja stoji okomito, a izgleda kao pola leptir-matice, s desne strane poklopca hidraulike, na suprotnoj strani od kiper ventila? Ako misliš na to, s tom se ručicom mijenja brzina odziva hidraulike. (meni ta stoji na max.)
e) nema na čemu. Tu smo da si pomažemo :)
Pozdrav imam pitanje u vezi bas te male rucice,nju drzi vijak koji se odpustio i ispao,nabavio sam drugu pa dal ima veze kako ju postavit i kako nastelat taj ventil jer se od vibracija odpustio prema van a sad koliko ga nazad pritegnuti. Univerzal je 453 97godina 8638 radnih sati,prvi vlasnik 3par zadnjih guma vec je pri kraju,traktor je zvijer :)
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
bok. mene zanima tko se bavi i radi sa hidraulikom? stavio bi na universala 533 posebno jedan kiper izlaz
 

Najnoviji postovi

Na vrh