• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Pa zar nema vec dva izlaza/ulaza

ima, ali mislim da je to dvoradni izlaz, jer mi neće spuštati kiper prikolicu.
stavio bi na njega kiper izlaz posebno, tak da s njim dižem kiper.
 
B

bilogorac

Guest
ima, ali mislim da je to dvoradni izlaz, jer mi neće spuštati kiper prikolicu.
stavio bi na njega kiper izlaz posebno, tak da s njim dižem kiper.
Meni dok dignem rucicu na jedan dize,a na drugi ima slobodan povrat,dok rucicu spustim taj drugi je pod pritiskom a ovaj ima slobodan povrat,pa jel dugo imas taj traktor,i od kuda si,da navratim na piwu :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
ima, ali mislim da je to dvoradni izlaz, jer mi neće spuštati kiper prikolicu.
stavio bi na njega kiper izlaz posebno, tak da s njim dižem kiper.
Kad spuštaš, ugasi motor, tak da pumpa ne trpi bezpotrebno tlak. Tak ja delam na Štoreu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Kad spuštaš, ugasi motor, tak da pumpa ne trpi bezpotrebno tlak. Tak ja delam na Štoreu.
Al ti zato trpi elektropokretač i baterija :finga::finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
A ne, kod njega je Iskra. Čini mi se :scratch
 

zagorjerules

Član
Tu od
27 Lip 2012
Poruka
57
Oprosti imaš li išta mlađeg" Universala ovaj je star oldtajmer" .Stariji je ovaj tvoj traktor nego moj Ferguson 535X.Interesuje me Universal 97/98 godište sa prednjom vučom. " Ado"

imam 445dtc 98. godina koji će uskoro ić na prodaju.ili na jesen ili na proljeće sljedeće godine. jako zadovoljni traktorom. nače kupili smo fiata 65-66, pa će zbog toga ić na prodaju. trenutno ga još koristimo za baliranje, al kad nađemo jaču balirku, onda će fiat baliraz, tak da će ovaj bit višak. ako je neko zainteresiran, otvoren sam za sva pitanja. hvala
 

Kr Boki

Novi član
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
6
Universal 445dt

Pozz imam universala 445dt 90. godiste i sad me zanima dali bi se na tom bloku mogli brusiti cilindri i da se stave klipi i radilica i sve od 53 konja??
 

zagorjerules

Član
Tu od
27 Lip 2012
Poruka
57
Pozz imam universala 445dt 90. godiste i sad me zanima dali bi se na tom bloku mogli brusiti cilindri i da se stave klipi i radilica i sve od 53 konja??

vjerujem da bi se dalo to izvesti, al iskreno, ja nebi to nikad išel radit..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
mislim da bi možda bilo najjednostavnije probat na bosch pumpi dobit još koju KS nego dirat motor, znam da je bilo nešto govora tu na forumu o tome.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
imam 445dtc 98. godina koji će uskoro ić na prodaju.ili na jesen ili na proljeće sljedeće godine. jako zadovoljni traktorom. nače kupili smo fiata 65-66, pa će zbog toga ić na prodaju. trenutno ga još koristimo za baliranje, al kad nađemo jaču balirku, onda će fiat baliraz, tak da će ovaj bit višak. ako je neko zainteresiran, otvoren sam za sva pitanja. hvala

petrofčan :vragek:
kolko para tražiš?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
ooo, ima i topličana tu :p
mislim da bude zadnja cijena 7300, al zadnja..ima zainteresiranih?

a stari moj reko da bi kupio traktor al nece nis drugo osim univerzala dupljaka :p :rolfer::weedman::partyman:
 

zagorjerules

Član
Tu od
27 Lip 2012
Poruka
57
a stari moj reko da bi kupio traktor al nece nis drugo osim univerzala dupljaka :p :rolfer::weedman::partyman:

pitaj staroga, pa se slobodno javite. imamo već jednog interesanta. susjedu je zapel za oko, pa nas je pital.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
pitaj staroga, pa se slobodno javite. imamo već jednog interesanta. susjedu je zapel za oko, pa nas je pital.

neksi ga on zeme xD jer ga nemo tak brzo kupili jer mamo kredit.. :madmana:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
vezano za veći borung na univerzalu imam kolegu koji je to izvel na slijedeći način: univerzal 445 ima deblje stjenke cilindra od 530 a isti je blok (vanjski promjer stubline je isti), znači promijenio je stubline, klipove i klipnjače jer veći klipovi imaju i veće bolcne pa je moral i druge klipnjače stavit i traktor je osjetno jači. još je dal i pumpu preštelat da daje više goriva i nema nikakvih problema već dvije godine.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
ja imam univerzala oko godinu dana (ceo zivot sam vozio imt 539) i mogu reci da sam prezadovoljan i mislim da taj motor od 45 ks ima sasvim dovoljno snage i da nemate potrebe to raditi cuo sam od ljudi da su duplaci jos jaci i stabilniji prema tome stvarno nema potrebe za tim eksperimentisanjem jer pumpa ne bi imala dovoljno snage za tu varijantu a sve promeniti bolje kupiti drugi motor i ubaciti
 
N

Nikola123

Guest
Pozdrav svima nov sam na forumu pa da vas nesto pitam,imam tri problema. :D

1 je: Kad ubacim u cetvrtu brzinu ,kad idem uzbrdo,ona zaglavi i ne moze da se odglavi,a kada vozim nizbrdo nece da zaglavi,a 4 moram najvise da koristim,oranje prskanje,transport, izvlacenje osoke i ostalog,znam da ima neki zupcanici da se menjaju ,ali rek'o da me uputite
2 problem je Kada radim sa frezerom i ostalim masinama ,kad se traktor zagreje nece uopste da digne
3 je Zasto kad hocu da ubacim u 3 ili u 6 brzinu moram nekoliko puta da udaram rucicom menjaca u leziste brzine dok ne udje :D

Molim br odgovor :D :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh