• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
sudeći po problemima izgleda da je U 445. i meni ide teže u šestu ali kod mjenjanja iz pete u šestu izbacim iz pete, pričekam da padnu obrtaji i onda uđe iz prve. što se tiće hidraulike, dobro isperi filter i probaj skinuti cijev ispod getribe po kojoj ulje izlazi iz getribe do filtera. tu zna biti dosta špena i mulja koji smanje protok ulja.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
možda su vam sinhroni loši kad teško ulazi, njemu su 2 i 3 te 5 i 6 sinhronizirane. Zna se i onaj birač od brzina poderat pa teže ubaci u brzinu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
sudeći po problemima izgleda da je U 445. i meni ide teže u šestu ali kod mjenjanja iz pete u šestu izbacim iz pete, pričekam da padnu obrtaji i onda uđe iz prve. što se tiće hidraulike, dobro isperi filter i probaj skinuti cijev ispod getribe po kojoj ulje izlazi iz getribe do filtera. tu zna biti dosta špena i mulja koji smanje protok ulja.

LoLz,ja mislio da 445 ima 5 brzina :p :toimonster::?
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Može li mi netko objasniti na kojem principu rade kočnice na Universal 643dt. Hvala unapred
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
LoLz,ja mislio da 445 ima 5 brzina :p :toimonster::?

ma ča nima ko moj 4 spore i 4 brze?????????? susjed ga ima 445U neko 97. god i mislim da ima 4+4 a oni stariji sa jednom ručkom je moguče da su imali 3+3:confused::confused::confused:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
A moguce da noviji imaju 4+4, kod mene ih nema tako da nemam gdje vidjet. Po meni o im starijim modelima fali jedna brzina pogotovo izmedu 4-te i 5-te
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
tu se slažem s tobom, bilo bi dobro da je još koja između, pogotovo za transport pod većim opterećenjem
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Meni najvise fali kad kosim i grabim, 4-ta mi je u vecini slucajeva prespora a 5-ta prebrza. Dok sam imao Torpeda 4506 on je imao odlican raspored brzina za te stvari.
 

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
Pozdrav!
Univerzal 550 89' g., danas nakon 4-5 sati malčanja,na putu doma kod dodavanja gasa do polovice i više dimi jako crno,u brijeg dimi jače nek po ravnici,zanima me koji bi bio uzrok,ak se neko susretao s time?
ima puno radnih sati jer od 89. do sad se naradio dosta jer prije je u štali bilo oko 15 krava,a kasnije oko 50 bikova, tako da radnih sati ima puno,a brojač naravno ne radi :lol:, prije 2 godine je rađena generalka i do sad nije bilo problema..
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Pozdrav!
Univerzal 550 89' g., danas nakon 4-5 sati malčanja,na putu doma kod dodavanja gasa do polovice i više dimi jako crno,u brijeg dimi jače nek po ravnici,zanima me koji bi bio uzrok,ak se neko susretao s time?
ima puno radnih sati jer od 89. do sad se naradio dosta jer prije je u štali bilo oko 15 krava,a kasnije oko 50 bikova, tako da radnih sati ima puno,a brojač naravno ne radi :lol:, prije 2 godine je rađena generalka i do sad nije bilo problema..

a jel bilo prašnjavo? mogući uzroci crnog dima su filter zraka, dizne ili boš pumpa, osim ako ga nisi pregrijao
 

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
bilo je prašnjavo jer se malčalo na pjeskovitom tlu...
i problem je bio i filtreru jer smo skinuli crijevo i da direkt vuće i onda nije dimio, a kad smo skinuli filter imali smo kaj za videti :x
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
pa nemožeš u prašnjavom radit bez filtera zraka, to je ubistvo za motor. Probaj ti disat u prašnjavom pa ćeš vidjet kolko dugo možeš izdržat!!!
 

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
nismo radili bez filtera, nego kad smo doma probali skužiti što bi bilo onda smo odvojili cijev da vuče zrak direktno i onda je bilo dobro pa smo poslje skinuli filter očistili i sad je dobro...a za vrijeme malčanja uopće nije dimio nek nakon 2 kilometra voženje po cesti..
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
imam univerzal 340 i imam problem s paljenjem. nekoliko puta upali normalno pa onda uopće ne trza, kad okrenem ključ za paljenje ništa ne trza, ne čuje se ništa samo uzima struju kad okrenem ključ jer prestanu svijetlit lampice. zbog čega? anlaser sam popravio prije 3 mjeseca tako da vjerujem da nije u njemu problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh