• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
imam univerzal 340 i imam problem s paljenjem. nekoliko puta upali normalno pa onda uopće ne trza, kad okrenem ključ za paljenje ništa ne trza, ne čuje se ništa samo uzima struju kad okrenem ključ jer prestanu svijetlit lampice. zbog čega? anlaser sam popravio prije 3 mjeseca tako da vjerujem da nije u njemu problem.

probaj detaljno očistiti kleme i jako ih stegni, ako su korodirale slobodno ih zamijeni. provjeri da li je kabel od mase dobro pričvršćen na lim iza akumulatora
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Koji filter uljni,naftni i hidrulični najbolji za univerzal 643dl i koje ide ulje u hidraulični volan za taj traktor
 
Posljednje uređivanje:
U

Universal 703dt

Guest
Universal 703 dt

Pozdrav svima na forumu.

Molim za pomoć u svezi korisničkog priručnika za traktor Universal 703 DT. Sve smo pretražili i privatno i kod raznih trgovaca i preko google-a koji se ovaj put pokazao koristan samo utoliko što smo naišli na ovaj forum :)
Kao što pretpostavljate - nismo našli tu knjigu. Probali smo kontaktirati i samu firmu u Rumunjskoj, ali nikakve koristi.
Zato ste mi vi ovdje zadnja šansa, molim vas za informaciju ukoliko znate da netko ima tu knjigu (na hrvatskom ili engleskom) i kontakt.

Još jednom pozdrav svima i unaprijed hvala na odgovoru!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Mislim da je još doma ako ga nisu miši načeli, ali to je katalog rezervnih dijelova, a ne servisni priručnik.
 
H

Halid

Guest
poz imam pitanje imam univerzala 640 dtc imam problem sa hidraulikom nova pumpa,klip i cilindar nece da drzi plug sam ruke spusta i kad malo drzi pocne da hoda gore dole samo trza pa ako iko moze da mi pomogne bio bih zahvalan... Unaprijed HVALA..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Trebal bi se malo poigrati još sa razvodnikom i sve bi onda trebalo biti u redu
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali ima neko iskustav sa univerzalom 533DTP (vinogradar) kum ga kupio pa sad ga "slažemo" ....
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Što kupiti IMT 539 ILI UNIVERZAL 445??:confused: Dajte nešto pametno:supz::partyman:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Što kupiti IMT 539 ILI UNIVERZAL 445??:confused: Dajte nešto pametno:supz::partyman:

Ja imam univerzal 445 i za svoje potrebe sam sasvim zadovoljan šta se tiče traktora nikad nikvih problema ,a radil sam i sa 539 i on mi je ok najbolje sam moraš znati koje su tvoje potrebe za jednog i drugog su djelovi dosta jeftini i dostupni...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Pošto su i jedan i drugi već rabljeni strojevi sa ko zna kolko radnih sati treba bit oprezan. U-445 je po meni puno kvalitetniji traktor od 539 i ima dosta stvari koje su na njemu riješene puno bolje nego na 539. Osobno imam 445 i 533 doma, velika prednost ide na stranu U-445 i da danas idem u kupovinu traktora nebi se puno dvoumio.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Universal je jači, teži, lako upravljiv, pogotovo ako ima servo. velika greška kod svih modela rađenih oko 95 god. je čahura klipnjače, koje su odlazile, i izazvale havariju na motoru (pucanje klipnjače,) kad se to promjeni i stavi fiatova traktor je skroz ok. 539 nam je svima poznat, lagan i idealan za lakše poslove
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Puno hvala na korektnim odgovorima!:prayer:
Imam malog Yanmara 15 ks i dosta voćnjaka i šume i pokazuje se potreba za većim traktorom, pa mi se u nedostatku novca za novim gdje mi se čini najbolji izbor uloženo-dobiveno LS traktori, izbor sve na ova dva spomenuta (U 445 i IMT 339) no imam premalo znanja da bi donio odluku, pa ako može još malo iskustava sa terena u šumi i pri transportu.:partyman:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
U transportu su isti, brzina im je ista i tu nema neke veće razlike. Za šumu je bolji U-445 jer je teži i ima već poteznu moć, okretan je i ja sa njime u šumi uživam kad idem po drva. Nema problema sa šperom koja kod IMT-a nije baš najbolje riješena a u šumi treba, ne kažem da je loša ali od dosta ljudi sam čuo da popuca kandža koja uključuje šperu. U-445 ima odlično riješenu ručnu kočnicu koja blokira u getribi oba kotača istovremeno. Moj U-445 je ove godine navršio 40 god. rada i sa nijednim od ovog navedenog nije nikada bilo problema, getriba nikad nije otvarana a traktor nije šteđen bio nikada pa ni dan danas.

Ako su te zainteresirali neki koji se prodaju po oglasnicima slobodno stavi link.

Samo jedna napomena; kod jednog i kod drugog proizvođača vrijedi da što je stariji model to je kvalitetnije napravljen, od 90-te na ovamo i jedan i drugi traktor nemaju više onu kvalitetu koju su imali 70-tih i 80-tih godina.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Još nekoliko pitanja: čiji je motor i koje kubikaže u 445 i kakve je snage na kardanu? Jel bolje uzet sa prednjom vučom ili ne zbog okretnosti?:partyman:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
2cxdcsy.jpg


Snage ima na kardanu dovoljno, za to nemaš brige. Svaki traktor sa prednjom vučom je malo manje okretan ali je zato puno prohodniji po lošem terenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh