• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da jako žalosno,nisu to loši traktori
Sad gledam taj video a naletim na ovo i vidim da su se radili i zeleni universali,dali je to bilo za američko tržište ili?

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IawHq1E0XwE&list=UU_-tHTkqtK8-12zQi8rDHrw&index=19[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Da jako žalosno,nisu to loši traktori
Sad gledam taj video a naletim na ovo i vidim da su se radili i zeleni universali,dali je to bilo za američko tržište ili?

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IawHq1E0XwE&list=UU_-tHTkqtK8-12zQi8rDHrw&index=19[/YT]

naprotiv, za cijenu koju su tada imali to si bili i više nego odlični traktori, pogotovo modeli iz 70-tih i prva polovica 80-tih godina. Pričao mi je otac da kad je 1972. god. kupovao traktor imao je izbor između IMT-533 i U-445. Znamo sa kakvom su opremom tada išli IMT-ejci, bez špere, duplog kvačila itd. a U-445 je to sve imao i sa njime je dobio još i dvije aut. kuke, običnu kuku, remenicu za dreš, a bio je skuplji navodno oko 2000 tadašnjih maraka. Danas igrom slučaja imam oba ta traktora u dvorištu i razlika između njih je nebo i zemlja, naravno u korist Universala. Stvarno je šteta da je ta tvornica ovako završila.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dobri su i modeli iz 90-ih imam UTb-a 530 97god i stvarno je odličan traktor,kada smo mi kupovali UTB-a onda je i rođak kupovao ltz 70ks i u to vrijeme su jednako koštali,možda par kuna razlike,a utb i ltz razlika nebo i zemlja.do sad na utb-u na cca 4500rs smo mjenjali samo lamelu a dok je rođak na ltz-u več dva puta radio generalku i kolko puta mjenjao lamelu i raznorazne popravke imao da nezna ni sam kolko je ulozio u taj traktor.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
moj susjed je imao 7045 zetor radio puno zemlje imao 60 krava, i uništio traktor, pa je kupio 550 dtc universala i s njim napravio oko 12000 r/h bez večeg kvara.
sad je na generalki i motor i getriba. zamjenio je zekana u potpunosti. jako su kavaliteti. ja sam przadovoljan s 453 utb samo mi je malo prelagan u oranju na teškoj zemlji. dosta proklizavanja ima, a snage ima. zemlja je neka bjelica, masna i odvratna. uh mrzim tu parcelu
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Da, ali ti na dnu početne stranice piše da je zadnji update napravljen u veljači 2007. godine...
 

dasko

Novi član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
13
Pozdravljeni iz slovenije.

Imam jedno pitanje. posedujem traktor univerzal 550 dtc, letnik 1986. promijenio bom gume. sada imam na stražnji 14.9-28 i prednji 8.00-20. u katalogu kaže, da bi trebao gume stražnji 14.9-28 i prednji 7.5-20. ima kdo sličan traktor i kake gume ima na njemu?

lp
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Jeli istina kako neki tvrde da mu je prelagan prednji kraj, odnosno da nije dobro izbalansiran?:?:
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Jeli istina kako neki tvrde da mu je prelagan prednji kraj, odnosno da nije dobro izbalansiran?:?:

ne posjedujem taj traktor, dva susjeda imaju taj traktor!
To je sigurno moćan traktor naročito dupljak, a isto tak mu fali mase na prednjem kraju, jer ima dva cilindra i sam motor je kraci, te time i laganiji cijeli ,a naročito naprijed s obzirom na 445! No, smisle se neki utezi i stvar riješena.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja imam 445 i ima tri cilindra sasvim si u pravu šta se tiće traktora za neku manju poljoprivredu i šumu je zakon šta se tiće prednjeg kraja i težine sasvim je uredu i dobro izbalansiran tak da tu nema komentara svaki traktor ima svoje mogučnosti tak da nemreš iz njih izlaziti a oni koji pokušaju nemoguće onda traktor nevalja ..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
445 ima tri cilindra i ima dosta težine naprijed, dosta mu znači i to šta mu je akumulator smješten ispred hladnjaka. Za normalne poslove mu ne trebaju naprijed nikakvi utezi, roto kosu bez problema nosi, tanjuraču 20 ili 24 diska isto tako.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
daj mi recite kolka je potrošnja npr u oranju...kolko potrosi IMT 533 vs. UTB 445 (dupljak naravno)
 

Najnoviji postovi

Na vrh