• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
E ja bi na svog univerzala 640dtc stavljao prednji utovarivač ali ja bi rabljeni utovarivač da me jeftinije košta a reko mi je jedan čovjek da na univerzalu ne mogu imat utovarivač kaj ima otvaranje korpe na cilindre nek na špagicu jer imam 2 izvoda za kipu a trebaju mi 3 dali bi mogo dati razvodnu kutiju na utovarivač da imam 2 lajtunga a poslje van 4 za cilindre i ako zna ko koji su utovarivači najbolji za stavit na univerzala
 
D

denigb

Guest
novi prioblem

puknuo šaraf koji drži natezač od poluga za hidrauliku
 

Prilozi

  • 2013-02-16-206.jpg
    2013-02-16-206.jpg
    41.8 KB · Pregleda: 239

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To se i meni dogodilo,i šaraf ostao unutra u glavi.Probali smo to izbušit i urezat navoj ali nismo pogodili sredinu šarafa i kak smo bušili pobjeglo nam ustranu,i onda smo traktor odvezli kod majstora i on to izbušio i urezao drugi navoj.
 
D

denigb

Guest
To se i meni dogodilo,i šaraf ostao unutra u glavi.Probali smo to izbušit i urezat navoj ali nismo pogodili sredinu šarafa i kak smo bušili pobjeglo nam ustranu,i onda smo traktor odvezli kod majstora i on to izbušio i urezao drugi navoj.

kaj je mogo sam ovak bušit ili je trebalo sve raskopat
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovako je bušio,sjeo ispod traktora i bušio,nije htio skidati kotač i sve dolje,jer bi bilo više zajebancije sa skidanjem nego sa bušenjem
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Probaj s navarivanjem sarafa ako nece onda ic na busenje to ti je moj savijet!
 
D

denigb

Guest
Ovako je bušio,sjeo ispod traktora i bušio,nije htio skidati kotač i sve dolje,jer bi bilo više zajebancije sa skidanjem nego sa bušenjem

pa da kad malo bolje pogledaš treba pol traktora raskopat da dodes do toga
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
šaraf je puko cca3,mm unutar rupe i nemre se nist zavarit

Ako imas dobrog mestra moze se ides navarivat s elektrodom da nista ne zavarujes dok se ne navari da se izvuces van var na var jer tak smo mi radili kad mi je puko saraf u bloku motora isto je bio malo unutra i mirna ruka i navaren je van samo sta je kod mene bio jako zapeko pa nije iso bez busenja!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kolege imao sam isti problem kao denigb i nemoguče je zavarit taj šaraf,još ako je unutra puko,isti slučaj sam i ja imao i probali smo svakak i nije išlo.
 
D

denigb

Guest
Kolege imao sam isti problem kao denigb i nemoguče je zavarit taj šaraf,još ako je unutra puko,isti slučaj sam i ja imao i probali smo svakak i nije išlo.

sam treba nac majstora koji ce to ibušit ležečki da netreba ništ raskapat
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ga nebih sa co2 navario i odvrnuo ja bih ga pojeo. jos nijedan se nije desilo da ga nisam izvadio. kad je bas duboko nevarim da nezakacim slucajno navoj ali 3mm u dubinu je nista a veliki je vijak. navari ga sa prekidima dok neizidje van pa zavari maticu dobro i sacekaj da se ohladi malo i polij vodom .
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
992
ako ga nebih sa co2 navario i odvrnuo ja bih ga pojeo. jos nijedan se nije desilo da ga nisam izvadio. kad je bas duboko nevarim da nezakacim slucajno navoj ali 3mm u dubinu je nista a veliki je vijak. navari ga sa prekidima dok neizidje van pa zavari maticu dobro i sacekaj da se ohladi malo i polij vodom .

Dečki moji nema tu varenja i bušenje dok je reduktor na traktoru, jer taj šaraf uopće nije jako zategnut, to je brezon. Uzmes komad mesinga, bakra ili aluminija, izbrusiš na jedno 10-12 mm debljine, staviš na puknuti šaraf i dobro ga čekičem izudaraš da on popusti. Zatim uzmeš malo WD-a, pošpricaš i od nekog tvrčeg materijala (najbolji je zub od okretača sijena) nabrusiš špic, pa uz jedan rub šarafa (pazi da ne oštetiš navoj u rupi) lagano ukoso tuckaš u lijevu stranu i mora krenut. Kad krene još ga malo lupni sa prijašnjim alatom i igraj se malo lijevo malo desno, i živce na hozintregere:mur: .... sretno:icon_jook:
 
D

denigb

Guest
Dečki moji nema tu varenja i bušenje dok je reduktor na traktoru, jer taj šaraf uopće nije jako zategnut, to je brezon. Uzmes komad mesinga, bakra ili aluminija, izbrusiš na jedno 10-12 mm debljine, staviš na puknuti šaraf i dobro ga čekičem izudaraš da on popusti. Zatim uzmeš malo WD-a, pošpricaš i od nekog tvrčeg materijala (najbolji je zub od okretača sijena) nabrusiš špic, pa uz jedan rub šarafa (pazi da ne oštetiš navoj u rupi) lagano ukoso tuckaš u lijevu stranu i mora krenut. Kad krene još ga malo lupni sa prijašnjim alatom i igraj se malo lijevo malo desno, i živce na hozintregere:mur: .... sretno:icon_jook:

ja sam planiral ibušit 8mm urezat navoj u rupu i zašarafit šaraf 8 mm i zakontrat ga na taj veci pa sve skuap probat odšarafit jel to izvedivo i dal ima kaj iza tog šarafa kad se izvadi
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Neznam da ce ic bas na taj nacin jer morat ces zasarafit saraf s kontra navojem da bi to funkcioniralo jer ce ti se moze uvijek isarafljivat novi saraf a stari ostajat uvijek unutra onda ti je bolje izbusi rupu i s kontra ureznicom ga vadi van bolji nacin od ovog tvog!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes kako ti je buco preporucio ili izbusi kad vec hoces i u rupu ukucaj parce gvozdja. oblik je kao manjih trouglastih ili cetvorouglastih turpija .blago na vrhu ih izbrusi da dodje pod manjim konusom .onda probaj time zakrenuti brezon uz pomos manjih rocangli ili klesta. sad bih ti slikao kako to izgleda ali jako tesko mi uplouduje slike zbog konekcije. veoma slicno trouglastom rajboreru za biksne[razbusivanje]
 
D

denigb

Guest
mozes kako ti je buco preporucio ili izbusi kad vec hoces i u rupu ukucaj parce gvozdja. oblik je kao manjih trouglastih ili cetvorouglastih turpija .blago na vrhu ih izbrusi da dodje pod manjim konusom .onda probaj time zakrenuti brezon uz pomos manjih rocangli ili klesta. sad bih ti slikao kako to izgleda ali jako tesko mi uplouduje slike zbog konekcije. veoma slicno trouglastom rajboreru za biksne[razbusivanje]

odlucio sam se to riješit kontra borerima sutra cu pobat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
odlucio sam se to riješit kontra borerima sutra cu pobat
Ako ne pripremiš dobro teren strgal buš lijevo svrdlo unutra, a onda si najebo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ti lijevi izvlakači su jako krhki, pa treba biti jako pažljiv.....ima šema da naprimjer uzmeš torx 30 koji ima promjer zvijezde cca 5,5mm i u struku puknutog vijka izbušiš rupu fi 5mm i nabiješ čekićem torks u tu rupu....dalje je postupak jasan....naravno t 30 je samo primjer, ti uzimaš torks što veči
 

Najnoviji postovi

Na vrh