• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
ja sam samo htio da vidim kak tvoj traktor otraga,a ja znam da je pumpa naprijed.Kada radim sa traktorom i zagrije se ulje u getribi onda se čuje pumpa kad imam nešto prikačeno otraga dali si razumio.


Kad si zadnji put mijenjao filter hidraulike (iako sto je topliju traktor ulje je rijeđe pa bi pumpa trebala radili lakse ocito je pumpa "odlepršala" hm dali se cuje pumpa (zvuk se cuje ispred) ili se cuje zvuk pozadi i to samo kad je nesto teze podignute (kao zzzzik-zzzik-zzzzik sa malo vecim razmakom između zvukova)

evo slika


Uploaded with ImageShack.us
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
DA tak se čuje pumpa od prvog sata,filter sam tri puta promijenio i ulje u getribi i u svim kotačima vidim otraga tak je moj jedino šta su tvoje ruke drugačije veče
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
DA tak se čuje pumpa od prvog sata,filter sam tri puta promijenio i ulje u getribi i u svim kotačima vidim otraga tak je moj jedino šta su tvoje ruke drugačije veče

propusta ti gumica na glavnem hidraulicnem cilindru ispod sica nista strasno ja ju mijenjao vec tri puta ali nista od toga pukne za par dana...
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
i to gumicu sam mjenjao vec pet puta i sad neki dan i gumicu i dihtungu ja sam mislio več da kupim drugu pumpu ili da tak ostavim tvoje mišljenje
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
i to gumicu sam mjenjao vec pet puta i sad neki dan i gumicu i dihtungu ja sam mislio več da kupim drugu pumpu ili da tak ostavim tvoje mišljenje


probaj se raspitati kod nekog dobrog, stvarno dobrog mehanicara koi se kuzi u taj tip traktora ili treba novi cilindar ili bolja gumica ili preljevni (sigurnosni) ventil ili jednostavno loša izrada ovdije kod nas bi se naslo nekog za IMT ali za ovo, ne nazalost i ja bim htio to popraviti ali neide rumunji su u garantnom roku mijenjali jedno dva tri puta i ja sam jedanput i ponovno se desi isto čak mi se pojeo navoj na visokotlacnoj cijevi koja dolazi na razvodnik iz pumpe pa sam morao narezivati M10 i nakraju sam odustao.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
kakva je to gumica , ima tko sliku?
jebala mater pa danas nema da nema ..mjenjajte majstore muljaju vas
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
kakva je to gumica , ima tko sliku?
jebala mater pa danas nema da nema ..mjenjajte majstore muljaju vas
kolko mene sječanje služi tu bi trebal biti obični O-ring :scratch
Bum pogledal poslje u katalog.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
kolko mene sječanje služi tu bi trebal biti obični O-ring :scratch
Bum pogledal poslje u katalog.


običan O-ring!!
meni su jednom serviseri mjenjali i prsten ili nesto slicno ali nije pomoglo...
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
oko tog celindra ide uski metalni o-ring mesing i o-ring gumica unutra i to sam ja promjenio ali sve jedno se čuje nisam stigao da bi poslikao sve zajedno da bi vidli,a to je ta pumpa gdje je klip sam je veca to sam našao tu na forumu
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
oko tog klipa ide uski metalni ring mesing i gomica unutra i to sam ja promjenio ali sve jedno se čuje nisam stigao da bi poslikao sve zajedno da bi vidli,a to je ta pumpa gdje je klip sam je veca to sam našao tu na forumu

ne vidi se mas dobro ali mislim da je to ventil ustvari razvodnik hidraulike
zakaci nesto tesko recimo tanjuracu podigni i ugasi traktor ako za par sati ili prije popusti hidraulika znaci da je pukla gumica....:cry:
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Nisam mogao bolju sliku najti jer nema ja katalog od univerzala,drži meni tanjurače ili plug kad ugasim.Več sam rekao da se čuje od prvog sata netreba ni imati ništa prikopčano i čuje se

kakva je to gumica , ima tko sliku?
jebala mater pa danas nema da nema ..mjenjajte majstore muljaju vas


to je ta gumica i taj ring samo kaj se od lotao
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Treba preraditi klip na neku normalnu manžetu..i gas .
O-ring nije loš do 150 bara ali uz dobru toleranciju ..čega ovdje izgleda nema
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ako ne misliš pomoči ne trebaš ni tak na pisati plati ja mislim da je taj forum da jedan drugom pomogne,a ne da plati:mad:
pošalji mi klip , ja ču ti ugraditi brtvu+ nabaviti brtvu ..jel u redu?
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
pošalji mi klip , ja ču ti ugraditi brtvu+ nabaviti brtvu ..jel u redu?

znači koliko sam te razumio trebam staviti drugi o-ring to je gumica na klip jaču jel tako, jer to kaj sam ti po slikao taj o-ring gumicu sam stavio vani okolo gdje se kreče klip nutra van
 

Najnoviji postovi

Na vrh