• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
e to neznam, znam za ovo dt da su tako označavali prednju vuču. Vjerojatno je to neka oznaka koja se tiče isto tako prednje vuče, možda nešto modernija verzija.
Kolko taj traktor ima konja i kolko cilindara?

taji traktor ima 64 konja i 4 cilindra dok 453 dt kak ja imam ima 45 ks i 3 cilindra.dt ti je oznaka za prednji pogon
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
DTC = doppia trazzione centrale
Dupli pogon s centralno postavljenim diferencijalom (DT je imal pogon s lijeve strane traktora).
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
da li netko slagao onu kutiju u kojoj je mehanizam za dizanje i spuštanje hidraulike? na universalu 533
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Misliš na vanjsku kutiju gdje su ručice ili na sam razvodnik?
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Misliš na vanjsku kutiju gdje su ručice ili na sam razvodnik?

vanjska kutija, u kojoj je mehanizam onaj. kak god složim ne valja, ili ne diže do kraja ili ne spušta do kraja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
A kaj se dogodilo, zakaj si to uople diral?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ko proizvodi UNIVERSAL traktore

ko proizvodi univerzal traktore?kakvi su oni?i dali ima malih duplaka?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
više ih ne proizvodi nitko,jer su rumunji zatvorili tvornicu,motori su im najbolja stavka,ostalo tak tak,koliko znam najmanji dupljak je 45ks
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
više ih ne proizvodi nitko,jer su rumunji zatvorili tvornicu,motori su im najbolja stavka,ostalo tak tak,koliko znam najmanji dupljak je 45ks


normalno da ih ne proizvode više jer
da bi popravio getribu moraš na specijalizaciju kod vurmuhara...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
normalno da ih ne proizvode više jer
da bi popravio getribu moraš na specijalizaciju kod vurmuhara...

jesu li oni imali ikakve saradnje sa Italijanima? vidio sam jedan mali traktor veličine Tomice i piše na njemu Goldoni-Universal.

zbalija šta je vurmuhar
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
jesu li oni imali ikakve saradnje sa Italijanima? vidio sam jedan mali traktor veličine Tomice i piše na njemu Goldoni-Universal.

zbalija šta je vurmuhar

Universal je jedan model goldonija i nema nikakve veze sa Rumunjskom---
Vurmaher=urar...:)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Universal je jedan model goldonija i nema nikakve veze sa Rumunjskom---
Vurmaher=urar...:)

aha fala na pojašnjenju.za oba pitanja.nego imali na forumu ovaj goldonijev model opisan ili da kopam po googlu
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mislim da se o tom modelu nije baš previše pisalo.....imam od njega neke brošure negdje pa ak te interesira i ak ne zaboravim, mogu skenirati....Na prvu ti mogu samo reči da se radio 70tih godina i da je, barem meni, jako sličan TVu....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Mislim da se o tom modelu nije baš previše pisalo.....imam od njega neke brošure negdje pa ak te interesira i ak ne zaboravim, mogu skenirati....Na prvu ti mogu samo reči da se radio 70tih godina i da je, barem meni, jako sličan TVu....

negdje sam ja naletio na slike tog traktorčića,maltene ko da je tomo tako izgleda.ima 30ak ks i vrtio sam po italijanskim stranicama pa naišao na cijenu koja mi je izgledala privlačna ali ako je tako star mislim da je kritično za dijelove.hajde ako stigneš skeniraj nešto pa da vidim kako stoje stvari
 

Najnoviji postovi

Na vrh