• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Kak spori kardan, pa vrti se na 540 ko i svim drugima, jedino šta nema 1000 okr. ali to je malo koji imao u to doba.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
152
@LAKI vjerojatno misli na to da 540 okretaja kardana postiže na cca 2000 okretaja motora (ili malo više). To je prednost kod rada s npr. malčerom ili frezom, a nedostatak kod rada s "lakim" priključcima.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
@LAKI vjerojatno misli na to da 540 okretaja kardana postiže na cca 2000 okretaja motora (ili malo više). To je prednost kod rada s npr. malčerom ili frezom, a nedostatak kod rada s "lakim" priključcima.
Jasno, nije on jedini koji ima takav kardan, Torpedo(Deutz)isto tako imaju, Zetor ima prednost jer ima mogućnost preko brzina kardan. IMT zato plače kad ga se malo jače optereti na kardanu jer nije toliko jak na njemu ko Universal.

Cijena ovisi o sačuvanosti, možda je 539 više na cijeni od 445. Osobno da moram uzimat nešto takvo, uvijek bi prije uzeo Universala. Nije savršen ali je daleko bolji radnik od IMT-a.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,756
. Osobno da moram uzimat nešto takvo, uvijek bi prije uzeo Universala. Nije savršen ali je daleko bolji radnik od IMT-a.
Kuuuupljeeeneeeec!
Vidi kaj ovaj veli za raketlin! :eek: :unsure:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Pa nema baš spori kardan. 540 postiže @1970o/min motora, a punu snagu @2400.
Znači da se kardan pri nazivnoj snazi vrti 660 o/min.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Vjerojatno 539 i 533 jer su sigurno bili jeftiniji novi od Univerzala. Da univerzal ima polovice brzina bio bi mi još draži ali sad što je tu je
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
I u Srbiji je tako isto. Koji ti imas traktor kolega?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Sa svima, odrastao sam sa TV i to nam je bio prvi traktor. Svaki obavlja svoje poslove prema veličini, Tomo Vinković mi je najdraži za lokalne domaće poslove jer se lako ide na njega i silazi, troši malo i usto ima 4 pogona, Ursus mi je super za kalač , pauka i okretač, a Univerzal za oranje i te teže poslove. Naravno da ću dati malu prednost Univerzalu zbog kabine, hidraulike , grijanja i tog nekog mini komfora. Koristim traktore prema veličini priključaka i težini posla, znači ne idem s univerzalom skupljat sijeno ili kalat drva jer bez veze trošim gorivo a nema potrebe.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Da, da kapiram sta hoces da kazes. Tako i treba. A, reci mi kako se krece cena Univerzala kod vas?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Pa u zadnje vrijeme su dosta porasle, 445 ih ima od 6 do 8000 eura, rođak je sad 550 dtc platio 11000, prodaje se puno krša za velike svote.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
UTB 445 bez duple vuce kosta toliko?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Sa duplom vućom su cijene od 6 do 8 tisuća eura, barem u mojem kraju. A obične ni ne gledam, vidim ponekad neki oglas da su oko 3000
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Pa nema baš spori kardan. 540 postiže @1970o/min motora, a punu snagu @2400.
Znači da se kardan pri nazivnoj snazi vrti 660 o/min.
Na primer za rad sa beracem ga treba drzati pun gas da bi radio kako treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh