• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Vjerojatno je ista, jer koliko znam oni uzimaju od njih. Tako da je i cijena vjerojatno veća.
Dosta toga smo uzimali u zadnje vrijeme tam i uvijek veli gazda il ko već dela da im iz Slovenije dolazi roba i skoro uvijek je drugi dan u dućanu.
I u 99% slučajeva su jeftiniji od Sesveta i daju 10% za gotovinu, barem je naše iskustvo takvo..
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Znam da sve što sam uzimao od njih a imalo je veze s univerzalom, na svim etiketama piše uvoznik traktor univerzal. Znam ja njih jako dobro, kad su mi dosta blizu i puno sam tamo kupovao, i već otprilike znam što tamo kupujem a što ne. Nije problem barem meni i više platiti ali kad je danas sva ta roba takve kvalitete da ponekad ne znam da li bi to uopće stavljao gore ili bacio u smeće.
 

Nikola Bistrović

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
26
Dobar dan,
imam dva pitanja u vezi univerzala. Na ac pumpici mi dok traktor ne radi na sarafu 10 mm lagano curi nafta, rekao mi je jedan čovjeka da samo taj šaraf treba odvrnuti i staviti gumenu gumicu(dali se taj šaraf može odvrnuti bez rastavljanja ac pumpice?). Drugo pitanje je u vezi curenja ispred kartera na onom dijelu gdje se spaja motor i koljevka da li je neko imao problem sa tim?
Hvala unaprijed
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ha, a ima posla.
Skinut hladnjak da bi imao više mjesta za raditi, onda treba remenicu radilice i na kraju sami semering izvuć van i stavit novi

Ne sjećam se sad više jel se mora kolijevka odvojiti
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Teško za reći, ako dobro vidim ima ulja na vijku koji drži ploču na karteru?
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Danas prilikom transporta sa korpom, kada sam stao kod kuce video sam da je iz creveta hladnjaka prsnulo malo antifriza po osovini do desnog tocka. Do cega to moze biti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ne umaraj se ako je malo. Ako si taj dan dotočil onda je to normalno. Tome crijevo i služi da kroz njega višak vode baci van.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Može bit da ima previše tekućine unutra pa višak baca van pogotovo ako se malo nakrene na tu stranu.
Moguće da je brtva glave prošla pa nabija pritisak u hladnjak i baca vodu van.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Hvala vam na pomoci. Taj dan smo vozili ovna u korpi 20 km, malo duza relacija, i kad sam stao video sam da je prsnulo tecnosti. Sta znaci to brtva glave?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Brtva glave nalazi se izmedu bloka motora i glave motora, služi..... ma ne zamaraj se time. Da je do brtve bacal bi on vodu stalno i jače od tih par kapi.
Samo gas.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Vazi, hvala ti puno. Imam samo jos jedan problem sa hidraulikom, a cuo sam da je to mana kod ovih traktora.. Radjena mu je skoro i radi dobro, a problem je sto pri vecem gasu pocne da curi ulje i majstor mi je rekao da ce morati da se biksnuje jer ima lufta vise bego sto treba. Ne znam jel ko imao iskustva od vas sa tim?
 

Najnoviji postovi

Na vrh