• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Beži od toga čim dalje.
Motor buš još i rješil nekak, a kaj bu kroz koju godinu kad mjenjac samelje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Ima, ali kaj bu kroz koju godinu.
Ti taj traktor imaš i pomalo ti se več otplatil pa kad popraviš ide dalje.
Kolega želi kupiti traktor u kojeg treba uložiti pa nezna kaj je s njim. Ja mu samo skrečem pažnju da je dijelova za te traktore sve manje.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
To ti je vjecno pitanje kaj bu...i kak bu... Bude nekako, il ovak il onak. Je bude nas? Jebe ti se, ak imas racunice, uzmi, slazi, radi...kak veli moj sused ne budi mrzal....

Meni su svi govorili nemoj uzeti Steyera, djelova nema i skupi su, pa sam nasao djelove i skupe i jeftine, vele neces nikad prodat taj traktor, pa sam ga prodao... i ostalo mi je djelova pun k.... da se popikavam na njih.. treba preuzeti rizik ak nis drugo bude u minusu..
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Cijela Turska, Pakistan, Iran i danas proizvode traktore na starim Fiat licencama. Ima i nekih UTB licenci... Dijelova ima i tam, pa ih bude valjda netko dobavil...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Ko ima volje i vremena tražiti dijelove dok mu traktor treba (ni jedan se ne pokvari po zimi) nek kupi.
Ja ga nebi htel baš zbog problema oko nabave dijelova.


Cijela Turska, Pakistan, Iran i danas proizvode traktore na starim Fiat licencama. Ima i nekih UTB licenci... Dijelova ima i tam, pa ih bude valjda netko dobavil...
Kaj onda nisi kupil takve dijelove nego si se ipak vratil kod Munje mada si u prvi mah odustal kad si cjenu čul kad sam ti generalku delal?
Glava nema, blokova nema, ostali djelovi se čekaju po naruđbi..... a svi se kunu da djelova ima.

Ne tak davno sam imal ovakav problem.
Dom nema, Hadrovič ima nešto ali večinu nema, Denis u Traktor Univerzalu sve more nabaviti... ali kroz tjedan, dva.
Kad se to sve skupilo prošla sezona....

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nisi shvatil poantu. Tih traktora je bezbroj po svijetu, dijelova bude i novih i rabljenih...istina, pitanje po kakvoj cijeni i kvaliteti. Ali ista situacija je i za druge starije marke, to ti najbolje znaš.
Kaj bi onda rekli za japance...pa ih svejedno ljudi kupuju.

Pa i za većinu zapadnih i novijih marki se čekaju dijelovi...danas je to normalno :rolleyes:

A strojeve bi trebalo preventivno održavati prije sezone, a ne kukati kad u sezoni stane radi nebrige.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Evo meni na novoj pecnici pukli panti, rok cekanja 5 do 7 dana...

Ja serafim strojeve od 10 mj i pripremam ih za sezonu... i obnavljam sakupljac sijena trenutno i svi kojima nosim da nesto odrade vele mi ne budes sutra grabio sjeno:unsure:, ali je upitan zato ga i slazem sad, kad mi ne treba jer se ne bude pokvario u zimi, nek po letu kad je vruce. Sused slagao generalku na landijniju i 2 mjeseca.... jbg vise nema ni jednog popravka da su djelovi odma i da se slozi za dan, dva...
Ne znam, ja bi uvijek uzeo unija, imao sam dva, sad je ostao 1, i nemam nikakve zamjeke, osim na mehanicare koji se ne drze rokova i dogovora...
Reci kad mozes i koliko dodje, ak mozemo malo usparat super, ak ne delaj... uvjek dam barem 50% akontacije, ostalo kad napravis, jbg i nikad nije rok ispostovan...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Nisi shvatil poantu. Tih traktora je bezbroj po svijetu, dijelova bude i novih i rabljenih
Ja inače malo teže shvatam 🤪
Bude dijelova, samo kad ih bude :unsure:
Glava nema, to smo prežvakali. Sve se da spasiti pa tak i ona ali popravak košta 500 euriča.
Na onom s videa je zupčanik poderal blok, blok samo rabljeni ili kemija po mojoj ideji.
A gde je sve ostalo, kad su se pribavili zupčanici, ležajevi, osovine, bregasta je trebala druga, pumpa ulja, sklopovi.... popravak motora košta ko svetog Petra kajgana.

Čovjek taj traktor tek planira kupiti i ja ga samo upozoravam da su več sad neki dijelovi problem, a kroz koju godinu kaj bu bumo vidli, ko poživi.

I Tomosa je još uvijek bezbroj, kak i zaljubljenika u njih pa smo došli do toga da kupujemo stare rabljene dijelove koje smo prisiljeni obnavljati.
Sad je zastoj s klipovima, ne proizvode se trenutno. Iz Italije su mi odgovorili da budu pustili u proizvodnju cca 100 komada krajem idučeg mjeseca pa ko ufati....


Ali ista situacija je i za druge starije marke, to ti najbolje znaš.
Kaj bi onda rekli za japance...pa ih svejedno ljudi kupuju.
Odeš ko Čegeca ili Hubzina danas i Zetora kupiš u dijelovima do u šaraf ;)

Znam za Japance, zato si ja takav bilo kakav stroj ne želim imati na dvoru, a vidim i ti ih voliš čim ih malim slovom započinješ 🤭🤭



Ne znam, ja bi uvijek uzeo unija, imao sam dva, sad je ostao 1, i nemam nikakve zamjeke, osim na mehanicare koji se ne drze rokova i dogovora...
Reci kad mozes i koliko dodje, ak mozemo malo usparat super, ak ne delaj... uvjek dam barem 50% akontacije, ostalo kad napravis, jbg i nikad nije rok ispostovan...
Ja tebe razumijem i ne velim da taj traktor ne valja. Ja samo upozoravam da bude problema oko nabave dijelova jer sam ih ja imal.


Kaj se majstora tiče.
Taj koji uzima akontaciju za mene nije majstor.
Napišeš spisak, pošalješ čovjeka po dijelove ili odeš sa njim ako se ne razumije, ako kaj sitno fali kupiš i kad si gotov naplatiš.
Ili čekaš poticaje jer onaj koji popravlja je u tom lancu uvijek zadnji koji dobije svoj dio kolača 🤭🤭
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Japanci su ljudi, japanci su strojevi ;)

Zetor je još u proizvodnji i zato dijelovi nisu toliki problem, a kak je s IMT-om?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Jebaj ga, ja i škola si nikad nismo bili u odnosima, a Hrvatski sam volel u tri pm.

Isto kak i z Univerzalom.
Sreča kaj je IMT Srpski ponos i tam ih je more.... oni su nam blizu pa je uglavnom sve dobavljivo. Naravno, nekvalitetno do bola.
A ni za Zetora nisu dijelovi puno bolji ali je dobavljivo sve.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Što se podrške za Univerzale tiče, dečkima iz Traktor Univerzala iz Sesveta svaka čast.
Usluga i rad vrhunski, a i cijene su ok.
Ako budem imao i neki drugi traktor i da ga treba raskopati i složiti kako spada idem samo tamo.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Čestitam i nek te vjerno i dobro služi😉samo sad neku kabinu nabavit ak imaš mogućnost da te kiša ne stigne negde🙂a u kabini se voziš ko direktor.
Daj neki info, godina? Vure?
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
1988 godina je na satu pise 45xx ali vjerujem da ima preko 10 tisuca radnih sati 🤣🤣 kabinu svakako moram nabavit
 

Najnoviji postovi

Na vrh