• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
To je ok cijena,da uložiš i 2000€ po meni se isplati.
To kaj dimi na iber nemoj previše gledat, jedino ako baca ulje onda je gotov.
Za prvu ruku probaj radit sa njime pa vidi kako ide a onda razmišljaj od generalki.
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
Jako tesko pali danas je bilo oko 12 stupnjeva pa mu treba jako dugo da upali i kapa mu ulje na iberlauf dok se bas zagrije
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Sad buš videl kakva je razlika okrenuti Štorea i ovoga. Ovaj ko da nema anšlaga.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Start sprej je puno "nježniji" za motor od brake cleanera( po tvrdnjama majstora a i po mom skromnom iskustvu), nekad nema pomoći osim njega ako se ne želi odzračiti dok se mjenjaju filteri.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Baš me zanima na koji način su nježniji? Spraši 10 komada disk klinera i 10 start spreja pa da vidiš. To nikad nije isto, ja sam neki dan palil bager i 24 disk klinera sam sprašil nutra, nisam ni pomošljal na start sprej. To got ti je rekel nekaj je pomješl.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Baš me zanima na koji način su nježniji? Spraši 10 komada disk klinera i 10 start spreja pa da vidiš. To nikad nije isto, ja sam neki dan palil bager i 24 disk klinera sam sprašil nutra, nisam ni pomošljal na start sprej. To got ti je rekel nekaj je pomješl.
Čovjek kojem neizmjerno vjerujem i ima dosta veliku radionicu za servis automobila, on mi i sve odradi što ne znam ili ne mogu. A razliku sam probao na svojem motoru kad ga nisam mogao odzračiti, probaj nekaj svojeg tako paliti pa kad svineš klipnjaču javi. Ko čovjek koji se bavi svaki dan s tim vjerojatno vidiš razliku koliko tuče motor koji se pali na brake cleaner. A taj kojem treba 24 spreja da upali njemu ni sveta vodica ne pomaže.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Od 100 mehaničara niko više ne pali na start sprej, a sad ako neko pali nezna kaj može bit i da ima pumo bolje od star spreja. Znači apsolutno nemre niš biti, znači ništ ništ od disk klinera. Da ne pomaže sveta voda jer je boš pumpa prešla a ovak smo špricali i tak je delal dok ga nismo utovarili na labudicu. Iskreno ja se ne sjećam kad je neko palil kaj na start sprej više. Znači svi u ovlaštenim servisima pale na disk kliner. Svi koji rade mehaniku zaozbiljno znaju kaj šteti a kaj ne.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
@Kupljenec a zbog čega da ne koristim start sprej ako ga imam, naravno da svi koriste sprej za kočnice kad im je kod ruke , pa i ja to napravim ako nemam drugo. Ali pljuvanje po ljudima koji imaju radionu , dućan i svašta s x ljudi zaposlenih već 30 godina nisu ni smiješne.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja ti velim kak je danas, vremena se mijenjaju, svi servisi ozbiljni to ne koriste, svi koji rade motore, leptire gasa, ajšprince, svi koriste disk kliner. Svi pale stim jer ne šteti motoru, u tome je štos. Svi ga šibaju na usis bez straha. To ti ja govorim.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
@Kupljenec Pale na brake cleaner zato kaj im je pri ruci,to da nemre niš to se varaš, da vidiš kak ventili ne stignu pobječi pred klipom kad ga je malčice preveč.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
@Kupljenec To kaj ti nisi čul to ne znači da se ne događa, evo bum ti ja povedal jednom bivšem kolegi se astra razigrala debelo prek 5000okretaja i imal je sreću kaj je uspel na brzinu skinuti cijev usisa i začepiti ga da ju uguši jer ko zna kak bi završilo, prije neke 2 godine kolege na poslu su mjenjali usisnu granu pa su kanale u glavi pokušavali isprati brake cleanerom,+ i ispuhali,treći dan nakon tog namakanju su ga išli upaliti,upalil je počekičal i zgasil se. drugi put je upalil za tjedan dana kada je uređena glava i zamjenjeno 6 ventila koji nisu stigli pobjeći pred klipom.
Po meni je isto start sprej štetniji od brake cleanera,jer kad pošpricaš jednog i drugog po vatri onda tek vidiš kolko je koje eksplozivno.
Meni je bilo kakav sprej krajnja opcija a i kad moram onda uzmem kokpit sprej ako imam.
@drazenhonda pomaže ako je kolko tolko motor ok
 

Najnoviji postovi

Na vrh