• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
Da U550 ima sigurno dvije glave, ovaj Fiat barem na slici ima jednu.
Da dvije glave su na univezalu

Pa to velim, općenito je zver traktor.
Ja da mogu da imam mogućnost kupil si bi nekoga sa kabinom. Ali pošto nemrem i dalje sam u raketi, al baš od uvjek mi se sviđaju ti traktori, u mojem kraju ih ima puno, i nikad niš nije bilo problema snjima.
I meni se svidaju oduvijek sam zelio si kupit univerzala ali nikad nisam bio u mogucnosti kupit ga

Malo je gužva
IMG_20220227_103235.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Cijeli prednji kraj paše...samo ne paše kardan ;)
Ono je bila šala...
... Ali na nekom videu na YT-u sam videl takav prednji most na Uniju.
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
Znam da ne pase zato sam i napisal 🤣🤣 vidio sam i ja tog ali taj je bio dtc i imal je most od štore-a
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
A jel bil u funkciji ili se samo kotural na njemu?
Mora pasati kad su Karteri isti ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Pogon je radil, koliko se sjećam.
Cijeli prednji kraj paše...
Mislil sam, da je ovo DT, da i koljevka paše (otprilike je ista).

Generalno, mislil sam pod tim to koliko je ovaj most bolji od onoga na DT-u.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Zakaj misliš da je bolji, jači ili?
Meni se nekak više sviđa ona gljunta sa strane nego u sredini
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
DT ima (pra)stari most, s direktnim poluosovinama, koje često znaju pucati, most je nježniji...a najveća mu je mana vrlo mali anšlag. Malo sam oral s 550DT i to je muka za okrenuti, naspram Štorea (pogotovo Samea).
Gljunta u sredini smeta puno manje od ove na lijevoj strani, pogotovo ak se ore lijevim plugom (ili okretačem).
U usporedbi s 539...549, 404 je podjedanko prohodan, bez obzira na gljuntu u sredini.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
U biti kad pogledaš na Štorku je ta gljuta puno manja u odnosu na Unija tak da manje smeta
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Osim kaj je nešto manja (tanja), manje je i izražena, jer ima koaksijalno postavljen ovjes, dok je na Uniju koljevka visoko i ima centralni bolcn iznad kugle (poput češkog mosta na Zetoru).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Centralni bolcn je uvijek bolja opcija nego oni štrčki iz koljevke.... to kad treba piksirati propast.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Jasno, meni se Štorkov most više sviđa jer je skoro ravan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh