• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ti traktori čim stariji vredniji, bolja investicija kupiti traktor nego polugu zlata.
A kaj bu s ovima iz ovog stolječa vreme bu pokazalo, ovak sigurno nebu kak je s ovima iz prošlog stolječa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Prevedeno u današnju valutu to bi bilo?
37tkn+carina+PP
Ne znam koliko je tad bila carina, no i porez je bil raznih stopa (do 26,5%).
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Moj komsija ima 549 ,kupio nov 1991, 14.500 dojče maraka ,,a bivsi kolega kupio nov 539 1990. platio 10,000 maraka .
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Bio prije tj dana u slo 550 dtc za 10300€, jako dobar, ocuvan s 2000 rh.

Tak da sve preko 11 tesko da ce dobiti.

Za 13 ima fiata i landinija a to je vec druga klasa traktora....

Ali ako je manje gostodarstvo, jako sposoban traktor, i dosta snazan,

Eto 640 nije htio upaliti, osla ac pumpa, 250 kn, ruke 200 kn, za dobro jutro 450 kn.... sad kad je nova ac pumpa, vjerojatno ce otici bosch pumpa kroz neko vrijeme...troskovi idu. Zato me cude neki komentari jel su fulao nulu...i sl....a mozda se samo moj kvari u zimi kad stoji :sleep: :sleep: :hahah: :unsure: :unsure:
 

vlastel

Dobro znana faca
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
549
Ljudi, imal sam Štorea 504, mislil sam najbolji traktor na svijetu. Univerzal je vjerojatno za njega pjesma. Ali mislim da je svaki zapadni traktor iako je 20 g. stariji od univerzala, bolji od njega. A cijene su im veće.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Ako taj hoče 11 soma eura i više kolko bi onda ovaj očuvan primjerak vrijedil?
Isto je na bubunju







Dobar je...tesko je reci, ima obican most, 10,11... ali to je zahvalan traktor, samo da su stavili bolju kabinu u proizvodnji...
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,685
Ok nekoga zanima, znam za jednoga 550DTC, plavoga, s vrlo malo originalnih sati.
Ali je zato cijena...
A kaj misliš da ga bu htel prodat čisto sumljam kak bi rekel Cinober
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,846
Zato me cude neki komentari jel su fulao nulu...i sl..
Zakaj bi te čudili komentari,pa nisam mislio da su tako skupi djelovi,bilo mi čudno da si dao toliko za djelove
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Ak je dal 200 kn za zamjenu AC pumpe onda ništa čudno da je otišlo 50tkn za uređivanje cijelog traktora
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Pa cude me, ne znam koliko drugi placaju mehanicare i kako odrzavaju strojeve? Traktore i drugu mehanizaciju ili nikom nis ne odlazi?

Zamjena lamela, lamela plus neke sitnice 1900 kn....

Reperacija bosch pumpe s montazom demontazom cca 2000 kn...

Ne znam kak se krecu cijene popravka kod vas...

Skuplje mi je ak stojim u sezoni....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Dobar je...tesko je reci, ima obican most, 10,11... ali to je zahvalan traktor, samo da su stavili bolju kabinu u proizvodnji...
Prednja vuča radi narijed i nazad ;)

Ak je dal 200 kn za zamjenu AC pumpe onda ništa čudno da je otišlo 50tkn za uređivanje cijelog traktora
Ako je mehaničar moral na teren izači ne razumijem zakaj bi to bilo puno za posel?

ne znam koliko drugi placaju mehanicare i kako odrzavaju strojeve? Traktore i drugu mehanizaciju ili nikom nis ne odlazi?
Kvare se, ali se o tome na ovom forumu javno ne piše.... pitaju na pp i onda opravljaju sami ili se koriste jubtubom pa strgaju i onda dođu na pp plakat 🤭
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
A jesi pogodio u sridu....

Pa naravno da je mehanicar izaso na teren...dva puta, da vidi kaj je pa drugi put slaze...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
AC pumpa se mjenja u kućnoj radinosti. Sad bi ja o takvim sitnim popravcima mogao ohoho al mi s ne da. Nije puno 200 kn ako majstor dolazi na teren, da se razumijemo.
Moje stajalište je da netko tko ima poprilično mehanizacije, trebao bi znati tak neke sitnice sam odraditi.
Ako moraš sve plaćati, novci brzo prođu.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Trebao bi mi onda da dan traje 48 sati.... ulje i filtere znam promjeniti....
Ali i ali su dva ali....
Niti sam mehanicar po struci, niti imam neka iskustva oko detektiranja kvara, osim jednostavnih...

Tak da tvoj komentar tko ima puno mehanizacije...ne stoji, treba znati odrzavati mehanizaciju i raditi s njom da zaradi za mehanicare a mehanicare da popravi stroj.

Uz redoviti posao te plus poljoprivreda tesko je na vrijeme odraditi sve.... a kamoli da serafim po strojevima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ako taj hoče 11 soma eura i više kolko bi onda ovaj očuvan primjerak vrijedil?
Isto je na bubunju







@ZJ Očekival sam tvoj komentar na ovaj traktor s obzirom da kad se na vidikovac doma spenješ vidiš ga. Vjerujem da znaš čiji je ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh