• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Čestitke na kupnji!
To složi kak spada i imal buš traktor dok si živ.
Tu bi trebal biti borung klipa fi 95, a da se složiti na fi 100, e onda je to zvjer od traktora
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
Hvala! ☺️ Razmisljal sam o tome jos kuham ideje kak i kaj cu radit na traktoru ali obavezno moram motor sredit jel jako los
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,833
Pitanje je jel ima debele ili tanke pikse.
Ak ima tanke, razbuši ga na 95,6 (prva nadmjera), bez zamjene piksi. Tak je napravljeno na našem motoru.
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
Meni je majstor kao reko da se stubline nemogu mjenjat🤷🏻‍♀️
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,833
Koliko znam, samo Fordovi traktori su imali bušeni blok.

Mogu, samo se ugrađuju sirove košuljice, te ih treba razbušivati i honati, jer su suhe, uprešane u blok.
Postije dva tipa bloka: stari s tankim piksama i toga je teže povećati na fi 100 ili 102, i noviji blok, koji ima deblje pikse.

Tu na Forumu je netko kupil Unija 453 i razbušival ga na 533 (s 95 na 102), pred jedno 10-tak godina. Potraži malo…
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
Znaci kosuljice se mogu promjenit?
A to neznam kakav je jel jos nisam krenul u rastavljanje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
Ja se samo nadam da su stubline u ok stanju da njih ne treba dirati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,275
Mislim da si pretplatio traktor, ceka tebe dosta ulaganja, od prvog mosta, hidraulike, geteribe motor i kabine. Ak veli da ima oko 10000rh Ja sam to prosao na svom...ukupo sam 6 hiljada ulozio. Bolje da si kupio 550 dtc za 10 hiljada, po moj procjeni treba ti godinu dana da ga sredis i jebenih zivaca.... a koliko vidim vec je sprican i ceka te sex ali sretno, i budi uporan..
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa to velim, općenito je zver traktor.
Ja da mogu da imam mogućnost kupil si bi nekoga sa kabinom. Ali pošto nemrem i dalje sam u raketi, al baš od uvjek mi se sviđaju ti traktori, u mojem kraju ih ima puno, i nikad niš nije bilo problema snjima.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,275
... Tu na Forumu je netko kupil Unija 453 i razbušival ga na 533 (s 95 na 102), pred jedno 10-tak godina. Potraži malo…
Hihihi svaka cast na memoriji taj sam.... u svakom slucaj cisti sex ali vrijedi, vrtio je RD 230 ali samo malo se znojio, cak u 2 sporoj, malcer 205 isto tak.... ovaj 550 je stari model za njih nisam siguran....
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Taj Fiat 550 ima jednu glavu, barem tako izgleda na slici ili se varam?
Na 550 bi trebale biti dvije glave, a na Uniju tak i je.
Barem ja nisam videl nijednog s glavom od komada
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,713
Da U550 ima sigurno dvije glave, ovaj Fiat barem na slici ima jednu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh