• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Tražil GMT, kaj bi drugo delal. Barem ja nemam druge ideje za kaj bi ju mogel upotrebljavati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
A kaj će mu uopće GMT za štelanje ventila?
Pa vidi na klackalicama ???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Na tri cilindra motoru?
Da čujem na koji način bi ti ušemil klackalice na tom motoru?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,756
A kaj će mu uopće GMT za štelanje ventila?
Pa vidi na klackalicama ???
:hahah: A zna li taj majstor kaj su to klackalice? I baš me zanima koju je to GMT našao!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Štelal bi cilindar po cilindar...kak i nekoliko put prije...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Da bi to delal moraš znati red paljenja, a i jaja ti otpadnu od bespotrebnog okretanja motora.
Ako si me dobro popratil kad sam ti na Sameu štelal ventile onda si videl moju taktiku, na Štorku nisi mogel videti jer te nije bilo blizu, štelal je moj balavec, a za jedan cilindar sam ti pokazal na projektu zvanom kosilica ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Pa i meni je prošle godine majstor štelao ventile na Uniju bez turpije.
Znam da je vrtio na ruku motor i nešto si bilježio na remenici radillice i deklu.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Na tri cilindra motoru?
Da čujem na koji način bi ti ušemil klackalice na tom motoru?
Kad je jedan otvoren stelujes drugi i tako redom zasto bi morao da trazi bas GMT moze se stelovati u celom taktu sabijanja i sagorevanja odnosno cim zatvori usisni ventil mozes stelovati oba ventila
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ja to znam, i više puta sam na ovom forumu podijelil s ljudima takav način štelanja za motore kojima neznaju red paljenja ;)
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
pa ako su dizne bile skinute, ručni gas se navine do kraja i okrece se s rukom motor i kad dizel pocne izlazit iz lajtunga onda je klip u GMT ja tako radim svaki put
 

Najnoviji postovi

Na vrh