• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Pa vidiš da je s turpijom najbolje ;)
Nek ti pravilni postupak opišu iskusniji: dok sam to delal okretal sam radilicu dok se nisu zatvorila oba ventila na svakom cilindru.
 

stjepanf

Novi član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
7
Ja sam ga raskopao do zadnjeg serafa i sve mjenjao... od prednjeg pogona cca 1000 eura, generalka cca 16tkn, getriba 1000eura, hidraulika 4 do 5tkn, struja, gume, limarija, kabina....

Meni je napravio nekih 5000 rh i prodao sam ga jer mi je bio preslab, umjesto njega dosao 640 s prednji utovarivacem sa cca 3000 rh i vec sam u njega ulozio 1000 €, zadnje gume, ulja, altenator, filteri, lamela, zadnja sajba, stelanje ventila,brtva glave razna crijeva.... skupi se. Nije to raketljin kojeg servisiras sa 1000 kn. Vecina pise gluposti kad ne odrzavaju kak treba, meni svaki stroj 100% i sve je u funkciji..

Vecina misli samo generalka i 10 tis kn i teraj...

Trzi se svaki uni ne samo 550 nije 550 sveta krava.... izmedju 453 i 550 je razlika jedan cilindar, vecina djelova je isto ili slicno...

A netko ima drugi pogled na takve stvari... ja iznosim svoje iskustvo... vecina ko je kaj rekao u birtiji..
Pa to ovisi jel si kupio traktor za sebe ili si uložio zato kaj si mislio da ćeš to dobit nazad. Ja imam UTB 445 koji samo stoji u garaži ništa ne radi, prevezem se samo vikendom. Malo samo samo posložio kočnice i obišao oko njega, sredio neke sitnice i ošlo 1000 eura. Al ne žalim za time jer hoću imat ispravan traktor da bude sve kak treba. Ak hoćeš nešto imat onda to košta.

Taj jedan cilindar je velika razlika. Ne samo kaj je jači nego je i duži, sasvim drugi traktor u radu. I ne vidim zašto ne bi bio materijal za slaganje.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Pa to ovisi jel si kupio traktor za sebe ili si uložio zato kaj si mislio da ćeš to dobit nazad. Ja imam UTB 445 koji samo stoji u garaži ništa ne radi, prevezem se samo vikendom. Malo samo samo posložio kočnice i obišao oko njega, sredio neke sitnice i ošlo 1000 eura. Al ne žalim za time jer hoću imat ispravan traktor da bude sve kak treba. Ak hoćeš nešto imat onda to košta.

Taj jedan cilindar je velika razlika. Ne samo kaj je jači nego je i duži, sasvim drugi traktor u radu. I ne vidim zašto ne bi bio materijal za slaganje.
453 je bio duzi i tezi od 640 dtc, spretniji po brdima od 640.

Upitno je slaganje jer je u startu skup...
Zato jer te kosta vise, nego da kupis ispravnog u top stanju. To je bila misao mog posta, ne isplati se...

Svojeg sam slagao jer sam ga povoljno dobio....

Kod 550/640 je ajmo reci problem kaj su prelagani za svoju snagu...

Snage ima motor se vrti, a on kopa, ne ide, fali mu tezine...
 

avsec123

Novi član
Tu od
13 Ožu 2022
Poruka
1
Ja stavljam filter Mannove oznake W950/7, može i niži W940/25 odnosno to je isti po UFI-jeovm katalogu 23.102.02 baš za 445. Lampica se gasi odmah. Filteri nemaju taj treći dodatan anti-siphon ventil. Bitno je da je bypass na 0,7 bara onda će ti se lampica odmah gasit. Svi ovi kaj kupite ovak da paše na navoj su 1 ili 1,2 bara. Zato mu treba da nabi tlak.

Vjerojatno godina. Inače piše temp. Imaš 3 vrste 74,79 i 82/83c stupnja. Po orginalu ide 82/83c.

Pardon, ovaj drugi je Mannove oznake W940/24
koji utb imate ?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,214
Dečki trebam anlaser za U445. Gdje naručiti, koji je najbolji?
Moj je na popravku, al vele da je rotor izgorio..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Dečki trebam anlaser za U445. Gdje naručiti, koji je najbolji?
Moj je na popravku, al vele da je rotor izgorio..
Imam ovaj jedno 10- tak godina. Za sad jako zadovoljan. U odnosu na onaj spori orginal ovaj je raketa za njega.
 

Prilozi

  • 20200829_092349.jpg
    20200829_092349.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 29
  • 20200829_092359.jpg
    20200829_092359.jpg
    29.3 KB · Pregleda: 30

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ima Traktor Univerzal nekakvu kopiju Iskre koja garant nije ni blizu ovog od Maneta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Orginalni inače dosta sporo vrti.
Neznam, nemam iskustva s tima novima običnima. Ugradil sam čoveku na Unija onog s reduktorom prije par let i još uvijek ga služi.
Čoveku je traktor auto jer zemlju ne radi a vozaćke za auto nema, a nema ga nažalost ni ko voziti....

Vidim da Masiva nudi samo rotor za oko 400 kuna pa razmisli i o toj opciji.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Moj bivsi opet u prodaji, zagorec se kune da mu je to traktor za sina, skorp mu ga zabadav dam, :hahah: da nije za prodaju i malo posprica felge i odma 1600 ojra skuplji, a jesu prokleti ti zagorci...

 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Pa nije da sam malo trazio... prije dvije god nisam mogao dobiti 8, nudili mi 7,5. Sad sam ga prodao sam ga za 10, novi je placen 13, otplatio se 5 puta ali nisam pohlepan...i da moje vrijedi vise nego ostali... kod mene je obavio kaj je trebao i ide dalje.... ali ne svidja mi se taj prevarantski nacin.... kak je rekal francek...sljam drustva...
 

Najnoviji postovi

Na vrh