• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Onda neznam kaj bi bilo. Tam ispod rezervara ide ona šuma Striborova pa ona hrpa osigurača pod haubom.... možda je negede nekaj u lošem spoju.
Mislim da si rekel da si probal žicu direkt sa mase na kontrolku pa je ostalo jedino da probaš poloviti žicu koja je plus.....
Idem vidjeti, mislim da imam katalog a možda je u njemu šema.... Javim.

Peterneli, Radkersburg (y)
ufff, koji su to dani bili kad se tam išlo na izlet....
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,006
Ako indikator nebre stvarati te probleme onda je definitivno problem žica od plusa..
Najbolje da drugu potegnem.. Bodem zutra stal vun z traktorom, na bolje svijetlo 😅
To su se sponzori bili 🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Nema, ima samo ovo.
Veli da žica sa indikatora ide na onu škatulu pod brojem 47, a da je to rele.
Idem vidjeti još u radionički ali od drugačijeg modela, mada mislim da je to isti vrag kaj se struje tiče.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Nema ni u radioničkom. Ima sve o alternatoru, anlaseru, regleru i naravno motor, mjenjač, hidraulik pogoni, u detalj, ali o instrumentima ništ.

@mane kad se stavi manometar onda tek nastupa veselje, još ako nije točan :ROFLMAO:
Šalim se, dobar je manometar.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,006
Nema veze.. Budem zutra raskopal malo detaljnije. A dobre savjete je navek dobro čuti.. Evo još zanimljivih naljepnica z traktora. I v kabini su bile nekve, al ne zmislim se već..
@mane nema mesta za manometar 🤭
A i on treba struju, za pozadinsko osvjetljenje 😅
 

Prilozi

  • 20240531_180709.jpg
    20240531_180709.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 25
  • 20240531_180718.jpg
    20240531_180718.jpg
    21.1 KB · Pregleda: 26
  • 20240531_180743.jpg
    20240531_180743.jpg
    22.3 KB · Pregleda: 25
  • 20240531_180756.jpg
    20240531_180756.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 28

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Opel, to fuj, ali ona Leyland 😍
Imam za uspomenu volan s svojeg Austina sa tim znakom. A jesam se Italije i Austrije prehodil zbog te ljubavi

 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,732
Nema veze.. Budem zutra raskopal malo detaljnije. A dobre savjete je navek dobro čuti.. Evo još zanimljivih naljepnica z traktora. I v kabini su bile nekve, al ne zmislim se već..
@mane nema mesta za manometar 🤭
A i on treba struju, za pozadinsko osvjetljenje 😅
Ma ima mjesta, ne na instrument tabli ali ima. Ja sam stavio dolje lijevo iznad pedale kvačila na onaj šeraf kaj drži oklop od rezervara.
Možeš imat jedno i drugo, samo se stavi duži šuplji vijak tako da uhvati indikator i oko od lajtunga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Ne treba ni duži šuplji vijak.
Tam je kanal od ulja na kojem su još dva čepa pa se umjesto čepa stavi priključak po potrebi.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,374
@MUHA ima li u tom katalogu da piše koji je ventil za što na razvodniku? Tj da li je kanal od ulja koje ide u cilindar spojen kamo prema van ili treba bušiti za priključak?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Vjerojatno piše. Samo kaj je na Rumunjskom, a jedina Rumunjka koju sam poznaval je odselila...
Kolko ja pamtim nema izlaza za prema van osim kiper izvoda.

Koji ventil te zanima, reci broj sa slike pa bum prevel.

 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,006
@MUHA otkril samo krivca za moje probleme.. 🤦
Al ajd bar sam zamijenil loše stopice i saniral loše spojeve.. Sad sve opet radi..
Za dva dana puni 50 godina kak je kod nas. Veli stric prvo kaj je z njim delal je dopeljal voz sijena dimo. Jer su mu rekli prvo lakše poslove delati 😀
Eto svaka čast rumunjima, napravili su stvarno dobar traktor.. 👏👏
 

Prilozi

  • 20240601_112548.jpg
    20240601_112548.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 28

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
@MUHA otkril samo krivca za moje probleme..
***** mu miša, pa rekli smo masa sa druge strane grla. Ja sam mislil da si ti skontal da treba žicu od indikatora nasloniti na masu i da je to ta masa o kojoj pričamo.
Bitno da si riješil (y)

Eto svaka čast rumunjima, napravili su stvarno dobar traktor
Mislim da se nema kaj prigovoriti Univerzalima.
Šteta kaj je i za njih problem sa dijelovima kak god da su zaostali, neudobni..... ali su jako kvalitetni i dugovječni strojevi. Kak i svi iz onog stolječa.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,374
Vjerojatno piše. Samo kaj je na Rumunjskom, a jedina Rumunjka koju sam poznaval je odselila...
Kolko ja pamtim nema izlaza za prema van osim kiper izvoda.

Koji ventil te zanima, reci broj sa slike pa bum prevel.

Moram si to isprintati da lakše mogu komentirati, zanimalo me da li ima koji sigurnosni ventil a da je spojen s kanalom koji ide u cilindar da tud izvučem priključak za vanjske cilindre. Trenutno mi treba traktor i ne mogu skidati razvodnik da ga malo proučim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh