• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ja mislim da je to isto ili jako slično Štorku :icon_scratch:
Probaj kolegu ZJ kontaktirati
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
ma malo ima sličnosti al drugačije je dosta štore imam skoro u glavi radio sam komplet novu instalaciju po shemi , uni ima osigurače pod haubom a štore pod volanom,,,, možda još naleti negdje...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Imam ja shemu, ak ti nije frka čekat do večeras ili sutra jer prije nemogu.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Da pri kretanju osjeti se kak se traktor lagano trese.
Jel se može lamela kak izvana poštelat ili traktor treba rastavljati?
Hvala.

Moras rastaviti kriva ti lamela i ja sam imao taj problem
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Evo sheme, trenutno nemogu bolje. Ako se neće dobro vidjet onda tek navečer budem probao nešto bolje stavit.
 

Prilozi

  • NNCPeMQDJ8JEf8fY492aBAH6.jpg
    NNCPeMQDJ8JEf8fY492aBAH6.jpg
    78.7 KB · Pregleda: 1,567

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
probaj malo bolje skenirati,, poslužit će ova malo.. hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Moras rastaviti kriva ti lamela i ja sam imao taj problem

Moze biti i do capica jer ako ne ne odvajaju ravnomjerno plocu sto stisce lamelu moze trzati traktor pri kretanju jer kada pusta kvacilo lamela hvata na preskok pa zato trza.
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Pozdrav , kupio sam nekidan Universal 550 , uvezao ga iz Norveske , tamo je vukao prikolicu neku , od 2008 je lezao . Malo sam se igrao majstora pa sam ga lakirao , pretresao sve i izgleda vise nego ok , samo me zanima kakvi su to traktori ? nisam imao iskustva sa njima do sada , Stari je nanovo razvukao instalaciju , kupili bosh akululator ulja filtri itd ... Na njemu mi se dopalo jer ima termo kabinu sa grijanjem , muzikom itd . Mali doprinos su dale LED maglenke koje sam ubacio naprijed i iza da pripomognu radu u suton , inace svijetle da mozes igle skupljati :) Podjelite vasa misljenja , prijedologe sugestije itd . pozdrav i hvala unaprijed . evo par slika !

brpqq38yi03n5k9nhg7.jpg


uvkwj2thbgf1hibrbt.jpg


sa8ge11qiex94sr6c8d.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Stroj i pol,ja imam universala 530 i zadovoljan sam jako sa njim,mali potrošač a veliki radnik.
Čestitke na prinovi nek te dugo služi i nečeš požalit šta si ga kupio.
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Stroj i pol,ja imam universala 530 i zadovoljan sam jako sa njim,mali potrošač a veliki radnik.
Čestitke na prinovi nek te dugo služi i nečeš požalit šta si ga kupio.

Hvala puno , zanima me kako bere , imam sip tornado , prije Universala sam imao imt 560 (koji me razocarao sa snagom i potrosnjom , neokretnoscu , kocnicama koje sam morao raditi komplet sve iznova itd ... ) koji ima nevjerovatno slab kardan i patio se kao nenormalan a uzimao 50-60l danas sa uradjenom pumpom komplet ... Hvala ti puno na cestitkama !
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Stroj i pol, ovako nešto nać je prava lutrija

Mene brine to sto su rijetki , kod nas u Bosni se prodaje samo jedan ovakav , ovaj moj je radio vrlo malo , ima oko 2500sati i stvarno je lutrija bila kako sam ga nasao :) Hvala na lijepim rijecima !
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nema ih ni kod nas previše, od tih starijih modela većina je U-445. Kod mene je jedan 550 ali sa duplom vučom i čovjek ga neda, a radi sa njime godišnje možda 50 sati. Vizualno je malo zapušten po pitanju limarije ali je mehanički tip top.
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Ja imam ponudu za komplet vucu od 550 dt onu sa bocnim kardanom za 1600e dal se to isplati ? dodje osovina , kardan , felge , i reduktor .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Nisam siguran postoji li otvor na getribi za izvod pogona. Ako ne postoji - zaboravi priču.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Rupa na kučištu ne postoji u to sam siguran jer ja sam mjenjao kučište diferencijala na 550dt.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Hvala puno , zanima me kako bere , imam sip tornado , prije Universala sam imao imt 560 (koji me razocarao sa snagom i potrosnjom , neokretnoscu , kocnicama koje sam morao raditi komplet sve iznova itd ... ) koji ima nevjerovatno slab kardan i patio se kao nenormalan a uzimao 50-60l danas sa uradjenom pumpom komplet ... Hvala ti puno na cestitkama !

Sa njim več 10-tak godina berem kukuruz i meni je super kombinacija,snage ima dovoljno i na kardanu ai na kotačima potrošnju nisam mjerio ali je meni zadovoljavajuča.
Evo ti moje kombinacije:

http://imageshack.us
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ja imam ponudu za komplet vucu od 550 dt onu sa bocnim kardanom za 1600e dal se to isplati ? dodje osovina , kardan , felge , i reduktor .

U orginalu i ide taj bočni kardan na njega, ali ako nema izvoda na kućištu kako dečki kažu onda niš od toga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh