• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Sa njim več 10-tak godina berem kukuruz i meni je super kombinacija,snage ima dovoljno i na kardanu ai na kotačima potrošnju nisam mjerio ali je meni zadovoljavajuča.
Evo ti moje kombinacije:
[URLURL]

Nema sta , stroj je pravi , jel ima razlike velike izmedju ova dva traktora ?
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
U orginalu i ide taj bočni kardan na njega, ali ako nema izvoda na kućištu kako dečki kažu onda niš od toga.

Danas budem pogledao , nemam ja iskustva sa duplacima , to bi treblo biti sa lijeve strane na diferencijalu ? mislim na mjesto gdje se kopca redukor
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nema sta , stroj je pravi , jel ima razlike velike izmedju ova dva traktora ?

E neznam ti točno osim šta je moj novije godište.Moj je 97god ima 3 kilpa 53ks,hidro volan,2 izvoda za kipu,4brzine od toga 3 i 4 sinhronizirane.
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Ovaj je 4 , 55ks , isto hidro volan , dva izvoda za kipu , 4+r , spore i brze . :eek:::eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Koliko se sjećam, postoji razlika u odljevcima kućišta za obične i DT(C) modele.
Pogledaj ima li poklopac ispod kućišta diferencijala, iako sumnjam.
Koje su dimenzije guma na njemu?
Kod nas su zadnje najčešće bile 14.9-28.
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Imaju sa obe strane poklopcici neki i na njima ploce koje su ucvrscene sa po dva vijka , gume koje sam planirao staviti na njega su 19.-28 , sada su 12.4-36 jer je vukao prikolicu samo u norveskoj , nije radio poljoprivredu kako mi je receno . Iz pouzdanih ruku je uzet otuda tako da znam sve o njemu prakticno u zadnjih 10godina , cekali smo da se modernizuje vozno park :(devil):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ja na svojem uniju imam 13.6-28 gume a za tvoga bi bile dobre isto ko i na mojem ili 14.9-28,16.9-28 si nemoj stavljat to je za veče traktore iznad 60ks
Ako češ radit i teške poslove sa traktorom primjer oranje,tanjuranje i slično onda si nemoj uzimat široke gume jer će ti bit slabiji traktor.
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
edit by daniels:Ne citiraj zadnje objavljeni post.

gore sam zbrkao , 14.9 * , ma nema kod mene teskih poslova nesto specijalno . laka je zemlja a radim najvise 100duluma , od ceka su kukuruzi 50 , i najprece mi je da bere dobro , sva zemlja je laka tako da vjerovatno sa 12 cola nece biti problema , probao ga je ide kao raketa , rastavio svjetlosnu godinu od 560-ke . Pored svega ostalog meni jee najdraza brzina ovog traktora , ide kao raketa .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bez problema vuče 2x12 tako i moj vuče,samo šta moj je spor max 25km/h
Koliko brzo ide tvoj universal?
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Nemo kilometre na satu ali cu mjeriti sa telefonom preko navigacije pa javim , ide preko 35 po mom skromnom sudu
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nema ni moj kilometar sat,ali sam mu mjerio sa df-om kolko ide jer on ima kilometar sam.
Vjerojatno ti tak brzo ide radi velikih kotača i guma. Jer kod nas u selu i okolici ko god ima universala ima male kotače 28" i svi su spori.
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Vidjecu pa javim , moram slikati i diferncijal da vidite jel se myoe skopcati reduktor za vucu , mogao bi i za neko sjeno uklapati racun tako da mi se isplati uzeti to , iako nemam potrebu za duplakom .
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
opran , ‚‚usisan`` hahah , spremlejn u jazbinu za zimski san . Ove nordijske led maglenke svijetle kao reflektori na osrednjem stadionu :) bice branja do pola jedan hahaha .

j4crjnd26rzwbempkpt.jpg
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
skinute gore u norveskoj sa nekog sticara , osvjetljivale dizalicu , nisam ovdje vidio nigdje da ima , za cijenu nemam pojma , al da svijetle svijetle , sinoc palio namjerno da testiram , mozes igle pogubljene kupiti :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Gdje si nabavio te maglenke i kolko dođu?

imaju i iza . na kabini , prelistaj slike , na prvu izgledaju naivno ali boga mi po mraku valjaju janjeta pecenog :icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Budem malo potražio po net-u ili po e-bayu, možda se nađe šta.
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Pogledacu sta pise na njima mozda ti to pomogne . U njima ima 5 ogromnih led dioda precnika nekih 2cm . Prakticna i ekonomicna stvar , ne siluje akumulator a odasilje skoro dnevnu sjetlost
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
Evo da vam vam predstavim svoj traktor UNI 530 97god naprijed i otraga radijalne gume,mjenjač složen sa strane ima radio mp3 radna svjetla naprijed 4 i odozada 3 2 hidr.izlaza 4spore i 4 brze 31kmh pokaziva na tabli uz školu
 

Prilozi

  • Fotografija-0025.jpg
    Fotografija-0025.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 258
  • Fotografija-0023.jpg
    Fotografija-0023.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 421

Najnoviji postovi

Na vrh