• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Mane, isti ko na tvom: fi95x110.

Mladenko: jesu li pikse razbušivane na fi 95.6 ili su mijenjane?
Koliko je bila poderana radilica?
Kaj je bilo s prednjim mostom?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kaj nije niš jači od 445 ili je na pumpi pojačan?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,291
ne znam točno koji je promjer klipa bio mislim 95 mm, on je bio 45 ks a sada smo ga napravili na 53, veče klipove, i poštelali boš pumpu. djelove je nabavio mehaničar kod kojeg je rađen traktor. bio je rasturen totalno. sve je rađeno na njemu. od prednjeg mosta do struje itd. zadnje poluge su kategorija 2, a di se kopča poteznica ili toplink je kategorija 1. e sada mi treba duža poteznica, di ima za nabaviti? od fergusona mi je prekratka
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Znači, izbušili ste ga na fi 102!
Jel trebalo bušiti blok i mijenjati pikse ili su postojeće bile dosta debele?
Na koju količinu goriva je sad poštelana pumpa (originalno je na 49 za fi 95)?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,291
eh sada ti to ne znam točno reči ali mislim da su bušili blok, nisam siguran, moram prekopati po papirima di mi je sve to. a boš pumpa je kod purića rađena od nje imam račun ali kak je poštelana ne znam. ali kad ga stisnem pod balirkom, oranjem ili malčerom sukne dosta goriva. cijeli dan baliranja 50 litri ode
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Imam pitanje oko osigurača na Universalu 643DT. Uspio sam otkriti koji je osigurač za šta osim dva koja nemogu nikako dokučiti. Pa idem redom gledajući s desna na lijevo: 1-DESNO DUGO,2- LIJEVO DUGO SVIJETLO,3- DESNO KRATKO,4-LIJEVO KRATKO,5-ZADNJA DESNA POZICIJA(vjerojatno i pozicija na prikolici),6-PRVA POZICIJA I ZADNJA LIJEVA,7-neznam,8-ŽMIGAVCI, KONTAKT,TRUBA,9-KAZALJKA ZA GORIVO I TEMPERATURU,BROJAČ OKRETAJA,10-neznam. Ako netko zna što je 7. i 10. bio bi mu jako zahvalan.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Jedan moj kolega je radil generalku i stavil je šire klipove na starom 445, veli da nije moral borati blok, al je uzel i druge klipnjače jer su na klipu veči bolcni. radil je to prije 5-6 godina. i kak je pumpu poštelal ne znam, al sad mu je traktor druga pjesma. šteta samo kaj nije dupljak, ja bi ga zel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Novcky, zavisi od godišta motora.
Naš Štore (1981) je imal tanke pikse, i izborali smo ih na prvu moguću nadmjeru, fi 95.6.

Noviji motori su imali deblje pikse, i moglo ih se izborati na fi100. Da bi se stari motor (s tankim piksama) moglo povećati na fi100, trebalo bi razbušivati blok i uprešavati nove pikse. TO se ne isplati, jer je pitanje kakav je odljevak, pa bi pri bušenju blok mogel dobiti rupu, odosno završiti pri ciganima.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Ja sam ovog pajdaša shvatil da ja on izvadil stare cilindre iz bloka i stavil druge koji prema tome imaju tanje stjenkeak su iznutra veći promjer a izvana ostaje isti. Mislim da noje bušil blok

i još nekaj, ZJ, jel sa fi 100 ima 53 ks ili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
U530, U533, U640 i U643 imaju fi 102.
fi 100 su imali Fiati 480 i 500 (motor tip 8035.02), te IMT540 s Fiat motorom.
Nisam siguran jesu li blokovi isti na 530 i 445.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
ljudi,trebam pomoč,radim universla za igricu i trebal bi naljepnicu ovakvu sa slike,jel bi mi mogo ko slikat ju? vodoravno

traktor-universal-530-dt-2000-g-samo-700-rs-slika-28620798.jpg
 
A

agregu

Guest
Bok.
Imam pitanje naime kad puštam kvačilo na traktoru čuje se neko lupkanje kao da klizi lamela pa me zanima treba li lamelu mijenjati ili se to da drugačije riješiti i da traktor je universal 550 dtc.Pozdrav i unaprijed hvala.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
lupanje i skače pri kretanju?
nije lamela naštelana,kod tetkovog IMT je isto tak
 
A

agregu

Guest
Da pri kretanju osjeti se kak se traktor lagano trese.
Jel se može lamela kak izvana poštelat ili traktor treba rastavljati?
Hvala.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
e to ti moraju ovi znalci rec,ja neam utb al planiramo kupit
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Mislim da su gotove gumice na gumigelenku. Tko zna, more ih zamijeniti i bez rasklapanja traktora.
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Majstori sa foruma ima li gdje za skunuti il već obijavljena električna shema inatalacije od univerzala 445 ???
 

Najnoviji postovi

Na vrh