• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,221
Nagazi ti njega slobodno do 2200, pa i do kraja. To je manje nego kaj taj motor može dati.
Ako imaš nekog dobrog meštra za boš pumpe, daj mu da preštela pumpu. Ak nemaš, ostavi kak je.
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Ma teško da ću se upuštati u to, traktor je još nov, radi kao singerica, pa neću ništa dirati :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,221
Razlika ti je u izvedbi prednjeg pogona.
DT ima direktni pogon prednjih kotača, s velikom "kuglom" diferencijala s lijeve strane traktora, gdje je i kardan za njegov pogon.
DTC ima diferencijal u sredini traktora i planetarne reduktore u glavčinama prednjih kotača.
Kardan za pogon nalazi se ispod mjenjača (pogledaj na svojem).
Ovo je bolja izvedba, čvršči i teži predni most.

Generalno, najveća im je zamjerka mali kut skretanja kotača, odnosno veliki krug okretanja.
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Planetare reduktore, šta je to ?
I ovo šta kažeš "u glavčinama prednjih kotača", jel to na prednjim felugama traktora sa vanjske strane ono nešto kao teg ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,221
Je, baš to.
Budi zadovoljan, jer imaš dobar traktor. Nabavi motor s jednim cilindrom više, pa bude još bolji :)
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Pozdrav ljudi imam pitanje. Nakon 40 god. rada na uniju 445 bi trebal menjati diftugn glave motora , sad me zanima dali treba i glavu motra dati brusiti ?.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
A zasto bi mijenjo dihtung glave jel zgorel, kuha traktor??
Ako skidas glavu treba dat i glavu sredit jer ce bolje lec na novi dihtung!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,627
Nakon 40 godina rada treba glavu urediti ali zamjenom ventila i vodilica jer su najvjerojatnije gotove.
Ako nisu i ako nije kuhal previše nije nužno da se glava brusi.

Bude za čas jedan video kak izgleda glava nakon toliko let rada.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ma ulje je počelo polako suziti iz glave motora traktor se još dost dobro ponaša u radu ne kuha , sad budem još videl kaj se bude dešavalo, al pošto imam doma komplet diftunga onda nebi čekal do zadnjega nego da se to riješi prije , znači bude onda i glava išla na brušenje zavrijedil je hehe .
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Aham znači samo zamenim vodilice i ventile i naravno diftung ? Na traktoru nije po mašini bilo ništ dirano 74 godište je i 7 000 rs je navrtel , hvala na videu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,627
Rekoh ti, nemoj brusiti bez veze jer tih i takvih glava više nema u ponudi.

Evo obečan video

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=PuenTqI3d4w[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,627
Vodilice i ventile buš moral nekome dati urediti, to baš doma i nejde samo tak.
Te glave su igranka samo takva.

Sve buš videl kak je kad rastaviš.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ako bude prilike dok se bude to slagalo budem baš slikal glavu baš me zanimam kak zgleda nakon tolko let .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Muha ova s videa kak je ta funkcionirala kaj nebi bilo dobro kad bude glava dolje i ko ce mu vodilice i ventile sredivat da ju malo "lizne" ipak je puno godina pitanje kaj je sve bilo mozda je i kad dobila malo po njuski??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,627
Evo ti jedan primjer kombinacije stare brtve i korištenja vode kao rashladne tekučine.
Možda se jednostavno tvoja brtva samo raspala od starosti, godine su to.




Muha ova s videa kak je ta funkcionirala kaj nebi bilo dobro kad bude glava dolje i ko ce mu vodilice i ventile sredivat da ju malo "lizne" ipak je puno godina pitanje kaj je sve bilo mozda je i kad dobila malo po njuski??

Pa palil je traktor, teško ali je nabral.
Ako bu trebalo slagati vodilice i ventile onda ju obavezno treba pobrusiti, ali ako je taj dio u redu onda ne, ako ne. Treba ju malo premjeriti.
To su kratke glave i nisu baš sklone grbavljenu samo tak.
 
Posljednje uređivanje:

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Da bude se vidlo , al kak veliš godine su to kaj bude se moralo zamjeniti to bude svakak velim zaslužil je hehe. Jučer sam to primjetil traktor je cijeli dan bil u pogonu , vani vručina 30 + , temp. mu je bila normalna , i poslije sam tak primjetil pošto mu je mašina bila suha odmah se vidlo otkud je počelo suziti ulje .A kaj se paljenja tiče traktor pali ko mina kod nas je više 15 godina nikad s njim nismo imali problema kaj se paljenja tiče bilo to zima ili ljeto .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nedavno sam frendu slagal na 539 glavu pa smo glavu dali samo malo da ju poravna ubiti vise da se vidi da se nije izbacila pobrusena mozda skoro nista jer na traktoru i nemora bit ko na autu sredena al ako je natukal 7 trs sigurno nije bajna a po mojem ako motor dobro pali i ima snage ja nebi sredival glavu prije ce mu unistit donji dio bolje ostavit tak kak je pa nakon nekog vremena motor komplet sredit kad ce trebat!!
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Pa ak nebude potrebno do zime bude tak kak je , sad budem baš pratil kak se bude ponašal u daljnjem radu i onda pred zimu se bude to rešilo da bude kak treba , jer nebudem mogel gledati celu zimu kak s njega ulje kapka hehe. I hvala vam na savjetima .
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh