• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Re: IMT 539 i 533

Da, malo čudno da se raspituješ o kupnji a već ga imaš doma.

Inače kaj se tiče palenja, ako ga na 20 stupnjeva moraš grijat onda nešto ne valja. Ili je pumpa loša, kompresija nije dobra ili je problem u glavi motora( ventili).
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Re: IMT 539 i 533

A kaj je čudno, sad kad ste pohvalili unija, sad je priznao da ga ipak ima, hahahaha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
U

UNIVERZALL

Guest
hvala ,,samo sam htio cuti misljenja ,

ac pumpa mi dosta slini ,treblo bi membranu promjeniti,dal to mozda ima kakve veze

pozdrav svima,,termostat na univerzalu 445 bez prve vuce,,mijenjam poklopac termostata dal bi bilo dobro i termostat zamijenit ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ja mislim da tebi fali kompresije za to teško paljenje, s tim zime ne čekaj ili ugrađuj radijatore u prostoriju u kojoj taj bolesnik bude spaval zimski san. Ako ti bi slučajno zatrebal da ga možeš upaliti.

Termostat na Uniju je isti s prednjom i bez prednje vuče.
Ako je ispravan nema potrebe ga mijenjati (zato jer košta 100 kuna), a ispravnost možeš ispitati na način da ga staviš kuhati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,980
Pa u čemu je problem?
Postaviš lance umjesto teleskopskih stabilizatora, na ista mjesta.
 
U

UNIVERZALL

Guest
kuda mi sve može dolaziti nafta u ulje,osim membrane ac pumpe ?hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Boš pumpa (dva semeringa ima ali svejedno može) i grijač motora (rijetko ali moguće)
Jesi siguran da je nafta, možda je ulje iz mjenjaća i hidraulike.
 
U

UNIVERZALL

Guest
ulje je rijetkasto ,ulje se ne drži na šippki,počinje blijediti,probao sam u čašici zmijesati ulje i vodu i ulje i naftu,,i rezultat je kad stavim sipku unutra u naftu i ulje kao i u motoru
 
U

UNIVERZALL

Guest
dal sad slobodno radim sa traktorom sutra budem promjenio tu membranu ac pumpe
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slobodno radiš samo kaj oče klipnjača progledati kroz blok a to zna biti nezgodno .:(emo):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Nemoj tak raditi, prvo otkloni kvar, a onda dalje.
Uvjek je moguče da na nekom od navedenih mjesta propusti i ti nisi jedini kojem se to desilo.
 
U

UNIVERZALL

Guest
budem pa javim

ulje je uvijek na istoj razini.al vidim dok upalim traktor i nesto dopeljam ,onda izvadim sipku i onda su maleni mjehurici na sipci,a ujutro kad izvadimsipku van nema mjehurica nego ulje klizi sa sipke lagano ,ni sam nisam pametan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ak je ulje uvijek na istoj razini otkud onda ideja da mješa naftu i ulje:confused: Samo na temelju tih mjehurića se ne može utvrdit da se mješa nafta i ulje. Normalno je da ulje lakše klizne sa šipke dok je ugrijano, tada je i rijeđe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Možda je voda pa ishlapi u radu.
Šalim se, onda bi bilo bijelo.

Kak veli Mane, ako je nivo isti ili pada onda nema razloga za uzbunu.
 
U

UNIVERZALL

Guest
Ok..a strah me kupis trraktor pa non stop to gledam da nije sta kemijano.traktor ima 3000 sati nije unisten sve radi od prvog vlasnika sam ga uzeo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ak stalno paničariš oko traktora normalno da ćeš uvijek nać nešto za šta misliš da ne valja.

Kakvog sam ja uzeo prošle godine, nisi mogao volan smotat više od pola, u brzine se nije dao ubacit, instalacije praktički nije imao itd. Istina da su bili i novci u skladu sa time, pomalo ga sređujem i u međuvremenu radim sa njime i još nigdje nije stao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh