• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

macaglu

Novi član
Tu od
12 Kol 2015
Poruka
1
Pozdrav,zna li ko da li universal 850 dt koristi isto ulje u mjenjacu i diferincijalu ili savako za sebe
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šta ti imaš posebno za mjenjač posebno za diferencijal ulje?? Ja na 530 imam sve skupa i sipam transhidrol 85
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Ubt 445 diže teško kad se zagrije,kaj je tu problem? Filter nije zaštopan
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
u getribu ne ide hidraol neg transhidraol ili kak je kod mene već 25 let obično motorno ulje i nemam nikakvih problema.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Tino, mi smo imali sličan problem kad je bil traktor skoro pa novi, godinu dvije star, isto u frezanju, prvo je slabo dizal, a onda jednom kad je digel više nije spuštal :icon_e_biggrin:

Uglavnom, na svakih 150-200 sati kak mijenjaš ulje motora, obavezno i filter hidraulike, inače ti špena odradi svoje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Tino, treba provjeriti iberdruk ventil. Najjednostavnije je priključivanjem manometra na kiper izvod. Vjerojatno je špena u njemu, pa zato propušta. To je onaj "čep" s prednje strane na kiper razvodniku, probajte ga skinuti i očistiti.
 
Posljednje uređivanje:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Super 3 motorno ulje ide u odvojeni hidraulik u slucaju probijanja semeringa na zupcastoj pumpi. U getribu sigurno ne, barem ja.

Poslano sa mog i6 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Tino, more Super3 ili Super5 u getribu, bez brige.
Stari Univezali i Štorei su originalno imali ulijano motorno ulje, jer tada nije bilo Transhidrola.
 

milan56

Novi član
Tu od
20 Kol 2015
Poruka
3
Pozdrav svima,
nov sam na forumu pa nisam bas siguran kako to sve funkcionise ali nadam se da cu da shvatim.
Trenutno mi treba pomoc vezano za traktor Univerzal UTB 445.
Imam problem sa paljenjem, tj. sa vazduhom u sistemu ubrizgavanja goriva. Ako traktor na palim 10ak dana odnekle se pojavi vazduh tako da ga moram ispustati na diznama i beskrajno dugo da verglam dok ne upali. Posle toga nema problema. Menjao sam AC pumpu, filtere, Cu dihtunge i sl. ali nema promena. Ako neko ima neki savet.....
Hvala unapred.
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
Traktor pali teže tj duže mu treba nakon NEkorištenja cca 10 dana kak si rekal?
probaj prije AC pumpu "nadrukat" jel ti možda gorivo islapi :icon_scratch:

Tak ja barem na svom pogotvo kad je vani vec malo hladnije i ak duze vrijeme nije bil paljen, pa ak to ne napravim isto dimi i vergla dok naftu ne povuče
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
To se i meni povremeno događa na jednom 445, znam da mu je PVP loša i mislim da to ima veze sa njom. Kad se malo financijski dobijem dat ću ju reparirat pa ću vidjet kako će se ponašat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh