• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

U

UNIVERZALL

Guest
kak mi mora dimiti traktor? koje boje, ko ima univerzala,svijetli mi ona lampica dok traktor radi malo svjetli malo ne,ona za grijac ,pa mi sad vjerojatno ne puni struju,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Na hladno obično ti motori malo dime plavkasto. Kad se ugrije pod opterećenjem crni dim, mada i na plavkasto on još dugooo ide. Dokle god pali.

Ta lampica ima oznaku G a znači generator.
Pogledaj spojeve i grlo sijalice. Nesmije svijetliti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Najbolje je kad nikad ne puše, ali kopija Fiata je to. Oni dime i dime i dime ..... rekoh ti, ne zamaraj se dimovima.
Ako ga netreba grijati( tek kad krenu prve magle smiješ malo) ako se on nakon paljenja vrti okruglo ... ne zamaraj se nepotrebnim. Samo po plinu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Al on njega grije i sad, barem je tako napisao, šta po meni nije u redu. Na 3000 sati i ak je sve kak se spada mora kresnut na dodir ključa.
 
U

UNIVERZALL

Guest
ne grijem ga vise ,pali na ljetno paljenje odma upali,akomulator sam napunio jer ga valjda ona lampica prazni

gore ona upravljača ploča sve mi steka struja ,kad je ugašen se temperatura malo podigne a kad upalim padne ,malo zmigavci rade malo ne dok gore lagano lupim onda sve proradi i takoi ta lampica me nervira

traktor ide stvarno ko ludi,salta se odlicno,još me hidraulika muci,ak mmi moze ko objasnit onu drugu rucicu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
To ti bu Mane najbolje pojasnil iz prve ruke kak se s njima radi i kaj. Da te ja ne zbunim.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Za te lampice koje malo rade pa ne rade zovni električara da ti to pregleda, jer ak je instalacija loša lako se ista zapali a sad prek ljeta dok je ovak vruće izgori traktor dok si rekao keks.
Na drugu ručicu pretpostavljam da misliš na onu zadnju manju? Znači kad je u donjem položaju hidraulika radi normalno i sa glavnom ručicom si podešavaš visinu poluga. Kad se digne skroz gore, ja to koristim samo u oranju, onda hidraulika radi na otpor. Šta je više glavna ručica dolje to plug ide dublje u zemlju i treba veći otpor da bi hidraulika podignula plug kad dođe do opterećenja. Ima tu negdje u temi slika koju sam postavio gdje je to lijepo objašnjeno. Budem malo potražio pa ponovo postavim.
bcd749b187693df2c02a8ab9a3577e48.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
A de se na 643 stavi u plivajuči položaj? :icon_e_confused:
Još uvjek nisam našel nikakvu ručku
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
UNIVERZALL, upozoril sam te već, a ti i dalje po starom.
Ovo to je zadnja opomena. Ili piši kak spada ili ne piši.

Svaka slijedeća nepravilno napisana poruka bude ti obrisana.
 
U

UNIVERZALL

Guest
Ok ZJ.
Da na tu zadnju ručicu mislim,al kad ju stavim u skroz dolnji položaj onda mi ju vrati nazad.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Valjda misliš da iz gornjeg položaja ju vrati u donji, ne može iz donjeg u gornji nikako.
 
U

UNIVERZALL

Guest
Do sjedim u traktoru desnom rukom tu ručicu pritisnem u doljni zadnji položaj, i sa glavnom ručicom hidraulike podižem traktorske ruke, onu malu ručicu izbaci.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Čudno, ajd probaj poslikat taj dio, da nije nešto popigano ili da ne fali koji dio.
 
U

UNIVERZALL

Guest
11855377_804335199685926_8731714_n.jpg


To je to.

11857788_804335223019257_454868382_n.jpg


Evo ak vidite kaj. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
A ovak izgleda sve ok, ne znam šta bi moglo bit da ti ručicu diže u gornji položaj.
 
U

UNIVERZALL

Guest
Onaj tamo okrugli feder mi je čudan. Vidim da on izbaci,vjerojatno se nešto pomaknulo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ja isto mislim da je problem u toj opruzi, možda je pukla ali sa tvojih slika to nije vidljivo.
A možda su se i utori poderali ili ne uskoči kak treba.


Kad je ručica gore onaj kotačić bi trebal biti u ovom utoru.



A kad je dole onda u ovom.

 
U

UNIVERZALL

Guest
Meni onaj feder ne stoji pravilno,meni je uvijek iza i na koso stoji ,mislim na oprugu.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh