• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Pa znam imam 640 dtc s produzenom getribom i u bregu je slabiji od 550 tam di idem sa 550 4 jedva osjeti breg 640 šaltam 3 nejde 4 pod istim teretom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,820
Davno sam već napisal da je brza getriba (30km/h) na Universalu promašaj samo takav. Ponajviše zbog neupotrebivog rikverca.
 

milan56

Novi član
Tu od
20 Kol 2015
Poruka
3
Hvala svima na porukama, sad je situacija nesto bolja. Valjda posle onog mog prckanja po AC pumpi i dihtunzima.Nisam proveravao semeringe na
PVP. Provericu i to kad budem imao vremena posto sam ja vikend seljak.
U svakom slucaju hvala svima na komentarima i pozdrav iz Beograda.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nisam vozio drugoga osim svog i 445,čuj moj tera rotokosu 185 u svakakvoj travi u 2 direkt što sumnjam da bi mogo recimo 558
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Veliš dado u 2 direkt 185 rotoksu opa oduvjek mi se sviđal utb 530 , neznam al ja mislim da to 558 nebi mogel , a jel mu teško ili ide sasvim oke ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,820
Ajd' ne govorite bedastoće. Motor na 558 pojede ovoga na U530, jer je veći za 636ccm, dakle skoro za volumen jednog cilindra.
Da ste usporedili 558 i U550 imalo bi smisla.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo videa pa sami prosudite dali može ili ne
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Pckut1bWOjM[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=0IPkwoTR6Fk[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,820
Ne velim ja da ti nemreš kositi u drugoj, već nema smisla uspoređivati traktore dviju različitih klasa.
 
Posljednje uređivanje:

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
e ljudi ovak
Znaci uni 340 mi je malo cudno radil, gubil je ler gas i krepal je sam i vise ga nisam mogo upalit, probal sam pumpat gorivo al nista, samo vergla. Dal sam ga mehanicaru i ispalo je da je boš pumpa kriva. Promjenil je glavu u boš pumpi jer se stara razderala jer tocim u njega plavu naftu koja je nekvalitetna pa je to vjerojatno razlog da se razderala. Slaganje boš pumpe me je doslo 1100kn, da bi traktor poslije radil još 2 dana i onda je opet pocel gubit ler gas. I vise ga nemrem upalit, zrak nije usel jer sam odšerafil dizne i baca naftu van, i pumpal al nece upalit. Traktor svo to vrijeme nije dimil nista bijelo, crno, nista neuobicajeno.
I ima neko ideju kaj jos moze biti? Ne vjerujem da nije dobro slozena boš pumpa jer se covjek bas bavi time..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda ima strano tijelo u rezervaru , jel ima nafte na pipi ? Slično se dešavalo kod mog šogora slagana pvp mijenjani filteri par dana radil pa poćel gubiti ler i krepal pa odzračivanje i opet dva dana radil . kad smo spojili na karnister radil bez greške . Nakon toga je išel rezervar dole i generalno čiščenje ,rezervar , lajtunzi, filteri . Poslije radi ko urica .
 
U

UNIVERZALL

Guest
Pozdrav ljudi. Dal mi možete pomoči sa mojim univerzalom 45 bez prve vuče,85godina ,3000 radnih sati,na traktoru sve suho,muči me paljenje,ujutro sad moram ga grijat 20 sekundi da upali,a inače pali ko bomba,do čega je to ak je ko imao takav slučaj? Kompresija?
 

Najnoviji postovi

Na vrh