• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Pozdrav trebal bi jedan savjet tu smo par postova prije razg. za diftung pod glavom koji mi je na univerzalu 445 počel malo puštati , e sad je več to postal ozbiljniji problem pušta ulje sve više i više i za vikend se mjenja diftung , e sad me zanim druga stvar a to je pošto ste mi dali savjet ne brusit glavu a mene zanima šta ako se ispostavi da je glava ipak malo iskrivljena dali da ju ona brusimo ili ne ? Trakto dobro pali al se svi više osječa na gasu da gubi snagu vidi se da pušta sve više ulja i jednostavno mora se mjenjat digtung.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,707
Dat ju kod majstora da ju pregleda, ak ju treba brusit nek brusi.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
To svakak majstor i bude rešaval ja baš nemam vremena pa budemo vidli , ja se nadam toplo da nebude brušenje trebalo , a ako je glava u lošem stanju bude se i brusila.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kak nije dirano mislim da bude trebalo brušenje glave , vodilice nove i novi sicevi i ventili a poslije dok se složi riješiti kompresiju jer kad se riješi glava kompresija se preseli u karter. Nakon toga pvp i dize i naravno vodena pumpa . Tak ti je to kod starih traktora čim nekaj pipneš to odmah vuče nekaj drugo :mur:
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Nikad još nije mjenjani taj diftung niti ništ pipano oko motora tak da i ja vjerujem da nebude trebalo brusit glavu a ovo ostalo to je kak veliš dok nekaj staroga pipneš to ti je tak al kaj je tu je .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,082
To svakak majstor i bude rešaval ja baš nemam vremena pa budemo vidli , ja se nadam toplo da nebude brušenje trebalo , a ako je glava u lošem stanju bude se i brusila.
Ništ ti ne brigaj. Iskusan mešter bu najtočnije odredil sve kaj je potrebno raditi, a kaj bi se dalo pokrpati ako ti baš trenutno nemaš vremena za veče zahvate.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Moze li mi neko reci malo vise informacija o 550 dtc ili dt. Da li su to isti traktori ili to slovo ima neke razlike i kako prepoznati prenosti mane? naso sam da je valjda 4 cilindra 50 ks sto mi odgovara. Kako za dijelove da li odgovaraju od drugih i tako slicno :(nod):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,707
Dtc je noviji model sa centralno smještenim kardanom za prednju vuču, dt ima lijevo bočno izvod kardana. 4 cil. motori, djelova ima i cjenovno su dosta povoljni. Po meni jedna od mana mu je dosta velik krug okretanja u odnosu na druge traktore zbog relativno malog kuta zakretanja prednjih kotača. Uglavnom dobri i pouzdani traktori sa relativno povoljnim i jednostavnim održavanjem.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
A de mi reci kakav je mjenjac na njima ako si upoznat sa time? koliko ima brzina i kolko mu je brz rikverc u odnosu recimo na 539? :(nod):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,707
Za DT znam da je praktički nepoderiv i ima 8 brzina plus 2 rikverca, za DTC ne znam jel ima kakvih promjena u odnosu na DT. A rikverc je praktički isti ko na 539 ak misliš na brzinu.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ta brzina me zanimala posto radim u manjim njivama pa ih vecinu orem na jednu stranu, brze nego se okrenut. Mislim sa njim zamijenit rakovicu 65 u kosevini sa bubnjastom 165( ima dosta brda pa fali prednaj vuca) i u transportu 4 t prikolice. Svidja mi se sto je 4 klipa za nuzdu bi mi mogo i slirat ako bi zetor zakazo :(nod): koja je neka relna cijena tom modelu bez kabine?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,707
A pogledaj na njuškalu malo kak se kreću cijene, mislim da ispod 7000€ teško da se da nać nešto a da je sa prednjom vučom.

E da, imaš i modela koji imaju 12 brzina plus 3 za rikverc. Ti imaju 4 pužne brzine, 4 spore i 4 brze plus isto tako i rikverc.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,820
DTC ima dosta teži i robustniji prednji most, s maaalo manjim krugom okretanja nego DT. Kak je teži, treba mu manje utega, no jače troši prednje gume (koje su premale).
Bolji utoliko jer ima i nezavisnu ručnu kočnicu.
Motor je 55ks, fi 95x110, 3120ccm.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
A de mi jos recite za izvode kipera dole. Meni trebaju 2 najmanje ovaj ima samo 1 a gledam imaju neki i po 2. Je li to fali samo neko crijevo i da li ti kiperi kad imaju 2 rade obrnuto tj da li jedan gura a drugi uvlaci? i kako se kipa sa njime preko neke rucice ili ? :icon_razz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,820
Svaki ima dvoradni razvodnik. Ak ima dvije cijevi onda i je.
No, zavisi kak je spojen. Može biti spojen i kao jednoradni
 

Deych

Novi član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
17
Se možda komu sanja zašto 445 dtc-a ne mogu krenuti po ravnom sa rukama, ročna je odpuščena, prednji pogon isključen, u leru, komaj ga rukama krečem...gdje bi moglo ono blokirati?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,707
Prednji kraj digni u zrak i vidi jel se daju kotači normalno vrtit. Drugo kaj bi moglo bit je da su kočnice odnosno obruči previše stegnuti pa blokiraju kotače.
 

Deych

Novi član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
17
kad ga digam, možem rukama slobodno vrteti. Menjao sam ulje i sipao unutra FAM transhido T, čini mi se da sad mjenjač glasniji. Na ovom DTC-u sam promjenio ploče ručne kočnice jer je bila jako težko ručno zategnuti, al i sad je ono potrebna jaka snaga da jo stegneš, ima ko takav traktor, je normalno da je tako težka za stegnuti?
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Pozdrav, zanima me koliko je težak moj traktor, u pitanju je univerzal 350 DTC, 35ks.
U knjigama koje su došle uz traktor ne piše ništa za 350 DTC, kao da ga nema, pa sam ga usporedio sa 445 dtc.
445 dtc je bez prednje vuče težak 1840kg, a sa prednjom vučom 2230kg(prema katalogu koji je došao uz traktor)...
Evo slika usporedbe, ja koliko primjećujem jedina je razlika u veličini guma. ???
 

Najnoviji postovi

Na vrh