• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
gledam po netu 445,i vidim da ih ima sa 2 rucice mjenjaca i sa 1,znam da se pisalo na forumu o tome al sad pronaci to je visa matematika,u cemu je razlika i ima li tu nekih prednosti ili mana
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
Bolji je s dvije ručice: 8 ili 12 brzina naprijed, prema 6 s jednom ručicom.
Ima i nezavisni kuplung za kardan, dok je na ovom s jednom ručicom kuplung dvostepeni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
I jedan i drugi mjenjač imaju po dvije sinkronizirane brzine (2-3 odnosno 3-4).
Neznam da je baš bilo pri nama mjenjača sa sve 4 sinkronizirane brzine.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mali dvocilindraš (plavi) i 640/643 kaj sem vozil imaju sve 4 brzine sinkron osim rikverca . (žuti mesingani )
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Jedno pitanje, a znam da nije tema, ali ista je hidraulika. Na store 504 sada kada je zahladilo hidroulika mi slabo dize i trza, Primijetio sam to prije mjesec ali nije bilo izrazeno kao danas. Ulje je transhidrol 86 i ima ga preko druge crte na mjeracu. Cuje mi se ko zujanje ispod sjedista kada hocu podici plug. Sta treba da odradim. Filter nisam mijenjao, samo je ispran u nafti, kipa normalno velike terete.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Za početak probaj bez filtera.
Ako bu bolje ili po novog ili ovog kvalitetno oprati.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kupiš malo rjeđe ulje 85 je dosta gusta .
jd 50 stavi pogotovo zimi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
:mur: kod mene uvijek kontra. Filter goriva niko ne mjenja a ja svaki put. I taman kad pomislim da je to sve ulje getribe se mjenja prema godišnjem dobu a ja nikad. Sutra moram ići po zimsko getribno ulje. :icon_pai:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Zimi treba duže hidrulici transhidrol 85 je gušći od jd 50 tako da je ovaj bolji .
a pogotovo za zimu a možeš i inu agrinu stavit ali ona je skupa
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
@dado:
Ne mijenja ti se ulje u mjenjaču po godišnjem dobu, tko to radi?

ili se zaje.avaš :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Ma staviš obično motorno unutra i nemaš problema

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zimi treba duže hidrulici transhidrol 85 je gušći od jd 50 tako da je ovaj bolji .
a pogotovo za zimu a možeš i inu agrinu stavit ali ona je skupa
Bogara ti a kaj mi koji imamo 90setku nutra cjele godine, pa nikad nikakvih problema sa hidraulikom? Da je bolje rjeđe ulje zimi, bolje je, ali ako 40g radi tak dobro sa takvim uljem, onda ne vidim razlog za izmjene osim da trgovac zaradi na meni.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
Ta hidraulika voli manje viskozno, odnosno "rjeđe" ulje.

Vi koji imate uvijek 90-tku: lijepo vam je Dado rekel - prije zime, kad mijenjaš i gume u zimske, zamijeniš i ulje rjeđim :icon_rofl:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod šogora u dva Univerzala hipenol 90 i rade po ljetu i zimi poznanik (Konjačić) imal bar 7 Univerzala puno radi i samo hipenol 90 neznam kaj cigani trebaju imati od ulja ali ovih 9 super rade sa hipenolom ,
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bogara ti a kaj mi koji imamo 90setku nutra cjele godine, pa nikad nikakvih problema sa hidraulikom? Da je bolje rjeđe ulje zimi, bolje je, ali ako 40g radi tak dobro sa takvim uljem, onda ne vidim razlog za izmjene osim da trgovac zaradi na meni.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Dobro kako tko ima novaca ja na ulje nebih štedio.
A 90 smrdi kad se zgrije jedan stavio u 560 nisi mogo biti kraj njega ljeti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
90 ima specifičan miris i ljeti i zimi.... a u tom kojeg ti spominješ mu nigdje nije mjesto ni po uputama a bogme ni u praksi, eventualno volan a u praksi ni tam.

Interesantni su ovi savjeti oko rjeđih ulja zimi.
Baš me zanima kak su se naši stari borili s tim problemima? Ako ništ drugo nisu imali toliki odabir vrsta, podvrsta, tipova i modela ulja, pa ni briga, a vjerujem da su ostavljali svoje ljubimce da mirno snivaju svoj zaslužen zimski san.
 

Najnoviji postovi

Na vrh