• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Sutla

Novi član
Tu od
6 Velj 2017
Poruka
1
Pozdrav
Molim vas tko mi može odgovoriti koja je prava dimenzija guma za traktor univerzal 445 DTC
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Ona koja je tvornički bila na njemu.
Obično su bile 7,50-20 i 12,4-28.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Ujak mi je kupio Universal 533 i nisam se susretao sa tim traktorom nikako u poslu do juce. Isao sam da orem sa njim ali mi je nepoznata njegova hidraulika na kom pricipu radi imali ono fino podesavanje pri oranju da mogu nariktati jednaku dubinu. Ili mi spusti do kraja ili ako malo podignem, podigne mi previse tesko mi je za nariktati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Sa stražnje strane imaš jednu ručicu koju podigneš gore i onda sa ovom glavnom riktaš željenu dubinu.
Tamo gdje se kopča gornja poteznica, iza ćeš vidjet jednu kocku, ta kocka mora bit dignuta prema gore, ne smije blokirat rad prihvata gornjeg kopčanja. Gornju poteznicu staviš u 3 ili 4 rupu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
  • Podigneš plug
  • Malu ručicu, koja je desno ispod glavne ručice hidraulike, podigneš prema gore
  • Onaj mali "čekić" koji blokirao feder izvadiš van
Uostalom, evo ti upute (doduše za Štore, ali opis je isti) :
5a2ba8ca.jpg


e80ffc83.jpg


fb97d3dc.jpg


6a05a2de.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Malo smo šerafali zadnjih dana
Uglavnom mijenjala se kardanska osovina i gumica(O-ring) na osovini od špere, godine su učinile svoje.
Dolje ide sve lako al natrag složit je zajebancija malo žešća.
 

Prilozi

  • 20190220_174551.jpg
    20190220_174551.jpg
    100.6 KB · Pregleda: 55
  • 20190220_174631.jpg
    20190220_174631.jpg
    104.3 KB · Pregleda: 53

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Malo je prtljavo osovinu špere nataknuti (savladati feder) ali ide to.
Baš me zanima kak bu dugo ova nova kardanska izdržala.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Malo je zeznuto, sam ak to delaš skoro pa nemoguća misija. Kad su dvojica za minutu je gore.
Jedan uglavinja feder unutra a drugi samo gurne osovinu.
Kardanska bu trajala dosta dugo, na grabilici ili šprici nema nekog opterećenja, a to će većinom delat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Meni je uspelo samome bez pomoči, malo sam se prilagodil i ušlo je.
I mislil sam si da nebu teške radove više radil s kardanom.
 

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
Imam nekoliko pitanje ako netko zna...
Traktor je Universal 445DT koji nema namontirane izvode na hidraulici za kiper prikolicu.
Kupljeni su originalni metalni lajtunzi na koje idu brze spojnice, no ako se sjećam jednom sam pročitao da trebaju neki posebni (duži) vijci kojima se oni šarafe, no taj tekst više nigdje ne mogu pronaći.
Također je u planu kupnja malčera za njega pa razmišljam od modelu sa bočnim pomakom, no interesira me da li je moguće cilindar za bočni pomak spojiti na taj izvod za prikolicu?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Slika 23, tu se vidi manje više sve
DSC_0341.JPG

Ja sam sebi stavljao dodatni izvod za rad sa dvosmjernim cilindrom.
Mislim da sam baš u ovoj temi o tome pisao.
To je bilo pred cca 5 god.

Evo od posta 826 pa na dalje ima opisan postupak
UNIVERSAL
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
E, to je to...
Znaci dvoradni cilindar može raditi kad je priključen na kiper?
Također sam negdje pročitao da kad radi kiper da ne rade ruke od hidraulike.
To mi je bitna informacija jer malčer ipak visi na rukama, pa ako se ruke spuste onda mi ni bocni pomak ne koristi. Nažalost nemam gdje isprobati a spremam se u kupovinu malčera pa da ne kupim nešto što neću moći koristiti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Meni se ruke znaju malo spustit kad radim sa dvoradnim cilindrom. Ne padnu do kraja nego onak malo popuste i tako drže.
 

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
Ako malo popuste to nije problem, bitno je da ne padnu skroz dolje.
Da li si ikad probao istovremeno koristiti dvoradni cilindar i dizati ruke?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Nisam nikad.
Ja sam si to napravio samo zbog daske sa kojom čistim snijeg. Za ništa drugo to ne koristim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Pa nije to IMT da ruke padaju dok pumpa ne radi.
Propadale budu samo ak ne valja unutarnja hidraulika, tak da možeš bez brige koristiti vanjski i unutarnji krug zajedno. Naravno, dok pomičeš ruke, unutarnja ne diže, ali to nije problem na tih par sekundi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Pa nije to IMT da ruke padaju dok pumpa ne radi.
Propadale budu samo ak ne valja unutarnja hidraulika
Kak i na svakom drugom, pa i na IMT-u. Samo ju treba znati preurediti.

Na IMT-u, kao i na Uniju, Štorku, Dajcu ..... se pumpa ionak bespotrebno uvjek vrti tak da ne kontam poantu kakve ima veze kaj hidraulika propada. Jedino kaj na svima (osim na IMT-u) to uzrokuje trzanje u vožnji pa je malo neugodno. IMT to odradi nježnije. Ali navikne se korisnik
 

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
ZJ to me interesiralo, tih par sekundi da se napravi pomak lijevo ili desno sa malčerom.
Na mojem hidraulika ne propada, barem ja nisam primjetio u toku voznje.
Hvala vam na odgovorima!
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Sutra idem pogledati Univerzala 643 dt kojeg bi kupil ak bi ispal dobar, pa jel imate mozda kakve savjete na kaj paziti kod tih modela, kaj provjeriti?
Ima 3800rs, 96.god.
 

Najnoviji postovi

Na vrh