• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
One poluokrugle blatobrane imam ja, nisu ko novi, poslikam ih ako treba i jeftino ih dam da ne stoje bez veze.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok. Utb 445 teze pali nakon stajanja. Nakon toga pali iz prve. Jel ima tko kakav prijedlog?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Probaj prije paljenja ručno nadrukati gorivo na AC pumpi, pa vidi razliku?
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Budem probao, ali stavio sam neki dan novu... jel mozda ima kakav ventil ili bilo sta na PVP da se moze pogledat?
 

Matek.Utb445

Novi član
Tu od
23 Tra 2020
Poruka
11
Pozdrav koje su na univerzalu 445 bile tvorničke gume dimenzije i ako netko zna marku guma.hvala jer na mom su 12.4.28 a imam jedne stare u štaglju 11-10.4.28
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Provjerio sam. Mislim da pumpanjem lakse pali i primjetio da malo slini na brtvi gornjeg poklopca na PVP. Jel.moze to biti greska??
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Jel ga zgriješ prije paljenja?
Ja sam na svoj stavio novu pumpu i razlika je i više nego očita, par okretaja i upali..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Kakvo grijanje sad na +30?
Meni je takav problem bio na jednom U445 i problem je bio u bosch pumpi.
Nju sam reparirao i palio je ko mina nakon toga.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Pa može vani bit plus 30. Al motor je hladan. A sigurno nije i u cvijetu mladosti 30 godina star stroj. Grijanje od 10 sekundi mu puno pomaže ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
10 sekundi nije niš, sve dok ne pukne u filteru zraka.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
jel moguće "izvana" na PVP podesiti količinu goriva, ili se to samo radi o štelanju štangice gasa, odnosno povećanju broja okretaja?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Eto nakon 48 god. otkazala hidraulika na 445.
Došli danas u šumu sa prikačenim vitlom na njemu i odjednom samo je hidraulika propala. Ne reagira na ništa, dignem poluge ručno i odmah padnu. Mislim da nije do pumpe jer kad povučem ručicu vanjske hidraulike motor mjenja zvuk šta bi značilo da pumpa radi.
Već duže vrijeme ona ne drži kad se traktor ugasi, padne dolje u roku minute.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Vjerojatno je pukel teflonski prsten i propustil O ring na klipu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Ne treba ni sic skidati.
Skine se samo prednji poklopac hidraulike, nakon kaj odpojiš dolaznu tlačnu cijev.
 

Najnoviji postovi

Na vrh