• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Zasto bi traktor bacao ulje na odusak? Na ravnome ne baca nista, samo kad visi na lijevu stranu. Traktor ima snage.
i jel se moze otvoriti motor dok je je na traktoru, znači da se ne rasklapa. Htio bih promijeniti samo leteće i karike?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Ok, znači to sam napravio. Kad sam odvojio prednji poklopac ispao je onaj veliki O ring sa metalnim prstenom.
E sad, trebao bih vjerojatno klip izvuć van. Na koji način?
 

Prilozi

  • 20200816_174555.jpg
    20200816_174555.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 39
  • 20200816_174627.jpg
    20200816_174627.jpg
    46 KB · Pregleda: 39

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Samo ručno poluge podići i malo bi trebao ići van malo i onda samo potegnuti jer ga sa zadnje strane ništa ne drži.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Ovako je kako je na slici, van više ne ide kolko god dizao poluge
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ako nije blokiran trebalo bi ići van, a rukom se da pogurati prema unutra? Ja sam svojeg prije 6 godina ratavljao pa se više ne sjećam najbolje ali bez problema sam ga skinuo van
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Ok, magnet imam.
Sutra ak stignem nastavak radova.

Kaj da naručim od djelova, kompl. za hidrauliku ili?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Ipak sam išal odmah probat ga izvuć van, ne mrda nikud.
Probao gurnut unutra i isto ne ide, lupio par puta sa komadom drveta i isto ne mrda?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Danas stigli djelovi za hidrauliku.
Pošto klip nisam mogao izvući van morao sam skinut i zadnji poklopac pa sam ga izbio na kraju van.
Za sad sam promijenio skoro sve gumice koje sam dobio u setu. Ostale su mi dvije od osovine koja diže poluge i još dvije za koje pretpostavljam da idu na razvodnik za vanjsku hidrauliku. Na klipu sam takoder stavio drugi O ring i onaj teflonski prsten koji baš i nije na mjeru, čak sam razmišljao da ostavim stari.
Sutra ću to lagano probat sve složit natrag i vidjet jel bude proradio hidraulik.
 

Prilozi

  • 20200819_180416.jpg
    20200819_180416.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 31

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Onda super.
Inace ja sam ih par slagao, pa sam ukupao jos jedan kanal na klipu za gumic i onaj teflonski prsten, tak da su prakticki dvije brtve, ak jedna propusti druga je jos tu. Pokazalo se jako dobro rjesenje, pogotovo ak je vec malo cilindar ostecen
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Čemu služi taj prsten od teflona?
On je tak i tak razrezan a i nije baš na mjeru.
 

Bura88

Novi član
Tu od
20 Kol 2020
Poruka
1
Pozdrav svima!
Zanima me je li ima netko knjigu od Universala 550 dtc, za prodati ili možda ako bi bio netko voljan da ju prekopiram?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Hidraulika složena, upalim traktor, lijepo diže i spušta. Prikopčam roto kosu da probam pod opterećenjem i sve ok, lijepo digne na ler gasu. Skužim da hidraulika opet pada kad ga ugasim al ok, nije toliko bitno. Nakon par dizanja i spuštanja odjednom opet hidraulika popusti i lagano padne i više ne mrda. Znači opet negdje nešto popustilo. Ne kužim koji vrag se događa?
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
A kakva je situacija sa uljem i filterom,dali se oseti neko opterecenje kad probas dizanje I dali se oseca da struji ulje odnosno vazduh kroz cev od pumpe do hidraulika,probaj olabavi malo ona dva srafa sto drze cev koja dolazi od pumpe ispod sedista i upali traktor da vidis dali pumpa gura ulje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Ništa, nikakve reakcije i opterećenja nema. Pumpa je ok jer kad povučem ručicu vanjske hidraulike osjeti se opterećenje na motoru a i priključio sam kiper prikolicu i uredno diže.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ne znam,koliko se videlo na slikama nije tamo bilo nista toliko lose da nebi mogao da digne ni prazne poluge
 
Na vrh