• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Imas ŠEF PROM Brčko ,Lovran Živinice,Total Trade u Doboju ,Vuk Komerc Bijeljina.
Ali kazu najbolji je Traktor Univerzal u Sesvetama - Zagreb.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Zasluženi odmor za 445. akumulator izvađen i stavljen na toplo. Antifriz prekontroliran. Pranje nažalost nije dobio, al ak bude kakav ljepši dan, lako ga izvučem van i operem. Ako ne onda na proljeće, servis mu slijedi za 80 sati, tak da može na zimski san.
 

Prilozi

  • 20211212_120118.jpg
    20211212_120118.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 37
  • 20211212_120503.jpg
    20211212_120503.jpg
    66.4 KB · Pregleda: 37

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Koliko ima radnih sati? Ljepo je pokrit pod dekom, sve ga šteta otkrivati (y) :ROFLMAO:
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
14 000. Bez generalke. Ima samo novu boš pumpu i lamele.
Kupljen je novi, održavan od prvog dana, stric ga je oduvijek tak pokrival, pa je eto i meni prešlo u naviku.
Hanomag i U530 su isto pokriveni. Jedino ferko se koristi tokom zime, pa on ne dobiva takvu zaštitu 😅
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Svaka čast, a meni za 3000 rh na tehničkom veli da je puno i da neće još dugo :hahah:
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
I nama su to razno razni mehaničari govorili. Dimi na karter, dimi na auspuh, curi ulje kroz semering radilice. Al sezonu odradi uredno i bez kvara..
I ići će još 💪💪
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
I nama su to razno razni mehaničari govorili. Dimi na karter, dimi na auspuh, curi ulje kroz semering radilice. Al sezonu odradi uredno i bez kvara..
I ići će još 💪💪
E to, još kad bi bilo kvalitetnih rezervnih dijelova bilo bi super.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Koja je to godina da je crnom bojom farban, vjerojatno misliš na trup traktora?
 

Kapelčan

Novi član
Tu od
29 Pro 2021
Poruka
2
Pozdrav ekipa!

Slučajno sam otkrio ovaj forum, koji bi mi mogao biti od velike pomoći.
Vratio sam se na selo i naslijedio imanje od oca, a uz imanje i njegov Universal 643DT, 99' godište.

Traktor je tada bio dosta jeftiniji od Zetora, pa je to bio glavni razlog kupnje.
Generalno za naše malo imanje nije imao previše zahtjevan posao u zadnje 22 godine, te je sve odradio bez većih problema.

Ali ipak ima 2 ogromna minusa.

Prvi se ogledao u katastrofalno izrađenoj kabini koja se raspala već u prvih par stotina radnih sati. Sve se rasklimalo, strulilo, itd. Proizvođač kabine je inače 'Mehanika' iz Orašja.

Drugi problem koji je postojao od prvog dana se ogledao u curenju ulja iz mjenjača. Za trajanja garancije su došli i rumunjski mehaničari, ali ništa. Jednostavno pod ispod traktora je uvijek pun ulja.

Zato me zanima da li se isplati angažirati i platiti malo boljeg mehaničara da proba to riješiti ili je to nemoguća misija?
Također, ako bih se odlučio na prodaju, kolika je vaša procjena da se može za njega dobiti sa tim felerima (cca 2500 radnih sati)?
 

Najnoviji postovi

Na vrh