• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Znači šljakalo bi kak sam i napisal da su svi 8 ampera.
Neznam samo zakaj su na štop i sirenu nakalemili 16, to bi i 8 izdržal
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,823
Štop je, s prikolicom, 80W (7A) i sirena još 3...4A, a ima još signalizacije... Može se probati i s 8A, pa ak izgori...kak si sam rekel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,823
Da, na prvom osiguraču je i termostarter (grijač) pa je zato 16A.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Termostarter 😲
od kud samo pučeš ta neka nova imena za dijelove?

Neznam baš da grijač ide preko osigurača, kaj nejde on direkt preko brave?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,823
Sa start bravice (30) ide na osigurač, pa natrag na bravicu (15/54) te s kleme T na "grijač".

Iz knjige: termostart(er) je na naftu, grijač je onaj suhi u usisnoj grani ili u glavi
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,970
Dimenzije semeringa kardana U445.
Dal tu ide obični semering ili ima neki određeni?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,708
Kolko se sjećam običan je. Dimenzije se ne sjećam.
Skineš onaj poklopac sa dva vijka i sve vidiš
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,970
Hvala dečki.. Kolegi treba, pa me pital da li možda znam i dal sam na kojem od svojih mjenjal.. Al nisam, pa eto nisam znal nit mjeru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Danas su svi večinom svi dupli, to kaj su od gume napravljeni je manje bitno 🤭
Ta usna mu ionak ne služi ničemu kad ga trava sjebe s njom ili bez nje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,823
Ma ne zbog trave, već zato da između ostane masno, da hrđa ne dojde do mjesta gdje semering dihta.
Znaš da je pri meni Corteco, s onim šeširom izvana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Nisi me skontal, danas svi semerinzi (skoro svi) imaju usnu, šešir.... samo velim da na kardanu semering obično brzo strada zbog trave koja se podvuče pod njega.
Ustvari mu nije ništ ali kroz travu popušta, ko bi ga očistil vozil bi dalje bez curenja.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,215
Na IMT 539 mi je isto puštalo ulje na semeringu kardana. Namotala se trava. Maknuo sam travu i od onda ne pušta više ni kapi.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
To nisu ista ulja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Deych

Novi član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
17
.Na 445 imam problem sa hidraulikom, prvi je taj, da kad kipam sa kiper priklicom ide gore hitro, bez problema, al puštanje dolje, je jako sporo. Al drugi je problem da kada imam recimo dvignutu na hidraulici vitlo ili hidraulični cjepač, dok se pelam po ravnom terenu je ok, kada idem preko kakvog brda da se traktor recimo nagne naprije, sama se hidraulika dvigne, i prilikom vožnje počasi se ona pusti...ako ostavim teret dignjem da se ne vozim ,ona ostane na normalni visini. Isto kada recimo vitlam sa vitlom, kad počnem vleči sa recimo na polo dvignjenim vitlom, kad se pojavi otpor, odmah ona padne skroz dolje, u bilokojem položaju da pustim malu spodnju ročicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh