• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Logicki razmisljam ak nije pumpa u redu ne bi radila ni toplo ni hladno. Javim se kaj sam napravio.
Hvala svima na savjetima...
Loša pumpa na hladno, dok je ulje gusto, još nekako i diže, a dok se razrijedi amen misa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Prazne poluge bi valjda digel da je neznam kak loša pumpa
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Potegni ručicu kiper ventila, ako promjeni zvuk i počne pištat onda je pumpa ok.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Raskopao sam iberdrug ventil, poluge se spustile, malo pocistio. Kuglica je fiksna, nemam pojima jel tak treba biti. Vratio natrag i nista. Sad je kasno i zima mi je da filter skidam. Sutra budem otisao kod mehanicara da mi posudi manometar pa cu mjeriti pritisak....
Mozda i mestar od hidraulike naleti sutra pa ce biti lakše....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ovo ti je jednostavno za skinuti, ne treba nikaj rastepati.
Rastepeš ga kad ga skineš van.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Eto ga, nisam imao vremena pa se stari dosjetio svojih mehanicara,koji su u mirovini i danas dosli.
Prikopcali manometar i pokazuje nista.
Isli promjeniti filter, koji je jako upitan, pun svega, zamjenili filter, ozracili, i manometar pokazuje 170, sve radi.
E sad, sutra idem ispeljivati gnoj pa bum vidio dal je filter uzrok tomu svemu.
Kak je predni utovarivac na njemu, jako tesko se mjenja filter i demontirali cijelu cijev da bi skinuli filter.
Mozda se to ovom nije dalo.

A najvise me muci, kad sam dao mehanicaru da mi promjeni lamelu, sve ulje i filtere dal je on sve to i promjenio.
Ocito nije, barem ne filter.

Danas sam kupio ulje i filtere za motor i naftu pa budem sam promjenio.
Da budem siguran.

Kak sam se bojao da je pumpa otisla i da ce mi treba tj dana da se slozi, i xy eura, dobro sam i prosao. Ali ostaje onaj osjecaj gorcine...mamu mu vidim...i mehanicaru..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Rekoh ja tebi, čim on ne može prazne poluge diči....
Na Uniju su mnogi mehaničari popušili (i ja među njima) jer je jako fin i misliš da si ga opral, a ustvari nisi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad se tak nekaj dese hoče pocicati ulje iz motora..a kad nisi htio moj manometar..tko zna kaj ste izmjerili...ako nkje kasno izmjeri kad se pošteno zagrije...?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,312
Ima možda netko za prodati radionički priručnik za univerzal 445 dt, ili zna gdje bi ga bilo za kupiti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh