• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Ima li možda netko od vas stručnjaka radioničji priručnik za motor D 115 koji se koristi na traktorima ŠTORE 402 - 404 i UNIVERZAL 445 DT i DTC. Voleo bi ga imati pre razklapanja motora. Imam katalog za ovaj motor a nigdje nisam pronašao radionički priručnik. Možda MUHANIČAR, ZJ, ....

Bio bi jako zahvalan .... Može i pp.

A SADA.......... ZIMSKE RADOSTI !!!!
Možda ga ZJ negde skriva u svojoj dokumentaciji :icon_scratch:
Jenput mi je pokazal katalog dijelova, ali samo pokazal.

Nego de ti meni taj katalog, a ja bum tebi slikovno i pisano pomogel oko sastavljanja istog
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Zanima me dali je neko imao ovakvi problem kao ja na svome Universalu 530 97god
Riječ je o hidraulici,ručica hidraulike ide jako teško.hidraulika diže i spušta se sve to radi,ali ta ručica s kojom se podiže hidraulika ide dosta teško.
Pa me zanima ako je neko imao takav problem i kako ga je riješio.
Skinuli smo tu ručicu i nasprejali sa wd40 i išla je lagano neko vrije ali sad opet ide teško_Onaj štraf šta ju drži da neispane sko otegnuli ali opet ide teško.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Možda ga ZJ negde skriva u svojoj dokumentaciji :icon_scratch:
Jenput mi je pokazal katalog dijelova, ali samo pokazal.

Nego de ti meni taj katalog, a ja bum tebi slikovno i pisano pomogel oko sastavljanja istog[/QUOTE

To u stvari nije tajna. Imaš sve na www.trattore.it pa tražiš fiat i za Štore402 i 404 tražiš model 420 dt a za universal ti je u biti fiat 450. A tamo radionični priručnik nema .... Ja sam si sve kaj se Štore tiče pretvoril u pdf i zapekel na cd i isprintal tako da imam fascikel kad mi treba zaviriti u njega.

Muhaničar ako sta sa ZJ u kontaktu, daj ga pitaj dali ima radionički, jer on ima isto Štore ko i ja a na mome je UTB mašina. Dali je isti motor bio stavljan na IMT traktore koji su imali montirane FIAT mašine ???

Pozdrav !
 
S

stomario

Guest
ovako imam universal 640 dtc ima preko 5000 radnih sati dosad šta sam mu radio je boš pumpa reparirana i stavljene nove dizne ako hoćete da vaš universal bude dobar ne šparajte ga tiskajte ga do kraja mučite ga i neće biti problema
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,302
640 dtc traktor je zvjer
 

Prilozi

  • 2440569_429926_263480873755493_1622414228_n.jpg
    2440569_429926_263480873755493_1622414228_n.jpg
    47 KB · Pregleda: 7,873

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,790
Jel zna netko na kolko okretaja je ler gas na U-445? Danas sam stavio novu sajlu i pinjon kod sata i na leru mi pokazuje 700 okr. a na punom gasu skoro 2700okr.
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
Jel zna netko na kolko okretaja je ler gas na U-445? Danas sam stavio novu sajlu i pinjon kod sata i na leru mi pokazuje 700 okr. a na punom gasu skoro 2700okr.

pa to ti je normalono za ler ali ful ide do 3000
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
,

Nekak mi se to čini previše

Imaš pravo, moj je 1980. godište i od prvog dana je max. gas na 2600 okr/min i još nije motor otvaran, jedino sam dizne stavio njemačke prije 20 god.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,790
Dosta se slabo vidi, stavi ak imaš neku veću rezoluciju da se bolje vidi šta i kako. I mene zanima jel mogu šta dodatno stavit bez nekih većih investicija. Za sad imam izvod za kipanje, u uputama za traktor piše da se može priključit dvoradni cilindar jer ima mogućnost priključka još jednog izvoda. E sad dal mi je dosta stavit još jedan izvod na tom ventilu ili mi treba dodatni razvodnik?
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
Dosta se slabo vidi, stavi ak imaš neku veću rezoluciju da se bolje vidi šta i kako. I mene zanima jel mogu šta dodatno stavit bez nekih većih investicija. Za sad imam izvod za kipanje, u uputama za traktor piše da se može priključit dvoradni cilindar jer ima mogućnost priključka još jednog izvoda. E sad dal mi je dosta stavit još jedan izvod na tom ventilu ili mi treba dodatni razvodnik?

Probaj nabavit T razvodnik
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,790
Mislim da mi neće pomoć ako želim stavit dvoradni cilindar
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,790
Mislim da pumpa sa tim nema veze, bitan je taj ventil. Ako je on dvosmjeran onda ne treba nikakvog dodatnog razvodnika da bi upravljao sa dvoradnim cilindrom.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
482
tako nekako, jer su sve pumpe jednosmjerne , a hid. cilindri mogu biti jednosmejrni ili dvosmjerni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh