• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na koliko bara se pumpaju galaxy 13.6 - 28 (zadnje utb). Hvala!

Ovisi kaj vozis na njemu,al 1.3bara ti bu dosta za vecinu poslova,ak ti budu pretvrde po rupama stavi na 1.1 al cim nekaj teze vozi na seci 1.3bara moze do 1.5 al to je vec jako tvrdo.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Tako sam i ja mislio ali onda ako ti radi taj sistem poluge traktora ne rade. Bar kod mene.. To ti je isto ko da kipaš i želiš dignuti poluge. Meni bi trebalo da radi jedno i drugo zajedno zbog malčera sa pomakom i nagibom.
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
Tako sam i ja mislio ali onda ako ti radi taj sistem poluge traktora ne rade. Bar kod mene.. To ti je isto ko da kipaš i želiš dignuti poluge. Meni bi trebalo da radi jedno i drugo zajedno zbog malčera sa pomakom i nagibom.

I mi smo ovo složili radi malcara
Da ima pomak ljevo desno
Ali hidraulka i kiper rade

A ovaj vijak nez čemu služi
Sad nez točno jel to kiper ventil il je on pod zicem
 
Posljednje uređivanje:

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
POMOĆ!!!
puklo mi je kučište diferencijala na univerzal 550dt. dali ima netko kakvo polovno, paše mi i od 445dt tj. isti su.
:icon_scratch:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
misliš baš kućište , ovo vanjsko?
daj slike pa da možemo procjeniti , ali vjerujem da bi se to moglo zavariti.
kakva je to bila rabota , ako se smije znati, pa se to dogodilo?
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Da puklo je vanjsko tamo gdje se lovi lijeva truba.
A zavarivanje ne dolazi u obzir jer će puknuti opet. Ako ne nađem drugo kučište onda ću na cnc glodalicu skinuti sve do unutarnjeg djela (tamo di se nalazi semering) i istokariti jedan prsten koji bi zašarafio na kučište a potom na prsten trubu. to je bolja varijanta nego da varim, tako mi je rekao tokar i ljudi koji zavaruju.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Zovi Traktor servis u Križevce, traži gospodina Miljenka na broj 098/795-589 ili 048/714-729. To ti je gazda i s njim se da sve riješiti, ima jako puno polovnih dijelova.
 
A

agregu

Guest
Zovi Traktor servis u Križevce, traži gospodina Miljenka na broj 098/795-589 ili 048/714-729. To ti je gazda i s njim se da sve riješiti, ima jako puno polovnih dijelova.

Bok,novi sam na forumu te ovom prigodom pozdravljam sve forumaše.
Imam plavog universala 550dtc,inače traktor je jako malo radio i u izvrsnom je stanju ali mi se javio jedan podosta veliki problem naime dok traktor stoji gotovo je nemoguće okrenuti volan.
Pretpostavljam da je to pumpa ali nisam siguran još nisam zvao u vezi cijene.
Zanima me može li se stara reparirati i isplati li se stavljati polovna.

ps.ispričavam se zbog puno pitanja:icon_rolleyes:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Pretpostavljam da je upaljen kad pokušavaš okretat volan, kako izgleda kad daš gas? Ako je onda lakše okretat volan znači da je pumpa pri kraju. Pitaj za novu jer mislim da nije preskupa.
 
A

agregu

Guest
Pretpostavljam da je upaljen kad pokušavaš okretat volan, kako izgleda kad daš gas? Ako je onda lakše okretat volan znači da je pumpa pri kraju. Pitaj za novu jer mislim da nije preskupa.

Da upravo je tako kako si opisao kad dam gas lakše se okreće.
Sad ovih dana budem zvao za cijenu.
Hvala na pomoći:(y):
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
pogledaj dal imaš dosta atf ulja. tako i meni nekad zna biti jer mi pušta ulje malo na semeringu pa kad je premalo ulja onda se na ler gasu dost teško okreće a kad dolijem odma se popravi.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Pretpostavljam da je upaljen kad pokušavaš okretat volan, kako izgleda kad daš gas? Ako je onda lakše okretat volan znači da je pumpa pri kraju. Pitaj za novu jer mislim da nije preskupa.

nemora bit pumpa, može bit i onaj protočni ventil na nazovimo to "letvi volana", tj ona guma na njemu propadne, otvrdne i onda treba jako napinjat da bi volan radil, još k tome počne ne jednu stran lakše motat a na drugu teže...


Promijeni prvo tu gumu na letvi i vidi da li se tu da što poštelat. Ta guma ti je 50-ak kn i dobro ju je s vremena na vrijeme promijenit...
 
U

UNIVERZAL 445

Guest
Bok novi sam na forumu i imam univerzala 445 presuper traktor ali me zanima zasto me zeza hidraulik npr. kad povucem malo rucicu da digne gore on dize stalno skroz do gore onda moram trznut rucicu prema dole da prestane dizati.Do cega bi to moglo biti? Hvala unaprijed
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
U kojem ti je položaju ona ručica otraga, mora bit u donjem položaju ak hoćeš po malo dizat hidraulik. Meni kad je u gornjem položaju ta ručica onda kad podignem ručicu za dizanje hidraulika poluge odmah idu u gornji položaj bez obzira kolko ju jako dignem gore.
 
U

UNIVERZAL 445

Guest
Ručica je u gornjem položaju probat ću je spustit u donji položaj pa ću vidit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh