• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Upisnik u trgovce voćem i povrćem

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
najnovije !

tko se nije upisao u upisnik još danas može poslati papire u ministarstvo i upisati se!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Za one koji se vec bave prodajom.
Inace treba 70kn biljega, ispunjen zahtjev i kopija upisa OPG-a (obrt, firme) u odgovoarajuci upisnik
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
ovako,već sam pisao o tome i objašnjavao,samo treba malo čitati. niti je obavezan upisnik niti je obavezan arkod,ali.......ako hočeš poticaj onda moraš upisati zemlju u upisnik,ako je upišeš u upisnik odma je moraš upisati u arkod,a to ništa ne možeš ako nemaš OPG,ak imaš OPG i sve ovo navedeno to znači da češ prijaviti kulturu i dobiti ili ne dobiti poticaj,odnosno prijavljuješ ono što proizvodiš,dakle to što si prijavio smiješ i prodavati,ostalo ne. i ta bakica može otvoriti OPG i sve to legalno prodavati,nije neki trošak. jednostavno se hoće stati na kraj prekupcima i da imaju uvid koliko se poticaja isplaćuje za šta i koliko se čega proizvodi.

Dakle onda ne moram biti upisan u upisnik ako prodajem samo ono iz mojeg voćnjaka?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
najnovije !

tko se nije upisao u upisnik još danas može poslati papire u ministarstvo i upisati se!

:scratch ja zvao Ministarstvo poljoprivrede i oni mi rekli da ako sada neprodajete voće nije potrebno slati nego 30-60 dana prije prodaje da stigne rješenje.
odakle sada info do danas
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Dakle onda ne moram biti upisan u upisnik ako prodajem samo ono iz mojeg voćnjaka?

moraš,jer po zakonu nemožeš prodavati ono što nisi prijavio da proizvodiš,dođe ti kontrola na tržnicu i ti prodaješ recimo jabuke,oni te traže riješenje o OPG-u u kojem se pomoću matičnog broja gospodastva vidi šta si prijavio kao kulture,i ti nemaš ništa,znači ti si švercer. ja recimo sve što prodajem imam i prijavljeno da proizvodim,prijavim kulture u 3mj. a za voćnjak imam i arkod i prenamjenu zemljišta,dakle sve po PS-u,i kad dođe vrijeme prodaje ja sam čist. ništa te to ne košta ako imaš OPG,to je samo nemarnost. kod mene svake godine ljudima sa štanda pokupe svu robu i naplate kazne ali oni i dalje po svom.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
moraš,jer po zakonu nemožeš prodavati ono što nisi prijavio da proizvodiš,dođe ti kontrola na tržnicu i ti prodaješ recimo jabuke,oni te traže riješenje o OPG-u u kojem se pomoću matičnog broja gospodastva vidi šta si prijavio kao kulture,i ti nemaš ništa,znači ti si švercer. ja recimo sve što prodajem imam i prijavljeno da proizvodim,prijavim kulture u 3mj. a za voćnjak imam i arkod i prenamjenu zemljišta,dakle sve po PS-u,i kad dođe vrijeme prodaje ja sam čist. ništa te to ne košta ako imaš OPG,to je samo nemarnost. kod mene svake godine ljudima sa štanda pokupe svu robu i naplate kazne ali oni i dalje po svom.

Naravno da imam prijavljen nasad i sve je uvedeno u arcod i dobivam poticaje...zato pitam jel uz sve to moram biti upisan i u upisnik trgovaca voćem iako prodajem samo to.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Naravno da imam prijavljen nasad i sve je uvedeno u arcod i dobivam poticaje...zato pitam jel uz sve to moram biti upisan i u upisnik trgovaca voćem iako prodajem samo to.

mislio sam da pitaš o upisniku OPG. a ovo,pa čim prodaješ to znači da moraš biti trgovac po njihovom i najvjerovatnije će stvarati probleme ako nisi u upisniku,neznam kako će biti ali sigurnije je da se upišeš,nemaš šta izgubiti,osim 70kn.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Malo je glupo da je prošao rok za upis....ma sve je moguće,ipak je ovo banana republic.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo da ne čekaš :)

OMP PJ Osijek
Željko Poturica, dipl.ing.
Načelnik Odjela
Vukovarska 18, 31000 Osijek
Tel: 031/20 81 05
Fax: 031/20 81 51
Evo još malo o vagama . Stvar je jednostavna svi koji tredaju baždariti vage neka se obrate u Hrvatskom zavodu za mjeriteljstvo u Osijeku , Zagrebu , Splitu . Telefon u Zagrebu cent. 01 610 63 20 tražiti mjeriteljstvo . Cjena baždarenja recimo digitalne vage ( vaganja ) do 30 kg 62 kn ( primjera radi jedan ovlašteni servis mi je dao ponudu baždarenja 400,00kn + PDV )isti dan gotovo Ibrišimovićeva 33 rade utorkom i četvrtkom 8,30 - 14,00 Dodro se najaviti telefonom. Obićna vaga na utege 23 kn , utezi po 1 - 2 kn po komadu . Svi mi smo većinom davali ili nosili vage u servis i tamo ostavljali iz razloga što i oni u servisu moraju čekati čovijeka iz ZAVODA ZA MJERITELJSTVO da ih pregleda i ovjeri što i oni plaćaju već rečenih 62 ili 23 kn za spomenute vage a ostatak je njihova usluga servisa . Toliko od mene pa neka si svatko ko treba baždarenje vidi što mu se isplati .

 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Baš me zanima jel će moći kineza baždariti :-(

Neznam ali ipak ako moramo baždariti svima nam je bolje jeftinije , a ne da nas pljačkaju SERVISI koji u stvari samo uzimaju čiste novce. A što se tiće kineza ( vaga ) pa vjerojatno da će one kvalitetnije moći isto kao što prolaze na homologaciji istočnjački automobili .Hvala na prvobitnoj informaciji o baždarenju .
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Malo je glupo da je prošao rok za upis....ma sve je moguće,ipak je ovo banana republic.

ma nemože proći rok,možda za ovu godinu,ali uvijek će se moći upisati za iduću,šta s onima koji će se tek nagodinu početi baviti s time,to ti je sve zbrkano. možda će se poslije morati plaćati taj upis kao i škola,tko će ga znati.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Malo je glupo da je prošao rok za upis....ma sve je moguće,ipak je ovo banana republic.

Vidim da nisi čitao postove od prije pa da ti naglasim možeš prijaviti kada hoćeš jednostavno skini formular s neta na sl stranicama ministarstva

http://www.mps.hr/default.aspx?id=7642

Evo ti ovdje-

Ispuni ,priljepi 70 kn biljega,kopiju OPG ( rješenje ) pošalji na adresu

http://www.mps.hr/default.aspx?id=3655 tu je adresa

preporučeno s povratnicom

I da naglasim prije nego počmete prodavat polj proizvod npr breskve 30 dana prije da Vam stigne rješenje.
Informacija iz ministarstva a trebali su nas obavjestit iz POLJOPRIVREDNO SAVJETODAVNE SLUŽBE
ali nisu:twisted:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Evo još malo o vagama . Stvar je jednostavna svi koji tredaju baždariti vage neka se obrate u Hrvatskom zavodu za mjeriteljstvo u Osijeku , Zagrebu , Splitu . Telefon u Zagrebu cent. 01 610 63 20 tražiti mjeriteljstvo . Cjena baždarenja recimo digitalne vage ( vaganja ) do 30 kg 62 kn ( primjera radi jedan ovlašteni servis mi je dao ponudu baždarenja 400,00kn + PDV )isti dan gotovo Ibrišimovićeva 33 rade utorkom i četvrtkom 8,30 - 14,00 Dodro se najaviti telefonom. Obićna vaga na utege 23 kn , utezi po 1 - 2 kn po komadu . Svi mi smo većinom davali ili nosili vage u servis i tamo ostavljali iz razloga što i oni u servisu moraju čekati čovijeka iz ZAVODA ZA MJERITELJSTVO da ih pregleda i ovjeri što i oni plaćaju već rečenih 62 ili 23 kn za spomenute vage a ostatak je njihova usluga servisa . Toliko od mene pa neka si svatko ko treba baždarenje vidi što mu se isplati .

drago mi je da si ovo napisao jer je ispalo da izmišljam cifru
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Vidim da nisi čitao postove od prije pa da ti naglasim možeš prijaviti kada hoćeš jednostavno skini formular s neta na sl stranicama ministarstva

http://www.mps.hr/default.aspx?id=7642

Evo ti ovdje-

Ispuni ,priljepi 70 kn biljega,kopiju OPG ( rješenje ) pošalji na adresu

http://www.mps.hr/default.aspx?id=3655 tu je adresa

preporučeno s povratnicom

I da naglasim prije nego počmete prodavat polj proizvod npr breskve 30 dana prije da Vam stigne rješenje.
Informacija iz ministarstva a trebali su nas obavjestit iz POLJOPRIVREDNO SAVJETODAVNE SLUŽBE
ali nisu:twisted:

Hvala na informacijama. Mislim da nas tek čeka šuma novih zakona i propisa a u toj šumi ćemo biti mi izgubljeni a i oni ljudi u ministarstvima koji te zakone i propise moraju provesti.Evo npr. u Plodovima zemlje pretprošle nedjelje gospođa koja je trebala objasniti tko mora ispunjavati evidenciju o utrošku pesticida se skroz zbunila i ništa nije objasnila,počela je pričati o nekim uslugama i dalje je sve ostalo misterija.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Tako ni meni nisu znali objasniti dok nisam nazvao ZAGREB u vezi tog upisnika pa me zamolila da razglasim na forumu da se ne paničari jer "" rokovi su za prijavu prošli.
Nitko nije pogriješio i zakasnio s rokom , to se ne odnosi tko još prodaje ili cijele god a mi sezonski bitno je 30-60 dana prije 60 zbog godišnjih da se nezeznite npr. za lubenice nema rješenja , počeli godišnji ,a ni prodaje jer bi mogla biti preskupa ( kaznice ) neznam kako če to regulirat educirani prodavač ako nije prodavač iz OPG-a
 
J

Joplin

Guest
Bok,dečki.
Ja smotana,poslala zahtjev u ministarstvo još u 1 mj ali samo preporučeno,bez povratnice.Mislite li da je to razlog zašto još nisan dobila odgovor?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Bok,dečki.
Ja smotana,poslala zahtjev u ministarstvo još u 1 mj ali samo preporučeno,bez povratnice.Mislite li da je to razlog zašto još nisan dobila odgovor?

Nazovi u ministarstvo i ljubazno će ti odgovoriti,pripremi MIPG broj jer će im trebati za računalo( jer ste poslali biljege,i rješenje OPG-a)
 
J

Joplin

Guest
Nazovi u ministarstvo i ljubazno će ti odgovoriti,pripremi MIPG broj jer će im trebati za računalo( jer ste poslali biljege,i rješenje OPG-a)

Hvala puno :p:p
 
Na vrh