• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UPS za centralno grijanje

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,371
Nema problema, na prvu izgleda malo ali stvarno je tako. Dok u najvećoj brzini čini mi se da je bilo oko 60 w, ali meni ne treba pa ju ni ne koristim. Iskreno nije mi trebala ni takva pumpa , ali kad sam svukud spajal grundfos i stvarno imaju raznih opcija podešavanja , pogotovo ove jače serije onda sam ju stavio.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,223
Nije tema ali kad smo kod te ili takve pumpe...da li se ona spaja na kakvu automatiku, na koji nacin ona funkcionira? Malo surfam o njoj ali bit ce da mi nesto promice.
Thx
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Ne, ne treba.
Ne znam za ove L, ali normalna Alpha 2 ima Autoadapt mod. "Nauči" kak izgleda strujanje, a onda održava stalni tlak, tak kad se pojedine termostatske glave zatvaraju, smanjuje snagu i sprečava cvrčanje.
Isto tak ima i noćni mod koji se sam uključuje postepenim smanjivanjem temperature polaznog voda... Čudo tehnike.
Jedini je uvjet da se ta pumpa u sezoni grijanja nikad ne gasi.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,371
Ova moja Alpha 2 ima tri brzine i 4 prema krivulji, mjenja se odabirom na tipku i ne treba joj nikakva automatika osim termostata. A ove jače sa displejom, mjere temperatu , protok, tlak i imaju već u sebi mogućnost odabira rada prema unaprijed tipičnim situacijama . Javljaju da li se je zacvikalo i sama se ugasi ako ne može okrenuti, imaju stvarno dobre opcije.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,223
Hvala...
Moram to u zivo pogledat malo i kod zamjene svoje planirati ovakvo nesto!!!!
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Kod koga su najpovoljniji gel akumulatori u Hrvatskoj, da je regularan shop da mogu vratiti pdv?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,310
Kod koga su najpovoljniji gel akumulatori u Hrvatskoj, da je regularan shop da mogu vratiti pdv?
Probaj pitati u Solar shop. Oni imaju zastupništva u nekoliko gradova u HR.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Znam za njih, cak sam i izabrao sta cu od njih ali jos malo da se raspitam ako se moze sta za nizu cijenu nabaviti, to uvijek dobro dodje. Racunam da mi je ovaj od 50ah i previse, struje nestaje kod mene ali to je ono na par minuta, nema nekih visesatnih nestanaka

 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,310
Onda probaj prelistati oglasnike (Njuškalo, Plavi oglasnik, Index) pa možda pronađeš nešto povoljnije.
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
112
Poz. Nabavil sam ups sve spojil ali kad se prebaci napajanje iz akumulatora počne mi "žvrndanje" iz ova dva releja. Dali je problem u sinusnom valu? Kaj napraviti? Radi se o centrometal peči.
 

Prilozi

  • IMG_20231202_175503.jpg
    IMG_20231202_175503.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 32
  • Screenshot_2023-12-04-08-38-25-583_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-04-08-38-25-583_com.android.chrome.jpg
    21.9 KB · Pregleda: 32

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,026
Da...na izlazu nije pravi sinusni signal nego pila ili nesto slicno tome pa sve sto u sebi ima zavojnicu zuji
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Evo i moga kandidata za ovu zimu , 1000w i stavljam mu dva eksterna akumulatora po 180ah jer radi na 24v a svejedno skidam akumulatore sa kombajna. IMG_20231204_210317_7.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Vidio sam već da i ti imaš isti .
Kako si zadovoljan ? Na par testova što sam uradio brzinski djeluje kao dobar uređaj
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Od te pločice di su releji žice idu na pelet plamenik.

Daj slikaj relej da se vidi pročitati kaj piše na njima ?

Ako su AC ja bi njih zamjenio za DC pa malo dioda plus neki elektrolit..
Eto to je moje razmišljanje rano ujutro..a i SSR se može nabaviti AC -DC na aliju za male pare..

Ima ovde stručnijih ljudi za struju..očito im je prst u uhu .
 

Najnoviji postovi

Na vrh