• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uputstvo za Zetor 2511

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Molim dobre duše ako imaju uputstvo za rad sa Zetorom 2511 ako bi mogao dobiti. Ako ima u digitalnom obliku ili papirnato pa bi ja kopirao. Okolica Velike Gorice
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ne diži ton..
Nitko nemože odma dat ono kaj tražiš,nisi u trgovini..
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
ja se isprićavam u svoje ime i ime mog malog zetora ALI LJUDI POMAGAJTE
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
zanimaju me ručice ispod sjedala desna je za prebacivanje u brze i spore brzine to sam skužio, ali lijeva je za uključivanje hidraulika ali ima nekoliko položaja pa me zanima čemu koji služi ako može popraćeno slikom koja govori tisuću riječi i isto tako postoj i jedna ručica sa desne strane ispod sjedala pored ručice za dizanje hidraulika. ta ručica isto ima tri položaja pa me zanima šta se dešava u kojem položaju, ona ide naprijed nazad. ispod sjedala je jedna poluga koja se pomiče lijevo desno i ona je nepoznanica. molim pojašnjenja sa slikama po mogućnosti. unaprijed veliko hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
luma1908 kaže:
zanimaju me ručice ispod sjedala desna je za prebacivanje u brze i spore brzine to sam skužio, ali lijeva je za uključivanje hidraulika ali ima nekoliko položaja pa me zanima čemu koji služi
Odozdola prema gore:
- hidraulika Uključena pumpa hidraulike) i kardan 540 rpm. Trebaš pritisnuti kuplung do kraja.
- Neutral
- kardan preko brzina, hidraulika ne radi.
- Hidraulika preko brzina. Kad trebaš podići hidrauliku, a nesmiješ uključiti kardan, Staviš desnu ručicu (reduktor) u neutral, uključiš treću ili 4. brzinu i digneš teret. Nakon toga lijevu ručicu prebaciš u neutral.
Za uključivanje ova dva položaja traktor nesmije biti u brzini, odnosno kretati se.

luma1908 kaže:
... i isto tako postoj i jedna ručica sa desne strane ispod sjedala pored ručice za dizanje hidraulika. ta ručica isto ima tri položaja pa me zanima šta se dešava u kojem položaju, ona ide naprijed nazad.
Položaji su SMP? Način regulacije podizanja hidrauličkih poluga.
S ti je regulacija vučnog otpora (snage). Ovo koristiš za plug i tanjurače. U sredini ti je mješovita regulacija hidrauličkog podizača. Probaj orati u ovom položaju. Možda ti se svidi. P je regulacija položaja.

luma1908 kaže:
ispod sjedala je jedna poluga koja se pomiče lijevo desno i ona je nepoznanica. molim pojašnjenja sa slikama po mogućnosti. unaprijed veliko hvala
Ovom ručicom reguliraš brzinu reakcije, odnosno brzinu dizanja hidraulike. Imaš na kućištu odlijanu strelicu, pa pogledaj.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
svaka čast i puno hvala, još jedno pitanje, ide li za hidrauliku posebno ulje ili se ulje u mjenjaču koristi za dizanje hidraulike. isto tako zanima me a to sam vidio na nekoj slici zetora, gdje se mogu priključiti cijevi za hidraulični klip tako da sa onom ručicom pored dizanja i spuštanja hidraulika, mogu raditi i sa hidrauličkim klipom i da li je to dovilno jaki pritisak za neki manji kalač drva
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ispod sica imaš 2 vijka malo izdignuta pokraj kojih bi trebale biti strelice. Jedna pokazuje prema vijku i to je povrat u slučaju da pogoniš hidromotor i sl., a druga pokazuje od vijka, ona je izlaz.
A ako misliš ić na cijepač, onda spajaš kako hoćeš jer to je i dvoradna komanda. Ručicu komande možeš vuć gore a i stisnut prema dole (uvlačenje/izvlačenje hid. cilindra).
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
a upit vezan za ulje, koje ulje ide u hidrauliku i gdje se uljeva, i da li je to isto ulje kao i za mjenač
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ulje hidraulike zajedničko je s mjenjačem.
Hipenol SAE90. Na nekim Zetorima je Transhidrol, e pa sad neznam kaj je točno.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
sve je ovo vrijedno hvale ali imaš možda slike i uputu u digitalnom obliku za poslati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
luma1908 kaže:
sve je ovo vrijedno hvale ali imaš možda slike i uputu u digitalnom obliku za poslati
Ono kaj imam u glavi nemogu ti poslati mailom ;)
 
H

Hurlimann86

Guest
Ako treba ja poslikam djed ima 2511 pa vi raspravljajte što vas zanima ;)
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Pitanje za ZJ:
ZJ kaže:
Odozdola prema gore:
- hidraulika Uključena pumpa hidraulike) i kardan 540 rpm. Trebaš pritisnuti kuplung do kraja.
- Neutral
- kardan preko brzina, hidraulika ne radi.
- Hidraulika preko brzina. Kad trebaš podići hidrauliku, a nesmiješ uključiti kardan, Staviš desnu ručicu (reduktor) u neutral, uključiš treću ili 4. brzinu i digneš teret. Nakon toga lijevu ručicu prebaciš u neutral.
Za uključivanje ova dva položaja traktor nesmije biti u brzini, odnosno kretati se.

Vidim da stvarno kužiš te stvari pa imam pitanje:
Imam Zetora 3511 i hidraulika ne radi ako ne radi kardan. Prema tvojem objašnjenju gore vidim da to zapravo i tako mora biti. Svaki put kada neko vidi da mi radi kardan govori mi neka ga isključim jer to nije ''zdravo'' za traktor i da mora da je to neki kvar, a pošto skoro uvijek koristim hidrauliku uvijek mi i radi kardan. Ako bi radio prema tvojem objašnjenju onda dok orem moram 100 puta prebacivati ručice da mogu podići plug na kraju brazde. DA LI SE MOŽE TO KAKO DRUGAČIJE ili mora baš biti uključeni kardan???
Još pitanje vezano za ručicu sa kuglicom na vrhu (kraj ručice hidraulike). Prema natpisima kod nje vidim da ima dosta položaja, ali natpisi su na drugom jeziku pa me zanima ako znaš koji su to položaj.
Zanima me još da li radi kiper ventil ako hidraulika nije dignuta do kraja, još ga nisam ni isprobao, a uskoro će mi trebati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Vrijedi isto kao i za 2511, kao i za Ursusa 355, 360 uostalom:
Ako ikaj želiš raditi s hidraulikom, kardan se mora vrtiti 540 rpm. Uključivanje preko brzina bi trebalo ići do 3. brzine, jer se u 4. i 5-toj pumpa prebrzo vrti, grije i troši, a razvodnik teško može progutati tu količinu ulja.

Ručica kipera s kuglicom ti ima 4 položaja. Prikladna je za jednoradne priključke, sa ili bez povrata ulja. Položaji idu ovako:
gore s povratom u n.g.- kipanje preko prve cijevi
neutral gore - držanje cilindra u zatečenom položaju (u podignutom stanju)/ spuštanje pri korištenju druge cijevi
neutral dolje - spuštanje cilindra (plivajući položaj)/ držanje cilindra u zatečenom položaju (u podignutom stanju) preko druge cijevi
dolje s povratom u n.d.- kipanje preko druge cijevi
Ovakav razvodnik nevalja za dvoradne cilindre, ako moraju držati u oba položaja (neki tipovi pluga okretača) jer je držanje na jednoj strani cilindra ujedno i plivajući položaj za drugu stranu cilindra..

Kao i na svim traktorima s open center hidraulikom, aktiviranje ručice kiper ventila prekida dizanje stražnjih poluga hidraulike, bez obzira u kojem se položaju one nalazile.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
pitaj dedu ima li tvorničke upute bez obzira na iscrpne informacije htio bi imati tu knjigu, ako imaš volje slikaj ljudi se srame pitati i tražiti
 
H

Hurlimann86

Guest
Papira nema od njega nikakvih nažalost...
Ali evo slika , kolko sam skužio da vas je ovo zanimalo ove ručice.





 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
ZJ puno hvala za objašnjenje.
Još bi te samo zamolio da mi nekako detaljnije objasniš one S M P položaje. Ja sam jednog tu puno prije pitao pa mi je rekao da je to samo za fino podešavanje poluga hidraulike (gore-dole), a sad vidim da nije tako.
Meni je ručka cijelo vrijeme u srednjem položaju. Za koje poslove je dobro koristiti koji položaj i zašto?
Da li ima smisla upotrebljavati onu za brzinu dizanja hidraulike, meni je uvijek na max brzini, ne znam gdje bi trebao sporije dizanje?

Unaprijed zahvaljujem
 

Najnoviji postovi

Na vrh