• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uređivanje Tome Vinkovića

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Sređivanje TV 821

Evo malo sam se upustio u sređivanje svojeg strojića. Nije izgledao baš tako loše,ali želja i volja da bude bolje prevladala je to. Skida se dio po dio,vari,brusi,pegla i pripreme sve do lakiranja i završne montaže.
 

Prilozi

  • Fotografija0998.jpg
    Fotografija0998.jpg
    71.4 KB · Pregleda: 540
  • Fotografija0999.jpg
    Fotografija0999.jpg
    55 KB · Pregleda: 308
  • Fotografija1000.jpg
    Fotografija1000.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 303
  • Fotografija1001.jpg
    Fotografija1001.jpg
    60 KB · Pregleda: 350

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Re: Sređivanje TV 821

5of47f28j
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Re: Sređivanje TV 821

Nastavak slika
 

Prilozi

  • Fotografija1028.jpg
    Fotografija1028.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 280
  • Fotografija1025.jpg
    Fotografija1025.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 292
  • Fotografija1029.jpg
    Fotografija1029.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 280
  • Fotografija1027.jpg
    Fotografija1027.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 313

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
zbog čega si brusio farbu, jeli ga napala korozija?

pojačao si iznutra to je dobro jer je tu vrlo slabašno napravljen
bolje da si ovaj srednji profil produžio do dna i zavario za nosač koji se šarafi na rukavac, taj produžetak da prolazi kroz ovaj poprečni L profil koji si stavio (ili je već bio tu)
ova traka koja je navarena sa spoljašnje strane, zbog estetike bi bolje bilo da je unutra, na istom mjestu samo s unutrašnje strane i spojena sa srednjim profilom (i da je L profil a ne traka)......doduše i ovako je spojena sa vertikalnim nosačem ali je ružno

ako hoćeš baš da urediš, prije lakiranja zašarafi pa isprobaj dali će vibrirat, ako bude vinjavo možeš opet dodatno pojačat
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Farbu sam brusio jer je prije po blatobranima nešto vareno i krpano,a ofarbano je direktno na lim uljanom bojom pa se farba počela ljuštiti, a na mjestima di sam morao zavariti pukotine i nosače farba je progorila,pa sam odlučio skinut koliko se može do čistog lima.L profil nisam spuštao do kraja jer bi imo zviše posla s provlačenjem kabla za žmigavac i poziciju.ova traka na vanjskoj strani nije djelo mojih ruku,a što se tiče estetike ona se i ne vidi toliko pa nisam htio s tim imat posla, bit će puno bolje nego dosad što je bilo.Izbušio sam još dodatne dvije rupe na nosaču jer ih dosad nije bilo a navoj je tvornički urezan u sve 4 točke na prednjem mostu. Tu ću stegnuti sva 4 vijka i ispod metnuti armiranu gumu od 5mm da bolje amortizira vibracije.-radi se o istom traktoru ali 4 slike po postu maksimalno mogu..
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75













Ovih dana je na redu bila hauba, varenje,pojačavanje i brušenje.Još kitanje temeljna i špric kit, na kraju završno lakiranje, dočim se rješe zadnji blatobrani i posluži toplije vrijeme.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75






Farbanje napokon završeno prije mjesec dana, sad polako slaganje na tomu, nove naljepnice, nosači lampi,nove lampe, to je prva etapa.Na godinu mi ostaje za ofarbat zaštitni luk,felge.Dotjerivanje instrument table i preinaka kopčanja i uređivanje prednje maske.Tko voli i hoće taj uvijek ima posla, a na kraju bude se vide rezultati. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MatoHrgota1

Novi član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
1
Tomo Vinkovic 419 Restauracija

Pozdrav novi sam ovdje inace se kuzim u sve vezano za traktore al u jedno ne,a to je bojanje.
Zanima me ta restauracija jer sam rastavio Tomeka i zelim da ga sredim odnosno obojam.Ako je neko imo iskustva u tome kako da pripremim boju,koje boje idu,sta sve treba nabavit ,kako ga bojati .Sta stavljati u boje.Sve korisne informacije bi dobro dosle..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
U tom slučaju možda bolje da to prepustiš nekome drugome da odradi jer materijal za lakiranje je skup pa šteta da ga upropastiš.
Jedino ako baš imaš volju da probaš?

U svakom slučaju koristi boje iz auto programa (dvokomponentne) jer su postojanije i trajnije.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ili lak za kamionski program recimo akril jeftiniji je od autolaka.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh