• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus 335 - spajanje crijeva hidraulike

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Molim ako može netko objasniti gdje se spajaju vanjska crijeva za hidrauliku:
a) za kiper prikolicu
b) dvosmjerni cilindar za pomak malčera. I kojom ručicom (od 3) se vrši pomak?
Hvala
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
To onda znači da taj Ursus ne može kipati prikolicu. To mi se baš ne čini vjerojatno. Pa što ne postoji neki dodatak kao npr. za IMT 539?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
naravno da može , ali ne tako jednostavno kakkao si postavio pitanje na prvom postu ...sve dok postoji pumpa ili bilo kakkvi sistem hidraulike postoji mogučnost nadogradnje ...

toga si vjerojatno svjestan i sam , ali onda treba pitati kako kaj a ne gdje priključiti crijeva ..jer si vjerojatno svjstan da nemaš brze spojke , koje vjerojatno prepoznaješ ...ili se praviš pemtan tj filozof ...I zato me sad mrziš , a ja sam samo skrenuo pažnju na to , jer svi su drugi fini tj prave se fini i čekaju pa šute ...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za kipanje prikolice trebaš crijevo i brzu spojku (ako nemaš) za dupli celinder trebaš rasporednik i nekoliko crijeva , ako bi mogel obični celinder sa povratnim federom bilo bi dovoljno samo ono prvo za kipanje prikolice .
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Ma na nikoga se ja ne ljutim a još manje mislim pametovati. Ja od traktora imam samo IMT 539 koji u zadnjih 10 godina više stoji nego radi. Od dodatne hidraulike na njemu nema ništa pa sam s tom temom na vi, jedino sam vidio da ugrade s lijeve strane dodatno crijevo i spoje prikolicu mada mi baš ni to nije jadno kako radi odnosno nisam to nikad vidio uživo. E sad pitanja za ursusa su za mog susjeda koji nema računalo niti se služi internetom. Na tom ursusu od dodatne hidraulike isto nema ništa. Kupio je polovnu balirku ali je još nije dopeljao doma ali kako on kaže treba mu hidraulika za otvaranje bubnja i po mom mišljenju to bi trebao biti isti sustav kao da kipa prikoicu (možda griješim). Bio je u firmi koja se bavi hidraulikom i kupio je dva crijeva s brzim spojkama otprilike po metar duljine. Na drugom kraju je ono "oko" za pod vijak. U toj firmi mu o ursusu nisu znali ništa reći kamo se to spaja. Pročitali smo upute od traktora ali baš nismo puno pametniji. U uputama se spominje vanjski razvodnik na blatobranu ali opet nije prikazano kamo se on spaja. Na mjenjaču ispred filtera ulja od hidraulike ima jedno crijevo koje "brika" dva "šuplja" vijka. Kad smo skinuli to crijevo na jednoj rupi se pojavi ulje a na drugoj ne. Štodalje treba napraviti? Dalje ima želju kupiti malčer koji ima hidraulični bočni posmak. Po meni bi to bio taj dvoradni cilindar ili kako se već zove (ima dva crijeva za spojiti negdje) i što treba kupiti da se to spoji ili jednostavno ta dva crijeva idu umjesto one brike. Nisam sad na selu da poslikam ali kad budem mogu to napraviti.
Hvala svima na pomoći.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Napiši mail adresu na PP pa ti pošljem upute, da se mučiš.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Najbolje je ugraditi odmah razvodnik sa dva izvoda(dvoradni) pa se s njim može kipati i prikolica i pomicati malčer koji zahtjeva dva izvoda hidraulike, a i najprecizniji je..
Pa kaj nema ursus slično ko i IMT da se može kipati prikolica preko poluga?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Dečki molim za pomoć, pogotovo ZJ vidim u post od prije dvje godine da imas upute za spajanje razvodnika za brze spojke na malom ursusu.
Prijatelj bi si htio složiti da moze koristit viljuškar za utovar bala i hidraulicnu poteznicu za nagib.
Predpostavljam da se eliminira ona kratka cijev šti ide sa regulatora, ak sam u pravu.
Slika u prilogu
 

Prilozi

  • 20200601_171655.jpg
    20200601_171655.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 79

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Koliko vidim, tebi je vec izlaz za vanjski hidraulik spojen, za kipanje. Taj ispred,što je zatvoren, je povrat. Ostalo, mislim, da ti ne treba.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
To znam da je spojen i ovaj kao čep je povrat, a da li postoji mogućnost da se izbaci ova zavinuta metalna cijev što ide iz regulatora na ovaj šaraf iza gumenog crijeva i da se tu uzme pritisak ulja za razvodnik i nazad vrati na hidrauliku. Na taj način bi razvodnik radio neovisno u ručici za kipanje.
Ili je koja druga mogućnost?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Krki, jel za rad vanjskog razvodnika treba aktivirati koju ručicu desno ili ne?
Čemu služe ovij T komadi: imaš priključnice naprijed ili?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Krki hvala na slici.
I da li sad ulje aktiviraš kroz razvodnik pomoću skroz desne male ručice i u kojem položaju?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
nije ovo moja slika pa ne znam i ka sam sad u fazi izrade,,, razvodnik sam kupio u huteku sutra idem delat crijeva

jel zna ko koliko litara ide ulja u getribu i jel bu delal sa jd50
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ovako, kako je slozeno, najdaljom rucicom desno biras izlaz. Skroz gore su podizaci, sredina je kombinirano, dolje je vanjski hidraulicni krug. Kad odaberes nacin rada, rucicom do mjenjaca pokrenes i deri..m

Ps, mislim da je jd50 prerijedak, ja sam ulio transhidrol 85. Po papiru ide 23l...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
700kn +pdv jedna rucica za cilindar dvoradni i jedna za hidromotor 40l protok,, a jd 50 bi zato da mogu koristiti i na novijem traktoru koji ga ima u sebi
 

Najnoviji postovi

Na vrh