• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Bili su tvornički ugrađivani ti motori, ali samo valjda za njihovo tržište.
1989. sam ih videl u živo, no na getribi od velikoga. Mislim da se zval 360 3P.
 

Sandokan65

Član
Tu od
1 Pro 2019
Poruka
32
Spojnicka ista zamajac i korpa od ursusa 355 ili 360.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Može pomoć...na malom ursusu mi dosta krći mjenjač kad prebacujem iz niže u višu npr 5 u 6 moram stati da bi ubacio a prije nije tako, kvačilo dobro odvaja
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Provjeri da nije puko nosač capice pa nemoze da odvoji,i ujedno poštelaj da su na jednakom razmaku.
Ako je koji propao ta odudara dosta od ostali,mozda nije puko do kraja al je napuko i izkrivio se ispod capice.
Naviri se da vidiš o čemu se radi,nesto je.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Pukla je jedna opruga na potisnom prstenu i cini mi se da ne stoje sve capice isto, probat cu postelat kvacilo i ubacit novu oprugu da mi izdrzi neko vrijeme a onda na pola, prsten mi djeluje dosta potroseno
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pozz! Slažem instalaciju na Ursus 335 pa sam naišao na problem pa ako može netko pomoći . Znači išao sam sa alnasera sa one dvije crvene žice jedna deblja druga tanja,sa ovom debljom išao sam na kontakt bravicu na oznaku 30,a sa drugom crvenom (tanjom) sam išao na bravicu na paljenje pa onda na kontakt bravicu na oznaku 54. E sada tu nailazim na problem po shemi koju imam i po kojoj sam spajao na kontakt bravici postoje dvije oznake 30 po shemi iz te druge oznake 30 spušta se na osigurače i i na taj osigurač ide sirena ali prilikom vađenja ključa iz kontakt brave ne prekidam struju ona stalno ostaje na osiguraču znači sirena može uvjek trubiti bez obzira ako izvadim ključ ovo ostalo mi sve šljaka svjetla Itd. Molim pomoć tko se razumije gdje sam pogrješio?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Drugi 30 sa brave ti ide na šalter paljenja tako da nemas potrebe 2 da vučeš i da palis traktor bez kontakta.
Trubi dovuci sa osigurača koji ima struju kad daš kontakt i ako lampe rade to je to.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ako sam dobro skužio ,znači ona deblja žica sa alnasera ide na kontakt bravu 30 a onaj drugi 30 žica ide na bravu za paljenje?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ako sam dobro skužio ,znači ona deblja žica sa alnasera ide na kontakt bravu 30 a onaj drugi 30 žica ide na bravu za paljenje?
Tako je, ako imas šemu tako bi trebalo bit. I jedna stalna struja alternator ili regler i jedna stalna na osigurač di je štop i truba. Ostalo su lampe.
 

ursusc335

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
7
Pozdrav svima. Zanima me dal paše kosa s Imt na 335. nije mi baš blizu a prodavač je tipa niš on nezna :cautious:
 

Prilozi

  • received_1148504585481731(1).jpeg
    received_1148504585481731(1).jpeg
    31.7 KB · Pregleda: 5
  • received_155181939169320.jpeg
    received_155181939169320.jpeg
    56.5 KB · Pregleda: 5

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Kompletna kosa ili samo greben sa slike?
On paše, i ako vec nabavljaš greben nadji sa 22 zuba kose da ti pokriva trag traktora.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Onda nije ova šema dobra koju ja imam .Ovu debelu žicu sa alnasera smo riješili. Željko81Bj aj molim te pojasni mi još onda onu tanku crvenu žicu sa alnasera jel ona ide prije na bravu za paljenje pa onda na kontakt bravu pod brojem 54 ili obrnuto prije na kontakt bravu pa onda bravu za paljenje?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Znači idem sa alnasera na kontakt bravu 54 i odakle povučem jednu žicu na bravu za paljenje i odakle povučem jednu žicu na osigurače? Dali i ovu žicu sa 30 treba povući na osigurače ?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Imas doveden 30 sa alnasera, znaci sa 54 ili 15 ides na bravu paljenja i nazad na alnaser za pobudu, isto tako ides na zarulju od akumulatora i pobuda na alternator ako ga imas, ako ne onda na regler.
Tebe muci istalacija kupovna i šema ili.
Ta kupovna ima viska zica ako je to u pitanju.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Meni je neki majstor ajmo ga tako nazvati mjenjao ležajeve na volanu i tako mi zbrikao cijelu instalaciju više se tu nisam mogao snaći nego sve iz početka. Nisam kupovao instalaciju nego sam sam vukao žice ponovno ,sada mi više ne pregaraju osigurači jedino što me mučilo te dvije žice sa alnasera ,ja sam jednu povukao onu tanju na bravu za paljenje pa onda na kontakt bravu 54 (trebao sam na kontakt bravu pa onda na bravu za paljenje) i onda sam onu deblju sa alnasera povukao na kontakt bravu 30 i nisam je vukao na bravu za paljenje nego na osigurače tako mi je bilo u shemi koju imam.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pa da ti pričaš kontra a ispada da je ok debela na 30 a sa 54 na prekidač paljenja i tanja za paljenje na alnaser.
Znači pali kad das kontakt i 54 dobije struju onda je brava za paljenje u funkciji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh